Как се живее за някой друг?

  • 4 815
  • 131
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 999
Как се живее за някой друг.

НЕ СЕ ЖИВЕЕ ЗА ДРУГ!  Naughty Stop

Това е отговорът.  Peace

# 46
  • Мнения: X
casiopea, кво ти става, бе момиче? newsm78

Вървиш си напред, кОпаш си лехичката и това е.

ами дотрудня ми

# 47
  • София
  • Мнения: 6 999
casiopea, ако ти разкажа колко много ми е трудно на мен баш сега - ще ти долеснее ли?  newsm78

Както казва баба ми: То ако беше лесно - на теб ли щеше да се падне? Wink Ей тва е философията у моята къща.

# 48
  • Мнения: 911
почини си!  Hug наспи се тоя уикенд!!!
друго... newsm78...
не се чувствай виновна, че...ти се иска да не живееш само за детето!!!!!!!!!!!!!!!!
Права е Иса!!! И Дани е прав - трябва и за себе си малко да поживяваме, за да можем да имаме какво да дадем на децата

# 49
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Иса, много ми хареса тая вашата философия. Peace

# 50
  • Мнения: 623

ДАни, никъде не казах, че нищо не правя... доколкото чета назад...


Ама и никъде, не казваш, че правиш нещо Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 6 999
Славе и на мен ми харесва - кара те да се чувстваш специален един такъв...Богоизбран Wink

# 52
  • Мнения: 623
Сори, темата се изроди, но ще повторя: Как се живее за някой друг. Моля ако някой може да ми каже отговора, да напише. Моля за отговор по темата само, общи приказки мога да изприказвам колкото поискате. Животът се превърна в празни приказки. Та 'Как?

А всъщност, какво означава да живееш, за някой друг?

# 53
  • Мнения: 1 023
* как се живее за друг, мам?
ли4но ти спираш да живееш. ти си спомагателна.

не им се връзвай на шибания оптимизъм. с деца на тая възраст в тая конфигурация - ли4ните екстри, които са всъщност нормално за всеки 4овек, на нас са ни невъзможни.

** ей, на снощи майка ми, спа у нас, щот днес и утре съм цел ден на курс - и борис се изповръща истери4но - ми нека ти кажа разликата е огромна, от това да повръща като сме само двамата.
нямаше истерия - едната го гушнала и го мие, другата събира повръщаното и пере.
и нямаше пердах, и нямаше ужас.
и вси4ко се размина за 10тина минути.
същото това, оба4е, когато сме само двамата, е просто ужасна и с последици епопея.
съсипваща и двама ни, щото колкото и да искам не мога да се раз4екна.

а що се отнася до "повтаряй си" като мантра - айде нема нужда - от 4есто поторение изпадаш в самозаблуда.
да си отворен за нови отношения и да се самонавиваш за такива са съвсем разли4ни неща.

а що се отнася до мъж - ми, каси, и хубав, и умен, и работен да ти дойде - ако не е "твоя", все едно го няма.
гадна работа.

та, което имам да казвам е, и да се тръшкаш и да не, и да питаш и да не - въпрос на израстване, време и желание на роднините, да поемат детските фром тайм то тайм.
с един път на месеца - истери4но взимане на "полагат ми се женски", не се полу4ава.
по-скоро още по забата4ва нещата.
та, не се насилвай, да си отговориш на въпрос задоволително, при положение, 4е въпроса разглежда незадоволителен казус.


------------------------------


http://www.helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=129038

http://hb.cult.bg/milk.cv/

http://mintmilk.blogspot.com/

# 54
  • Мнения: 424
каси, права си, че всичко, което може да ни помогне , е само в нас самите...защото рев по телефона на някоя приятелка , която казва: " о, милата, ще се справиш, напълно те разбирам..." и след половин час отива да празнува щастлива годишнина с приятеля си. и не е чула нито една обидна дума от него. изплакала е може би 2 супени лъжици сълзи, а ти -няколко години от живота си рев.да си представи какво е да си сама бременна ? няма как. и всичко това споделяне става безмислено. да, само натоварване . всъщност, може би дори не слушат, та даже не ги и натоварваме. не слушат, просто защото не разбират. и се отписваш.от живота по принцип.но пак живееш, защото сега е нужно най-много.
аз се отписах отдавна. гледам живота през стъклото , докато той си тече. опитвам се да живея в бъдещето. това щастливото, което е плод на останалата надежда. или на волята да има надежда. макарче тази воля е ужасно дразнеща, когато си с постоянни кръвоизливи , няма кой да ти помага за нищо, а този , който трябва се чуди как да попълни свободното си време...

# 55
  • Мнения: 9 990
Милк е изразила моето мнение по въпроса.Толкоз.
Аре беее, наспахте ли се? Laughing

# 56
  • Мнения: 451
* как се живее за друг, мам?
ли4но ти спираш да живееш. ти си спомагателна.

не им се връзвай на шибания оптимизъм. с деца на тая възраст в тая конфигурация - ли4ните екстри, които са всъщност нормално за всеки 4овек, на нас са ни невъзможни.

а що се отнася до "повтаряй си" като мантра - айде нема нужда - от 4есто поторение изпадаш в самозаблуда.
да си отворен за нови отношения и да се самонавиваш за такива са съвсем разли4ни неща.

а що се отнася до мъж - ми, каси, и хубав, и умен, и работен да ти дойде - ако не е "твоя", все едно го няма.
гадна работа.

Позволих си да маркирам част от цитата,щото от личен-трагичен опит,разбрах,че е така.
Когато си приятел с някого-да ,говори се,че обича детето,че го приема,всичко ще е равно и за двете деца(и неговото и твоето,ако той има),ходи се по почивки-играе с детето,купона върви-всичко О.К. Казваш си- това е ТОЙ. НО,когато се заживее в едно домакинство нещата коренно се променят. При мен беше така,и то не за 1-2 години,а цели 7 години ми се "доказваше",че ще е така. Всички му вярваха-детето ми,аз,майка ми и баща ми...И после-ГОЛЕМИЯ УДАР

При някои го има добрия вариант,но при колко от нас става лошия Thinking

Ще ме извините за писимизма-реализма.Няма какво да се заблуждаваме-трудно ще е.

Въпроса е да намерим хармонията и мира със себе си,както и да не бъдем максималисти в изискванията към хипотетичния "мъж-опора",който ще се появи.....някога

 Hug

# 57
  • Мнения: 2 863
Ей пак едно дрепресарско сте го докарали.....
Ами аз мисля като Иса в общи линии. Добре де,  трудно е, ама имаш работа, имаш си дом, едва се оправяш с парите, ама даже и да е болен малкият поправимо е, нали- минава.... ми не знам ама освен да дам за пример пак онова написаното от  Траяна- ми никой не може да ме убеди, че като няма някоя нелечима болест в  семейството, чак пък толкова са зле нещата....
Каси ще каже, че това са общи приказки.
Ами хубаво , значи моят отговор е -въпрос на мироглед, не на това дали и как да живееш за някой друг. Така мисля аз.
Промени си мисленето, стига очаква, че твоят живот ще е като на  някой друг, стига се пита що пък товя е такъв- ми такъв ти е даден, докато ей това не го приемеш, ама наистина, ще се пържиш в собствен сос...
Ето отивам в приятели на гости- 15 години  са заедно, децата им големи, на него му шарят очите, ама си я обича жената, добре живеят, разбират се и ги усещам, че им е хуабво заедно. Еми не се питам аз що го нямам това- нямам го- такъв човек съм, така съм расла, така съм пасла, това  е -няма да имам  такова семейство, но пък отказвма това да ми образува нещастие през целият ми живот, щото тогава като съм нещастна и други неща също  няма да имам.
За мен нещата са свъразни- някак не  мога да ги отделя- не живея само за тях, не живея само за мен си- искам и те и аз да сме добре....ние сме  свързани, как да ги отделям работите не знам.....

# 58
  • Мнения: 9 990
....Ето отивам в приятели на гости- 15 години  са заедно, децата им големи, на него му шарят очите, ама си я обича жената, добре живеят, разбират се и ги усещам, че им е хуабво заедно. Еми не се питам аз що го нямам това- нямам го- такъв човек съм, така съм расла, така съм пасла, това  е -няма да имам  такова семейство, но пък отказвма това да ми образува нещастие през целият ми живот, щото тогава като съм нещастна и други неща също  няма да имам.
За мен нещата са свъразни- някак не  мога да ги отделя- не живея само за тях, не живея само за мен си- искам и те и аз да сме добре....ние сме  свързани, как да ги отделям работите не знам.....

Може и да не съм разбрала, поправи ме , ако грешно съм разбрала, но:до колкото знам Каси не е така расла и пасла, други са и стереотипите,друг и е мирогледа създаден и тя просто иска да има такова семейство.Тя е създадена за семейство и си го иска просто. newsm78

# 59
  • Мнения: 2 863
Ми да, грешиш според мен. Не съм останала с впечатление да е расла в особено обичливо семейство, начина по който се отнасят родителите й към нея е  най-голямото доказателство. Тази тотална обсебеност от идеята за семейство е в основата на много  нещастие...Какво значи тя е такъв човек- иска да бъде обичана, подкрепяна, иска да има човек до себе си- кой не иска???
"Иска си го просто"... ще я доведе до нервен срив накрая... защото неистово, с години, иска нещо, което не може да има, поне не в момента... няма разлика между това искане и нещастната любов примерно- обичаш там някой си, а той пет пари не дава, ама ти го обичаш, искаш го, бленуваш го.... накрая това те съсипва или... преодоляваш го, пренареждаш си вижданията и продължаваш живота си.

Добре ще ти дам друг пример, малко  е брутален, но  ще покаже идеята  ми. Един човек, който е  загубл зрението си , примерно. Мислиш ли, че той не иска да вижда, да си върне старият живот, да се радва на цветовете??!! Иска- бъди сигурна, иска го повече от всичко на света. Но го няма. Тогава? Може или да се научи да живее в тъмнината, или да се самоунищожи,  искайки това, което вече си е отишло. Познавах един човек преди години, беше болен от Множествена склероза, отиде си на 35-6 години мисля, но докато беше жив, ме  смайваше начина, по който адаптираше живота си към нещата, които  му лиспват и които няма. Ислиш ч ене искаше да ходи, да си държи сам чашата с  кафе? Искаше но не можеше и се учеше да пие кафе, както може- имаше поставка за ръката, за да не му  трепери.....,

И за друго грешиш- аз съм последният човек, дето  може да каже, че е създаден да живее сам- тъкмо обратното, но живота ме научи да живея  с фактите.  Факт, че сега е сама, ако не може да го приеме, това ще я свърши. Ако не се научи да не го драматизира- това ще я изцеди.. псхически- фиизчески. Може и да греша, но честно казано се съмнявам.
Кас, извинявай, че пишем за теб  косвено, но тръгнах по писаното от пенелопа и така се получи.

Искрено се надявам да се научиш да  живееш с  нещата, който нямаш и малкото, което имаш да ти бъде достатъно, поне до степен да не си нещастна, ако не успяваш да си щастлива Hug Heart Eyes

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 14:46 от Jaly

Общи условия

Активация на акаунт