Типично

  • 17 330
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 238
А да, и да не забравя типичният начин на миене на чинии....но тая тема сме я обсъждали много  Grinning  ooooh!

# 61
  • Мнения: 1 238
ааа, сетих се още нещо - масово чантата се оставя на земята (ма то мръсно или кално, няма значение - на земята)
ходи се с едни и същи дрехи навън и у дома ( аз си имам разлини, не мога с дрехата с която съм сядала в мръсното им метро например да си седна в къщи на дивана... ми не мога)
и естествено - с колела навсякъде

Не ми се сърди, но не съм съгласна, че метрото е мръсно. Нито пък какъвто и друг градски транспорт. Всичко е чисто и поддържано.
Незнам защо ти се струва толкова мръсно. Все пак това метро го позват стотици хора на ден, не може да бъде чисто като в къщи.

# 62
  • България
  • Мнения: 1 090
Tornerosse,това за миенето на чинии  и  другите работи са както в Нoрвегия,има много общи неща.
Тук казват :"Det er deilig å være norsk i Denmark" Grinning

# 63
  • Мнения: 1 238
Tornerosse,това за миенето на чинии  и  другите работи са както в Нoрвегия,има много общи неща.
Тук казват :"Det er deilig å være norsk i Denmark" Grinning



Хе хе,това в какъв смисъл го казват?
 Grinning

# 64
  • България
  • Мнения: 1 090
Tornerosse,това за миенето на чинии  и  другите работи са както в Нoрвегия,има много общи неща.
Тук казват :"Det er deilig å være norsk i Denmark" Grinning



Хе хе,това в какъв смисъл го казват?
 Grinning

Ами предполагам,че в смисъл , толкова си приличат двете държави.че все едно си си у дома,може и да е за либералната алкохолна политика при вас,знам ли... JoyА навремето са били и една държава ,та нещо такова...
 

# 65
  • Мнения: 3 932
Още едно включване от братска канада, с типичното кебекарско ястие ПУТИН, което въпреки гръмкото си име не е нищо друго освен пържени картофи, поляти със сос барбекю и с парченца кашкавал...
 
Не е нищо особено като вкус, поредният фаст фуд продукт, но е на култ сред местнотото население, без оглед на пол, възраст и занятие, което естествено няма честта да знае, че Путин е настоящият руски президент  Laughing

За тях Путин е поредната порция това:


 Mr. Green

# 66
  • загубено
  • Мнения: 6 580

Мама ками, в Гърция ядох едно такова, но се казваше гирос или джирос пита, мммм, страхотно беше!


Същото е.Суфлаки гиро.Хубаво е ама ако зацикля една седмица само на суфлакита,после незнам как ще се боря с килата Wink

 Забравих да спомена за баровете в
които има някоя местна звезда да пее на живо.
Хвърлят се цветя,карамфили по изпълнителя
които са без дръжки само цветовете.
Вече не трошат чинии.

# 67
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Спомням си какво ме впечатли, когато дойдох за първи път, липсата на балкони

Новите кооперации вече започнаха да им слагат разни имитаци на балкончета и тераски и определено не изглеждат така подтсикащо.
Еднотипното строителство, което си мислех, че е характерно само за Родината ни:
и малките дворчета.
Ето този тип огради, но в много по-лош вид:

Като поздравиш някого да ти отвърнат "All right?", но не изчакват отговор.
Пържени картофки гарнирани със сол и оцет.
Винаги можеш да се заприказваш с непознат за времето. Редно е обаче да се оплакваш, много е дъждовно, много студено, много горещо, въх, от кога не е валяло  Joy
Колкото по-често използваш думичката "please", толкова по-натурално звучиш  Mr. Green
Гумените ботуши и мен ме бяха впечатлили. С тях се градинарства или разхождат кучетата. Децата също масово ги носят и джапат из локвите, без да им се прави забележка.
Много старомодно ми се струваше това съчетание:

Дали модата се промени или аз свикнах, вече ми харесва  Crazy

# 68
  • Мнения: 1 294
мери, трябва да е нова мода, щото и тук е върха на сладоледа май  Grinning А гумените ботуши направо са минали на друго ниво... най-невероятни докорации имат и са супер модерни също, гледаш мацка дето от колата не слиза ама с гумени ботуши с най- странни шарки.  Simple Smile

# 69
  • Мнения: 1 299
абе то гумени ботуши за градината и аз бих взела, (ако градинарствах), но да се разнасям с тях из града  Stop Crazy

# 70
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Минервата,
Путин от Путин ли идва?

В Холандия не ходят с гумени ботуши, само децата.

# 71
Na men mi haresva ednotipnoto stroitelstvo! A ne kato v BG - vseki etaj razlichen cviat - edin si smenil prozorcite, drugi - gniat, ima -niama klimatici! UJAS! Taka e OK! Nie jiveem v London, i opredeleno se kefia na nashata ulica - vsichki sa s poddurjani gradinki, nashata razbira se e nai-hubava!

# 72
  • Мнения: 1 299
като изброяваме типични неща, в духа на идните празници, кажете иа ли там някаква типична коледна украса?
в Швеция забелязах, че навсякъде слагат на прозорците едни свещи (грозни са ми на вид, но вечер като светнат са супер)



в един музей в Стокхолм видях от къде и как е тръгнало, и различните видове, ама нямам мои снимки тук да покажа...

# 73
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Ланфеар,
И тук ги има много тези свещи. Дори и аз имам ( което ми напомня, че скоро трябва да настъпи коледно настроение и в мойта къща). В момента не се сещам за нещо типично като украса тук. Типично е обаче, че развалят елхата на 6 януари и оставят елхите пред вратите си.Децата минават и ги събират и предават в един пункт. За всяка елха получават талонче,  като има  победител ( предалият най-много дървета).

  https://www.heusden.nl/images/SOImages/niews%20berichten/kerstboominzameling.jpg

Ето и победителите в някой град:

# 74
  • Мнения: 203
Пържени картофки гарнирани със сол и оцет.

Живях сред англичани известно време. Като го видях това с картофите, направо се оцъклих  Shocked. Или другото, bean toast, между 2 филии хляб си слагат техните baked beans, парче кашкавал, става като сандвич, който после си го режат с нож и го хапват с вилица. Изобщо забелязах, че каквато храна да им се сервира, се оформяше в последствие като сандвич и така се ядеше. Честно казано кухнята им хич не ми хареса!

Общи условия

Активация на акаунт