Голям проблем сьс сьседите!!!

  • 13 825
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 62
Охххххххх!  Confused

Имам приятел в Германия- живее в "блок" - НЯМАТ ПРАВО ДА ПУСКАТ ДУША СЛЕД 22 ч., защото се чува и пречи!?  newsm78 представяте ли си?!

А тук?! даже се и стреля от балконите  #2gunfire  #2gunfire

Обаждай се в полицията ИМАМЕ ПРАВА - не само задължения!

разкрещях се нещо   Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 358

Точно така Peaceобаче тука всеки е в дома си.Никой нищо не може да му каже. Особено ако е "Собственик" и ако е някоя гадинка - няма оправия.

# 17
можеш да се обадиш в полицията след 22 00часа.след втората забележка им налагат глоби Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
можеш да се обадиш в полицията след 22 00часа.след втората забележка им налагат глоби Grinning
това а и също можеш да подадеш жалба при кварталния  Peace

# 19
  • Мнения: 884
И аз имам същия проблем-безкрайни купони на дама в критическата, която изживява втората си младост с любвника си  /от едната страна/, а от другата-госпожа, преподавател по пиано и пеене, която си докарва по някой лев в къщи от професията си. Чудила съм се, какво, като не е 22 часа, вярно, че преди това всики да прави каквото си иска, ама при положение, че пречиш на другите я да гледат мач по телевизията, да си говорят, или просто да си почиват след работа?!Не съм си купила апартамент в цирка... А иначе късно вечер и аз съм правила забележка, отговърът е " извинявайте, спираме", и така до следващия път. Не съм скандалджийка, и сигурно затова не ме възприемат сериозно. Това, за тока ми хареса, ще следя темата за още  идеи...

# 20
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Моля ви кажете ми какво да направим. Съседите имат куче което системно затварят в коридора на студения под докато ги няма. Те са си преградили към тях. Милото така жално лае и вие че не знаем как да му помогнем. Съседите са цигани и не мога да ги сваря да говоря с тях за какво мъчат така животното. То е от тези сбръчканите, много расово куче. Има ли организации за защита на животните където да позвъня...

# 21
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Освен обаждане в полицията, друг вариант няма. На третото идване пишат акт. Помага.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Ще ти дам една идейка за съседи като твойте дето не ви оставят на мира.Копуваш секундно лепило отиваш когато знаеш че не са си в къщи и го изпразваш цялото в ключалката им .Гадничко е щото ще трябва да сменят цялата брава  И НЯМА ДА МОГАТ ДА СЕ ПРИБЕРЪР но ще си го получат. Само че действай предпазливо.С такива и полиция да викаш се тая ,не се съобразяват .

# 23
  • Мнения: 4 668
Това , което казваш за местенето на стени и други подобни е сериозно нарушение и по закон за същото трябва да се иска одобрен архитектурен проект и разрешение за строеж ! Особено за панелен блок е абсурд ...
Можеш да подадеш жалба в ДНСК и в общината в отдел " Контрол на строителството " .
Глобите за нарушение са от 1000 до 5000 лв.
Обаче ... съседът очевидно е идиот  Sick С такива не знам как може да се оправи човек  Rolling Eyes
Това са хора родени да тровят другите  Confused Изроди и злобари ...
Направи това , което се казвам , пусни и жалба в полицията за системно неспазване на часовете за почивка , а и им звъни всеки път ...

Лошото е , че ще почне да спазва часовете , но ще те трови през останалото време .
Единственото е да пробваш с по - горните институции , да му бръкнат в джоба и да разбере , че с вас шега не бива  Confused
Друго не знам какво да ти кажа ...

# 24
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Момичета,чета ви и се чудя къде живеем?В нашия вход хората са много добри,но от една година имаме нов съсед ,който още не се е нанесъл.Непрекъснато бормашини,къртене на стени,непрекъснато нови майстори които разрушават правеното от предишните.Няма сутрин,след обяд,няма събота, неделя-стените на апартамента непрекъснато вибрират. Rolling EyesДъщеря ми,вече няма режим нито на хранене,нито за спане.......До сега не съм правила забележки,като все си викам дано този ден да е последния.Съседите редовно им вдигат вече скандали ,но без никакви резултати.Най много ме заболя като видях какво са направили със стените на апартамента ни(който е външен)всички стени е надупчил за да си сложи някакви ламарини -вид улук(ако правилно го пиша)-поне да беше дупчил панела малко над съидинителната черта на долния и горния етаж,а той почти на средата на нашите стени-балкони,хол,кухня и спалните-всичко е надупчено и опасано с това нещо.Нямаме още изолация и само това ни липсваше за да ни е по топло през зимата ooooh!,пък и да решим на пролет да сложим  не ми се иска да правя изолация на стените от средата..... ooooh!Много неприятно е някой да прави неща върху чужда собственост,без дори да попита ......Мойта половинка ми казва,че като започнем изолацията всичко къртим......,но аз се претиснявам ,че ще дойде да ни прави скандали или поне да иска да му възстановяваме произведението......нямам думи. CryНе знам какво да правя,пък дори и сега да му се направи забележка предполагам,че щом си е позволил да постъпи по този начин-сигурно и тон ще ни повишава..... ooooh!

Последна редакция: нд, 23 дек 2007, 00:17 от k.a.l.i.

# 25
  • Мнения: 192
Девойчета направо ви съчувствам! И аз имах подобни проблеми навремето, то не бяха ремонти, то не бях купони. Ами писна ми, продадох апартамента, купих си земя и построих къща. Отървах се и от съседи, и от топлофикация...

# 26
  • Мнения: 274
Мисля че няма оправия с тия тъпанари ама мисля че във всеки блок ги има

# 27
ако строителството е както трябва, с купони и музика няма да има проблеми. аз съм правика 2-3 пъти купони в старото ни жилище- стар тухлен блок. съседите изобщо не бяха разбрали че е имало такова нещо. сега в новия апартамент, пак тухлен, чувам хората какео си говорят в хола си над нашия!!! а пък в панелката на моя приятел.... сещате се.
все пак мисля че е нормално някой като има рожден ден или някакъв празник да има и шум, стига това да не се случва често. а колкото до къртенето на стени... е там оправия няма.

# 28
И ние имаме едни младежи от долу #2gunfire. Няма денем, няма нощем. Върнат се от работа и пуснат музиката. Аз обаче съм редовно пред вратата им и им правя забележка. От време на време чукам с крак по пода. Отнасям по някоя псувня на гърба си, но не се впечатлявам много. И те един ден ще дойдат на мойта и искрено им пожелавам дори и по-шумни съседи.

Последна редакция: нд, 23 дек 2007, 20:04 от iff

# 29
  • Мнения: 4 358
Ох като ви чета и пак ме обзе бяс #Cussing out #Cussing out #Cussing out.Стощи пак не съм спала заради идиота отдолу.Е няма такъв тъпанар просто.
То не бяха забележка, то не беше чудо. А иначе за една паднала вилица на пода в 12 на обяд - нормално е тогава хората обядват все пак - тоя неандерталец започва да тропа че му се пречи.
То не са музики в 2 през ноща, то не е грухтене..................
Само чакам да се махна оттам.

Общи условия

Активация на акаунт