Типично

  • 17 252
  • 178
  •   1
Отговори
# 15
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Milenski,
разсмя ме. За съжаление, и аз станах от тези, които ядат във влака сутрин ( е, не винаги). Като тръгвам нямам време да закусвам, все бързо, бързо. Във влака ми става по- спокойно и мога да се отпусна и да изям нещо. Но се съобразявам в някои ситуации.

Biba Sparrow,
в училищата продават супа и разни топли неща, но се радват на малък интерес, защото всеки е с този вид сандвич. Аз нямам нищо против сандвичите, но просто тези са толкова сухи.....и не мога да свикна.

# 16
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
"Като започнах работа и не можех да се начудя как всеки си вади и почва да яде. "
Добре де, ами ако няма стол или ресторант наблизо, гладни ли да стоят по цял ден newsm78 Или буркан с манджа да изкарат Wink Не всеки издържа цял ден на няколко пърченца краставичка Wink
И тук се ядат сандвичи, но аз ги намирам за по-добър вариант от мазните баници и тестяните кифли, които ние ядяхме навремето в междучасията.  Confused


По принцип във фирмите, в които няма стол тук имат напълно оборудвана кухня... Зависи от човека дали ще тъпче сандвич или ще си донесе нещо от вкъщи, или ще приготви полуфабрикат... Моето наблюдение тук е, че жените, които имат добре поддържани фигури не се занимават да ядат сандвичи, а си носят готвено от къщи и никой не ги гледа на криво, че мирише като го топлят...Все пак се яде в кухнята, а не пред компютъра... За мен това е уважение към самия теб! Друг е въпроса, ако няма кухня...

# 17
  • Мнения: 3 521
Три от нещата, които се ядът адски масово "на крак" в нашата област са
 
 Brezel                                          3 im Weckla                              Leberkäsbrötchen 
       

Ако имат повече от 15 минути

  Bratwurst mit Sauerkraut                                 Schweinebraten mit Klös
              

# 18
  • Мнения: 2 567
Аз все още и май никога няма да свикна да ям намазан сандвич със сурова кайма или кнедли.
Друго типично и за мен странно и духането на носа. Продължително и оглушително  Laughing Шефът на мъжа ми пък редовно пръцкаше на всеослушание по време за заседанията им.

# 19
  • Мнения: 3 880
в училищата продават супа и разни топли неща, но се радват на малък интерес, защото всеки е с този вид сандвич.
Moже би в това се крие загадката, че трябва да се купи и съответно да се харчат пари Wink

На първата ми работа тук нямаше наблизо къде да се купи и всички си носеха, вярно че ми беше втръснало, но поне се вталих и това ме радваше Mr. Green По другите ми работи и учения винаги е имало възможност за топло ядене, но гледах да избягвам да го ям ежедневно, пак от талийни съображения Laughing

лекциите са 45 мин и след това винаги има почивка от 15 мин. така и не разбрах, защо не изчакат почивката newsm78

Ако са пушачи, да не те учудва, тогава паузата се ползва за пушене,а  не за ядене Wink

# 20
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Да добавя шумното духането на носовете и за Белгия - и то с носни кьрпи от плат, които стоят на кьлбо в джобовете по една седмица. Ама те са си повечето нечистопльтници тук, не мога да ви опиша миризмата на пот която се носи, мрьсно белите яки на ризите, мазните коси и ей такива гадории. В офиса имам една девойка на която цялото бюро е в храна и мрьсни паници, скоро очаквам хлебарките да дойдат Twisted Evil
И разбира се завьршвам с основните правила на живот тук - едно ядене на ден е студено (сандвич) и едно топло (обикновено полуфабрикат) плюс планиране на отпуските за поне следващите 2 години Mr. Green

# 21
  • ES
  • Мнения: 2 172
A тук в Испания не можеШ да видиШ някой да върви по улицата и да яде _ не.  Naughty  Тук яденето е свеЩенодействие и за него отделят няколко пъти на ден време, като само обедната им по4ивка е 3 4аса. Закусват най_4есто на бар, като ядат едни големи сандви4и с хамон и кесо (каШкавал), салата _ нарязани домати, маслини, нарязан лук, обилно полети със зехтин и 4ервено вино с сладка газирана вода (е, не всеки). СъЩо пият и кафе с коняк (каракийо), даже и с бира съм виждала да закусват. Но ина4е са слби пия4и, пият твърдия алкохол с много лед.
За обяд много от рвесторантите предлагат мену за деня, което не е много скъпо (е, зависи и от категорията на ресторанта), което е винаги топло _ супа, ястие.
Абе въобЩе яденето тук е национален спорт. Laughing

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 12:02 от gery_to

# 22
неЩо типи4но за Милано е ста4ка на градския транспорт в петък ....
друго е бързането и ти4ането за всяко неЩо
кафето се пие бързо на бара, яде се бързо, говори се бързо

# 23
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
неЩо типи4но за Милано е ста4ка на градския транспорт в петък ....
друго е бързането и ти4ането за всяко неЩо
кафето се пие бързо на бара, яде се бързо, говори се бързо
ХАХАХАХА е ти ни уби Laughing Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 1 049
Да добавя стачката в петък на градският транспорт е комбинирана с тази на учителите поне при нас   #Crazy newsm78

# 25
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Аз все още и май никога няма да свикна да ям намазан сандвич със сурова кайма или кнедли.
Друго типично и за мен странно и духането на носа. Продължително и оглушително  Laughing

Вярно!!! Така наречения сандвич америкен нещо не ми допада...И и също така не си вземам никога пържола, защото колкото и да повтарям, че я искам Well done, като я срежа започва да цвъка кръв  Confused

За духането на носа няма какво да добавя....и тук надуват клаксона колкото сили имат. А и още нещо - не ползват хартиени кърпички, а от плат...Това за мен е отживелица и не мога да си представя да си носиш сопола в джоба при наличието на хартиена кърпичка, която може веднага да изхвърлиш след като използваш. Да не говорим, че кърпичките не са изгладени или сгънати хубаво - вадят ги като черва от джобовете си  Sick

# 26
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Да добавя шумното духането на носовете и за Белгия - и то с носни кьрпи от плат, които стоят на кьлбо в джобовете по една седмица.

Е, novaa ме е изпреварила за кърпичките от плат в Белгия...ама който не чете, а бърза да пише .... Laughing

# 27
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Е хайде и аз да ви кажа за Испания,или по то4но допьлня.
Както каза Гери_то,тук яденето е много важно Wink,Типи4но е всеки ден да се ходи на ресторант и да се обядва там,от офиса на ресторант и после пак на работа ,даже да живееШ на десет минути от работата.Еййй пьрвите дни ме разориха Rolling Eyes Confused.
Типи4но е да си хвьрлят боклука след 9 4аса ве4ерта Peace,за което аз ли4но им се вьзхиЩам доста ,заЩото така града винаги изглежда супер 4ист,е естествено ако ти се наложи да хвьрлиШ боклука през деня го хьвьрляШ в кофите или пьк ако няма такива го оставяШ на земята.
Типи4но.....да си хвьрлят боклуците в баровете по земята,кле4ките за зьби,остатьци от храна(малки разбира се),салфетки.... Sickе аз уж се смятам за много интегрирала се,но това оЩе ме ужасява като го видя Sick
ААААААААААААААААА много важно Naughty ХЛЕБАРКИТЕ,просто такива няма никьде...типи4на са навсякьде кьдето отидеШ,ако ги няма в кьЩите са по улиците ,и са гиганти Sick Sick Sickта аз сьм им оьпрнала толкова внимание на тях тьй като имам фобия кьм тях и все се намираме на 4 о4и Cry Cry Sick Sick
Типи4но.....Ве4ните ста4ки на синдикатите,поне ведньж в месеца се "белват"на централния плоЩат и все за неЩо протестират Laughing

# 28
  • Мнения: X
мдааа, тези сандвичи са много популярни в Дания
тук в Шведско не толкова
за обяд се носят кутии с храна или се купуват замразени ястия
или ресторант - бях веднъж на обяд и не искам да го повтарям - за 7 евро ядеш като змей, има какво ли не, +безалкохолни, кафе, торти
после само ти трябва едно диванче за час-два

в училищата децата си имат обяд, доста добре балансиран и разнообразен
та сандвичи не носят

и изобщо тук много се уважава яденето
в работата имат "фика" (кафе и закуски) сутрин и вечер по 30 мин

аз нямам календар в чантата, само един, залепен в кухнята и драскам по него
до него стои и писмото на детето от училище с програмата им
иначе и тук не слизат от колите
гледат те странно, че ходиш пеша
с кола до фитнеса напр

# 29
  • Мнения: 7 091
Спомням си като дойдох в началото тук няколко неща ми бяха интересни Simple Smile
-това, че светофарите не си седят на пръчка като в БГ, а висят на едни кабели като пране по средата на кръстовището и се веят от вятъра. Аз все на друго място ги търсех и ми беше много трудно да свикна.  Laughing
- как с сладоледите с ядки ядките са солени.  Sick
-колко са консервативни по отношение на нови храни ( спомням си първият РД с деца тук беше пълен провал, никой нищо не яде, защото искали пица и кола, та поръчвахме на всичкото ядене дето бях направила и това)
- ужасно голямото разнообразие от сладки неща! Аз толкова сладки работи през живота си не бях виждала! Изуми ме и как всичко ( дори и в солените неща) има или захар, или царевичен сироп( сладък).
- комбинацията солено фъстъчено масло с желе или шоколад, ама сега даже ми харесва  Laughing
- в местните новини не се говори почти нищо за целите САЩ или за чужбина, само локално.
- как в някои магазини като има разпродажба се опитват да те "прецакат" и ако не си провериш сметката ( случвало ми се е в 10 от 10 случая, един път искаха да ме минат със 150$) си те таксуват пълната цена. Като им кажеш, естествено се оказва, че " тя системата" не е регистрирала промяната в цената.  Rolling Eyes
-sleepover-ите, когато едно или много деца ти идват на гости в къщата и оставят да пренощуват, както и carpool-а , когато един родител събира 4-5 деца и ги води заедно на училище. Все хубави работи Simple Smile
Сигурно има и още...

Общи условия

Активация на акаунт