за обръщането на бебетата

  • 1 478
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Изобщо не се притеснявай,аз имам близнаци,момчето се обърна 4-тия месец,а момичето след 9-тия,така,че си е абсолютно индивидуално.На моя приятелка детето е на 1,4 и още не иска да се обръща,просто си е по-мързеливичка,а иначе си ходи доста стабилно отдавна Peace

# 16
  • някъде
  • Мнения: 4 955
от корем по гръб се обърна около 3 месеца и половина
от гръб по корем към 5 и половина- 6 месеца

# 17
  • Мнения: 508
Марти се обърна на 9 м

# 18
  • Мнения: 80
Бебка се обърна по корем сама на 6 и половина. Обратното още не го е направила. За сега повече и харесва да стои в статично положение, или по гръб или седнала.

# 19
  • Мнения: 350
Завиждам ти, че беебто ти още не се обръща  Mr. Green А моето щ(като се обърна на 2 м и половина, сега на 7 вече иска да ходи  Rolling Eyes Не знам какво да го правя, хем е още мъничка хем е много напориста  #2gunfire

# 20
  • Мнения: 619
Не смятам,че е тревожно нещо след като правиш всичко,което трябва и детенцето си е нормално.
Аз много се тревожех,защото моята щерка се обърна от гръб на корем и обратно седмица и нещо преди рожденния си ден-ти си представи-на 1г!
Всички ме успокояваха,че е от мързел Mr. Green
Сега ела да я видиш-не спира за секунда.

# 21
  • Мнения: 11 004
Първите опити за обръщане - от гръб настрани и донякъде по корем бяха на 2 месеца. Но истинското обръщане, въртене и търкаляне започнаха, когато стана на 6 месеца.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 82
когато се почуства готова ще се обърне. Моя юнак на края на деветия месец се обърна. Така се бях притеснила, че няма да се обърне, а той в последния момент. Десет дни след като се обърна предизвикаха раждане , защото го преносих.


# 23
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Синът ми се превъртя от гръб по корем едва преди около две седмици. Обратното още не е направил, не се търкаля, не си седи на дупето, предпочита да си лежи и най-много наляво или надясно да се завърти. Наскоро говорих и с друг педиатър (викам си, може пък нашият да бърка Mr. Green), та тя каза, че няма повод за притеснение. Детето се развивало нормално, просто такова му е поведението.
Вероятно и при вас всичко си е съвсем наред Peace

# 24
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Tanichca, хубаво е освен заглавията на темите, да четеш и съдържанието им (поне това на автора, ако не другите постове). Тук не става въпрос за обръщане на бебето в корема на майката, а за вече родено дете Joy.

# 25
  • Мнения: 353
И ние сме на 5 мес, но още не се е обърнал на никъде. Но да стои прав и да скача му е любимото нещо, само да има кой да го държи.
А при него и килограмите са в повече и затова сигурно му е трудно обръщането.

# 26
  • Мнения: 857
Според мен нямаш основание за притеснение всичко е индивидуално!

# 27
  • Мнения: 1 271
И другите мами са ти го казали-не се притеснявай-моето диване на три месеца седеше на дупето си и така шашардиса педиатърката, че се наложи три пъти да я слагам да седне, за да се убеди, че седи сама  #Crazy Сега само на краката си стои(естествено в моите ръчички Twisted Evil), но за обръщане и дума не дава да се каже.Опитвах да я слагам по корем, обаче започва да се кара, мани, мани, не ти е работа.  newsm78

# 28
  • Мнения: 545
Здравей! Моето дете се обърна сравнително късно - на пет месеца и половина и то след много стимулиране от моя страна. Причината за настояването беше, че моят педиатър каза, че трябвало да се обръща  изоставала вече с цял месец, а изоставането във физическото развитие водело до изоставане в умственото Shocked И се почна едно оставяне по корем, примаване с играчка, разгеле.... обърна се. Но досега не обича да стои по корем и много често мрънка, като се обърне сама. Чак на 7 месецап и половина се  научи да се обръща от корем по гръб. Прави и опити да пълзи, но излиза все назад. За сметка на обръщането бързо се научи да стои, от само себе си, без подпиране с възглавници и прочие. Така че очевидно едни бебета предпочитат да усъвършенстват едни умения пред други. Все пак посъветвай се с педиатър, за да си напълно спокойна. И накрая.. имам една позната - детето не щеше да се обръща въобще - на 9 м. се изправи, на година и нещо проходи. Тя не се шашкаше особено, нито полагаше усилия, но свекърва й как не врътна просто не знам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт