Типично

  • 17 328
  • 178
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 11 329
Така че я по-добре да ви черпя по една писаладиера, типична за района на Ница, нещо като пита с лук. Сега италианките да не кажете пък, че е италианско  Laughing

В глобалното село сме Mr. Green Тук му се вика Цвибелкухен Wink




Майра, аз го знам под друго име. На френски беше тарт фламбе, а на немски е фламкухен.

# 151
  • Мнения: 1 425
Този Цвибелкухен в Германия си почти само от лук направен (голяма вкусотия), а Фламкухен е с кремфреш, лук и шпек и родината му е Елзас (Франция).

# 152
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Малко на тема типичен спорт за нашата провинция:



Това е спорт, който е много популярен през лятото. Конете са типичните тук, както и дрехите, които участниците носят. Засилват се с конете и трябва да хванат пръстена, който е окачен на ръчичката. Предимно фермерските семейства участват в тези състезания и е голяма чест ако победиш в няколко състезания през сезона.

На тази снимка можете и да видите типични дрехи и най-вече украса за косата. Долната част е от чисто злато.

http://www.fotoweer.nl/foto/ringrijderij.jpg

# 153
  • Мнения: 352
Хахаха, добре се посмях!  Laughing
За Путин ми е най-любимото!   Joy 
Вес, турронът е едно от най-големите лакомства за мен. Всяка година един приятел от Испания ми праща по 5-6 кутии!  Crazy Обичам всички видове, но най-вече Туррон де Хихона, точно този, който си показала на снимката!

За Словакия какво да ви кажа....
На обяд ядат задължително в ресторант, това разни сандвичи и хамбургери е презряна категория ядене и само студенти и ученици си купуват такива. На крак не се яде, а да ходят и да ядат е абсурд. Рядко се срещат и места, където човек може да си купи нещо малко за хапване. Обедът винаги се състои от супа и ядене, често и десерт. Супата е задължителна, незасивимо от сезона. Трябва обаче да призная, че правят много хубави супи.  Peace  Вечерят обикновено нещо по-малко и най-вече гледат да вечерят преди 19ч...
Неделният обяд е нещо празнично и обикновено се събират цялтото семейство, често се канят и "младите", т.е. ако синът или дъщерята имат свое семейство, канят ги всичките на обяд в неделя.

Що се отнася до навиците им, има няколко неща, които много ми харесват тук. Първото е, че много спортуват - всеки ходи поне на два-три спорта седмично, плюс всички карат ски, играят хокей и плуват.  Crazy  Другото нещо е, че спортуват заедно с жените и децата си - всяка събота и неделя гледам колони от семейства на колелета или карат ролери, или отиват заедно да играят бадминтон, футбол, хокей и т.н.  Също така семейно ходят по горите да берат гъби. Въобще редовно ходят семейно в природата.

Още едно нещо, което много ме впечатли, като дойдох, беше, че като стане събота и се грабват цели компании и отиват на хижа (хижата тук е нещо като вила под наем - пълно е с такива из цялата страна - при езера, в планини, при реките и т.н.), където карат целия уикенд. Словаците през уикенда са много различни от словаците през седмицата.  Wink Много весели, безгрижни и забавни са.

Това се сещам засега.

# 154
  • Мнения: 3 932
Ха-ха, на вас ви е смешен "путина'', а на мен ми е ежедневие... Mr. Green


Др. типично за тук са запивките след работно време, наречени "от 5 до 7" (ужким)...

# 155
  • Мнения: 1 436
Др. типично за тук са запивките след работно време, наречени "от 5 до 7" (ужким)...

При нас се казват Happy Hour  Crazy

# 156
  • Мнения: 3 932
Др. типично за тук са запивките след работно време, наречени "от 5 до 7" (ужким)...

При нас се казват Happy Hour  Crazy

Тук хепито е следствие от запивката  Wink

# 157
  • Мнения: 1 584
Майра, аз го знам под друго име. На френски беше тарт фламбе, а на немски е фламкухен.

Не, това е различно. Цвибелкухена се прави от нещо като маслено тесто - доста по-дебело от тестото за фламкухена. Тестото се оформя по дъното и страните на кръгла тава и след това получената "дупка" се пълни със смес от разбити яйца, шпек и много много лук Peace Поне на картинката ми изглежда именно като показаното от Чумби Peace

# 158
  • Мнения: 3 241
Аз съм фен на цвибелкухен, тук се прави лучена супа, но нея не я долюбвам, или може би не съм попадала на хубаво направена.
Иначе французите си падат по едни безкрайни вечери с различни алкохоли към всяко ядене. Това по принцип е похвално, защото алкохола обогатява вкуса на яденето, но на следващия ден боли глава... Confounded

# 159
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Ха от яденето да минем към сметта, в другите страни също ли ги има дните на "жълтите чували" "хартиения контейнер" или всяка смет събрана в отделен контейнер бива събрана и извозена в определени дни на месеца. Или пролет и есен си има специални дни за прочистване на старите мебели, така вървиш и заобикаляш натрупаните по тротоарите шкафчета, столове и каква ли не дървения

# 160
  • Мнения: 1 132
Да се изкажа и аз - типични за чехите са чехлите.
Ох това ме разби  Mr. Green .Едно време в една от работите ми в Бг,  имахме системен администратор, който обясняваше, че около сървъра трябвало да се ходи по  чехли. Един ден го викна баш шефа и той се яви в кабинета му по чехли. Не обикаля още дълго с чехлите около сървъра де. Явно е имал нещо чешко, ма кой да го разбере тогава.  Joy

# 161
  • Мнения: 1 132
 Пепеляшке, Joy реших, че имам винарка на монитора и се чудех от винцето ли е или от мандарината.

# 162
  • Мнения: 720
записче

# 163
  • Мнения: 3 241
Ха от яденето да минем към сметта, в другите страни също ли ги има дните на "жълтите чували" "хартиения контейнер" или всяка смет събрана в отделен контейнер бива събрана и извозена в определени дни на месеца. Или пролет и есен си има специални дни за прочистване на старите мебели, така вървиш и заобикаляш натрупаните по тротоарите шкафчета, столове и каква ли не дървения

Немците са напред с деленето на боклуците, много ме кефят с това.
Французите определено са назад, в началото много се дразнех от това, ама кво да правиш. (След като в Германия и пластмасовите бутилки се връщат)
Но има и полезни неща, тук в кухнята ми има една шахта, в която се пускат хранителните отпадъци и директно падат в кофите в мазето. Не знам как са го организирали, но изобщо не мирише.

# 164
  • Мнения: 720
аа това е интересно..как така  от кухнята  в шахтата .разкажи ,хитра идея  Peace

Общи условия

Активация на акаунт