Сбъркано име?!

  • 6 373
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 108
Случвало ли ви се е мъжа ви да ви обърка името? Каква беше вашата реакция?

# 1
  • Мнения: 179
Той моето не,но аз близо 3г го наричах с името на бившето си гадже,незнам как ставаше,но в момента в който спорехме за нещо и ме ядосаше от устата ми излизаше името на бившия,все пак навика е голяма работа  Laughing

# 2
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
малко офф
приятели се женят, казват се константин и ирена, попът през целия ритуал им казва: константин и елена!!! е, не знам как издържа тази жена! аз ако бях  #2gunfire #2gunfire на попа!

# 3
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Не, не се е случвало никога,поради простата причина,че за почти 10 години съвместно съжителство,мъжът ми броени пъти,ми е казвал името.От край време ме е наричал галено(ама няма да кажа как,това си  е наша запазена марка) Mr. Green

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 09:56 от ИВКА 10

# 4
  • София
  • Мнения: 383
Никога не ми е бърка името, но ще ви кажа теорията на наш приятел. Та той нарича всички по близки жени, включително на собствената, злато. За да не се объркал случайно вкъщи и жена му да го   341uu Не зман дали й кръшка и това е само майтап, но и да не е, е доста логично.

# 5
Еее,не! Това звучи много гадно,чак ми стана неприятно като си го представих.Сигурно зависи от това какво си мисли мъжът в това време,защото примерно ако гледаме някакво предаване и ме нарече с името на някоя от участничките или на водещата няма да ми направи впечатление,но няма да ми е приятно ако ми обърка името с това на бившата си приятелка(или пък на майка си Crazy)

# 6
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Случи се веднъж- аз го дразнех, защото исках да запаля печката а не знаех как и той се ядосваше и накрая ме нарече с друго име! И аз неговото съм го бъркала 1-2 пъти и много повече наум! Twisted Evil
Но ако в леглото ми го сбърка тогава ще изхвърчи през прозореца Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Мхм. Имам една точилка, бая длъжка. Не съм я мерила колко е, но мисля , ще ми бъде достатъчна. Моето име е кратичко, лесничко за запомняне. Не бива да се бърка.   341uu

# 8
  • Мнения: 13 512
Не,ама не е на добре, ако се случи...
аз съм бъркала така имена:-)

# 9
  • Мнения: 166
Не, категорично. Дори изплагиатства любимото ми обръщение, измислено от сестра ми и единствено него използва, когато ме нарича по име.
И от мен един офф Grinning Отново за попа, става въпрос. При венчавката ни пита за имената. Логично, първо се казва моето име. При което попът: "Е, как така Людмил и Георги!" В църквата било прието да се назовава първо мъжът, та объркахме горкия поп. Grinning

# 10
  • Мнения: 157
Не ми се е случвало ама ако се случи не знам какво го очаква.

# 11
  • Мнения: 1 898
Не, ама и той рядко се обръща към мен с името ми.Кара си направо,когато иска да ми каже нещо.Винаги ми е било чудно,защо ми говори направо, без обръщение.
Добре ,че беше тая тема да ми 'светне',че го прави, за да не ми обърка името случайно...  Thinking

# 12
  • Мнения: 773
 Имах едно бившо гадже, което ми беше бъркало името два-три пъти. Все с едно и също. тогава не се замислих, отдадох го на неволна грешка.  После разбрах, че всъщност ми е изневерявал с въпросното име.
 Мъжа ми ми е бъркал името, но винаги е било с някой от нашето обкръжение. Виж, ако ми каже някое име дето не го знам ще се замисля много Thinking То и ако с познато име ме нарече повече от два пъти трябва да се замисля, че и там често стават фалове. Знае ли човек?

# 13
  • Мнения: 108
На мен ми се случи и повярвайте- не е приятно Sad Даже си и поплаках доста.
Вчера ТОЙ имаше имен ден и общ приятел му звънна да го поздрави. За да върне жеста, прати поздрави на жена му от нас като каза "от мен и ...... (името на 1 своя колежка)". Той дори не се усети за гафа и даже когато затвори телефона ми обясни как виждате ли аз не съм чула и разбрала и т.н. А ИМЕТО Й НЯМА НИЩО ОБЩО С МОЕТО
По принцип няма вариант да имат нещо с тази колежка.Сигурна съм.Тя си има приятел,дето ще  се женят дори.Излизали сме с тях много пъти и ми се струва,че тя е готин човек .
И въпреки всичко не мога да си обясня как може да сбъркаш името на най-близкия си човек.На твоята половинка.Според мен това е равнозначно на това сам да си сбъркаш името Sad
Адски ми е криво и не мога да оправдая тази , както той  я нарече "грешка на езика"

# 14
  • Мнения: 3 675
Аз често бъркам мъжа на приятелката с моя мъж. Днес например трябваше да пращам смс на моя мъж, но преди писах смс на моята приятелка и вместо много поздрави на дидо, бях написала много поздрави на миро.Просто понякога мислиш едно, а казваш и пишеш друго.

# 15
  • Мнения: 463
Той моето не е обърквал, може би защото все ме нарича  с някакви галени имена, но аз неговото веднъж обърках и не знам защо стана така. Беше в началото на връзката ни и го нарекох с името на едно бивше гадже, които отдавна бях забравила.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Теди, мисля си, че е нормално да объркаш едно име с друго, особено ако и двете имена участват в ежедневието ти. Аз например понякога наричам сина си с името на баща му. Или се обръщам към мъжа ми с името на детето. В момента няма други мъже в ежедневието ми и при положение, че по цял ден редя ту едното, ту другото име е съвсем нормално да се объркам. Езикова грешка. Същото е и при мъжа ти, предполагам. Ако цял ден казва само Ани, Ани, а вечер Вили, Вили, то понякога може да се извърти езика.
Детенцето ми също като постои малко повече с баба си в хола идва после при мен и ми казва "бабо". Не му се сърдя.
И ти недей. Случва се понякога. Виж, ако в някой по-интимен момент ти обърка името, тогава май ще има за какво да се замислиш.

# 17
  • Мнения: 512
Името му не съм бъркала, но в моменти на афект на 2-3 пъти ми се е случвало да му кажа "мамо" Shocked Shocked Shocked
 Sick Sick Sick
 ooooh! ooooh! ooooh!
После голям смях пада, не знам просто как ми се оплиташе езикът... Thinking

# 18
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Добре ,че беше тая тема да ми 'светне',че го прави, за да не ми обърка името случайно...  Thinking
Joy Joy Joy

Tedy_Daneva, това че момичето ще се жени не означава че не би могло да има нищо между тях! Не ти вкарвам бръмбари в главата, просто не може да му имаш 100% доверие, не само на него а на който и да е! Казвам го пак от личен опит! Peace

# 19
  • Мнения: 3 537
Името му не съм бъркала, но в моменти на афект на 2-3 пъти ми се е случвало да му кажа "мамо"
 После голям смях пада, не знам просто как ми се оплиташе езикът... Thinking
И на мен ми се е случвало това, както и без да искам да се объщам към него с името на детето. Joy
Други обърквации иначе не е имало както ит моя ,така и от негова страна Grinning

# 20
  • Мнения: 2 723
Името му не съм бъркала, но в моменти на афект на 2-3 пъти ми се е случвало да му кажа "мамо"

 hahaha
Ужас и на мен ми се е случвало  Whistling

# 21
  • Мнения: 463
Цитат
Ужас и на мен ми се е случвало   
 
Това ми звучи даже сладко. Grinning

# 22
  • Мнения: 366
Аз само веднъж му обърках името и от тогава, вече няколко години си имам проблеми.

# 23
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Името му не съм бъркала, но в моменти на афект на 2-3 пъти ми се е случвало да му кажа "мамо" Shocked Shocked Shocked
 Sick Sick Sick
 ooooh! ooooh! ooooh!
После голям смях пада, не знам просто как ми се оплиташе езикът... Thinking
Да!
А пък му казвам "Георги" (името на сина ми)  Laughing  Laughing
Голям смях пада после... Crazy

# 24
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Веднъж, беше още първата година от връзката ни, ме нарече с името на бившата си. Тогава обаче вместо да ме натъжи или нещо такова, така ме хванаха бесните, че нямах време за сълзливи емоции. Естествено, извинението беше изразено с действия, и то така, че нямаше как да не ми мине бързо.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
В началото на няколко пъти ме наричаше с името на бившата си, но отшумя  Wink

# 26
  • Мнения: 2 102
да  hahaha,в началото на връзката ни на за няколко дни 2 пъти ми каза вместо Ирина Ивелина Sick #Crazy,е-не ми стана мн приятно ,но го обърнах на майтап,и се почуства по-гадно,отколкото,ако бях се нацупила Mr. Green,/има позната с такова име,а също аз наричам така моя приятелка,която се казва Ива/
Може и да е "грешка на езика",защото мн често като говори за сестра ми се бърка и казва Теодора,вместо Добромира, /сина ни е Теодор/

# 27
  • Мнения: 116
Ние сме заедно от 10 години и не помня някога да е бъркал името ми с друго. Между другото рядко ме е викал по име, предимно се обръщаме един към друг с някакви измислени галени имена, но ако някой път се случи, определено ще ми е мноооооооооого гадно Cry

# 28
  • у нас
  • Мнения: 443
Не ми се е случвало но ние си имаме наше общо име със специфично звучене, от английски и даже когато сме някъде на др. място се опитваме да не правим впечатление и да се наричаме с нашите имена, след 2 обращения единия от нас се изпуска и неминуемо правим впечатление.

# 29
  • Мнения: 1 560
Случвало ми се е, едва ли му е било приятно, но не ми го е правил проблем...................той сбърка ли ще му до натяквам цял живо Mr. Green!

# 30
  • Мнения: 512
А като се карам на кучето понякога използвам неволно името на детето.... Embarassed
В своя защита ще кажа, че на детето се карам много по-често и затова като се наложи да викна по кучето първото име, което ми идва на езика е: "Коле!!!"

И на мен ми се е случвало това, както и без да искам да се объщам към него с името на детето. Joy
Други обърквации иначе не е имало както ит моя ,така и от негова страна Grinning

Аз си кръстих детето на мъжлето и затова не е проблем да ги объркам, те се казват еднакво. Laughing Heart Eyes

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 12:28 от ansam

# 31
  • София
  • Мнения: 1 020
На мен ми се е случвало да ми каже "майче" , както казва на майка си. Иначе се е случвало аз да му объркам името  Embarassed

# 32
  • Мнения: 5 690
Преди 5 години племеника ми беше на близо пет годинки и съответно беше израснал покрай мене. Тъй като ми е голям любимец и постоянно беше навсякъде с мене си го чувствах като мое детенце. Но тогава се роди моя син. За мой ужас първите месеци си наричах собственото дете Дражко /името на племенника/ вместо Мирко. После всичко се оправи. Но..... прясно, прясно от вчера. Имаме си котка у дома. Аз режа кремвирши и се навеждам към земята да му дам крайчетата, с думите: "Мири, Мири.....", вместо името на котката  Embarassed. Че и за мой по-голям ужас викам котката, а гледам детето  Embarassed. Навик

# 33
  • Мнения: 23 099
Не,не ми се е случвало.Но аз бъркам името на детето и сетстра ми.Понякога им ги раменям.

# 34
  • Мнения: 148
Аз пък в гимназията нарекох учителя си по физика "бабо" ooooh! целия клас прихна!

# 35
  • Мнения: 5 178
На мен ми се случи и повярвайте- не е приятно Sad Даже си и поплаках доста.
Вчера ТОЙ имаше имен ден и общ приятел му звънна да го поздрави. За да върне жеста, прати поздрави на жена му от нас като каза "от мен и ...... (името на 1 своя колежка)". Той дори не се усети за гафа и даже когато затвори телефона ми обясни как виждате ли аз не съм чула и разбрала и т.н. А ИМЕТО Й НЯМА НИЩО ОБЩО С МОЕТО

Ако работят заедно и имат общи проекти ми се струва нормално.. Пообъркал се е че е в офиса.
Аз редовно поздравявам един мъж отдавна напуснал клиентите ни, но от 2 години като съм свикнала Подздрави А, Б и Ц..

# 36
  • Мнения: 832
Ние по принцип не се наричаме по име.Но в самото начало на запознанството ни имахме смешна случка.Аз бях на квартира и една от съквартирантките ми съще се казваше Даниела(и аз така се казвам Simple Smile) И един ден се обажда той и търси Дияна.Казват му че такава няма.После се осъзнал че е сбъркал името.Звъни той втори път и търси вече Даниела.А отсреща му казват,че и двете ги няма.А той си помислил че се шегуват с него и че под двете имат предвид Даниела и Дияна.Много се смяхме после.И до ден днешен като се сетим за тази случка и  Joy голям смях.

# 37
  • Мнения: 463
Това беше гвоздеят на публикациите! Моите поздравления.
"Аз пък в гимназията нарекох учителя си по физика "бабо" "

# 38
  • Мнения: 108
Аз пък в гимназията нарекох учителя си по физика "бабо" ooooh! целия клас прихна!

Голям смях е било  Joy

# 39
  • Мнения: 2 161
Веднъж се обърнах към мъжа ми с чуждо име.Име на човек,за който пък изобщо не съм мислила от години.А иначе родовно му казвам:татко.И той:Кажи,татковото.Не спирам да мисля за баща си,това е.

# 40
  • Мнения: 463
Нали казват, че като споменеш неправилно нечие име, значи този човек те споменава.

Общи условия

Активация на акаунт