Как се живее за някой друг?

  • 4 819
  • 131
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 336
Ами Пантер прав си...
Гадното е, че като детето стане самостоятелно вече не си толкова млад...

# 76
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Сиси,моите и твоите деца ще пораснет горе-доло по едно и също време и тогава ще си се вземнен Peace двете и ще си караме спокойни старини Laughing

# 77
  • Мнения: 2 336
Ами тогава ще е време за внуци...
Няма оттърваване.  hahaha

# 78
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Внуци? newsm78-а нееееееееееее  Naughty:,само  ще помагам но, няма и да гледам--ъ-ъ-ъ-ъ- Laughing

# 79
  • Мнения: 623
Внуци? newsm78-а нееееееееееее  Naughty:,само  ще помагам но, няма и да гледам--ъ-ъ-ъ-ъ- Laughing

 Naughty АААА не така, хората са го казали: "На бабите, никой не им е длъжен, че да им гледа внуците"  Grinning Grinning Grinning

# 80
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Дани,та аз през 10 години все бебета ли ще гледам baby_neutral

# 81
  • Мнения: 623
E, за внуците само ще помагаш Mr. Green

# 82
  • София-Велинград
  • Мнения: 1 310
Е,та точно това и аз имах предвид де,ще помагам ,но не и да гледам Laughing

# 83
  • Мнения: 6 315
Изчетох цялата тема. Мнението ми е като на Пантер  Simple Smile. Ще се направя, че не съм видяла онова смахнатото мнение  Laughing, защото е доста фанатично.

Да, след като родим децата ни животът се променя много. Преобръща се. Често обаче някои забравят кои са, какви са и пр. покрай грижите за децата, а не бива. Защото макар и огромна част от живота ни малчовците не са целия ни живот. Превърнем ли ги в център на вселената, ще страдат най-много те когато пораснат. Тогава просто ще осъзнаят, че не са център на никаква вселена, а са просто хора. Затова не живея заради него, а И заради него. Един ден като порасне не искам да се държи за полата на мама.

Каси, открадвай по мъничко време и за себе си. Дори и през обедната почивка пак е нещо. Тези неща с колелото и кънките и аз ги харесвам. Даже мислех да водя малкия на зимни кънки и седалка за колелото да му купя, за да го возя. Нищо, че ще трябва да возя две тежки дупета така Wink. Винаги се намират варианти. Поне според мен.

# 84
  • Мнения: 2 336
Как ви завиждам само за кънките и колелетата. Аз в това отношение съм абсолютен инвалид. Ама и малкият също. БНД даже колело не го научи да кара - не искало да се научи детето.

# 85
  • Мнения: 6 315
Sisi, пускай детето на нас - ще го учим Wink. Аз обожавам да карам колело. Друг е въпросът, че тази година заради натовареното движение по улиците и прахоляка не посмях пак да ходя с колело на работа.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 493
БНД даже колело не го научи да кара - не искало да се научи детето.
Не се притеснявай за това - когато детето реши може и само да се научи  Peace, гледай да не се научи да бъде като "баща си"  Peace
П.П. Нашият БНД като се ядоса вика на щерката - УУУ ти си същата като майка си ....... т.е. лоша и аз веднага казавам - добре че детето е с късмет и не прилича на теб  Joy Joy Joy, а прилича на мен

# 87
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, като ми дойде в повече - а няма кой да помогне защото не могада товаря нашите - работят и са далече въпреки че сме в един град
като няма го мъжа ми - а да ти кажа и да му рева - той кво да направи да ме облекчи...
та рева тук във форума ама вече и това не мога  да правя по една или др причина лична
и... ми психясвам ама няма на къде - идва др ден и ставам и пак се почва - два броя мръсни гъзове, памперси и ядене, после пак насрани памперси, после разходка, готвене и пазаруване и сън и памперси и къпавне и чистене и крещене2 "не дани, не мими" и плащане на сметки и готвене и миене и съни ....и идва др ден и....
и си пия хапчета за паметта щото не помня датите на раждане на децата си, пия хапчета против косопад щото ми окапа косата...би трябвало и да се боядисвам...опитвам се да си сложа спирала само от  1г но няма кога да ида до гинеколог...

и ми това е
май и аз се наревах тук
само да ти кажа че чудесно си открила, че ревенате било то по телефон или на нечие рамо на практика не те облекчава...и не ти помага, но поне не си сам
в едно единствено отношение съм по-добре от теб- чат пат като се върне мъжа от работа ако не ми е жал колок е съсипан от бачкане мога да му рева на него

иначе моя отговор е - справям се никак! но не се мре лесно и това си е!

# 88
  • София
  • Мнения: 6 477
Касиииии, както съм ти казвала от много отдавна - изчакай пустите 3 години на детето! После става съвсем друго! Вярвай ми! Аз съм броила седмиците и месеците докато ги избутам тези 36 месеца! След това -
1. Детето изисква по-малко грижи откъм обслужване...Следва повече време за мама, в банята на спокойствие, прочитане на вестник, поспиване в неделя!
2. Вълшебството на ДВД - така се освобождават поне 2 часа пак за гореописаните гъдели!
3. Ходене на кино, куклен театър или по разните паркове - супер си почивам вече когато дребната се забавлява и аз мога да се размазвам на слънце!
4. По-лесно оставяне на детето на баба, понеже е по-лесно за гледане - значи имаш време и да излезнеш да си видиш с който искаш!
5. Време е за детска градина - следва, че ти се връщаш на full time на работа и докато се обърнеш деня е свършил!

Ей така преминава засега живота ми и се чувствам просто прекрасно! А, да не забравя - винаги си казваш няколко неща - по-добре да превърнеш лимона в лимонада и каквото и да направя то е най-доброто за мен!
Разделих се с много илюзии и суета, намирам радости в дребни неща и живея ден за ден - това по принцип е основата на будизма. Опитай поне малко от тази фирософия....Иначе лепя тапети, пробивам дупки и слагам дюбели, а така организирам чудесни всякакви майстори и хамали! Wink Wink Wink

# 89
  • Мнения: 9 990
Ай стига бе, тя и сега си е на фултайм-детето е на ясла.И аз знам какво е да влачиш сутрин в студ и пек хлапе и вечер обратно.... ooooh!
Куклените театри и паркове казвате....ако са ви близо, щото да се лашаме 2 часа в едната посока-аре нема нужда...Бабите, бабитеееееее, там е разковничето.Няма лесно-гледащо се внуче.Или е внуче или не е баси!
Апропо, моята ДВД-то не го уважава примерно-не е гаранция и панацея и то.
Ей това е-всички живеем за дребните неща.Но отказвам да живея ден за ден, щото за мен това не е будизъм примерно...Искам малко планове и ако може и кръчмаря да присъства.Мама , Каси, нали-много искаме.Да спрем да искаме.Еми ок, ако това е спасението-спирам.Да видим.
Днес-обожавам лимона.Ям го с корите, без подсладител. HugНе го правя на никва лимонада. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт