Яде нормално, няма колики, а не иска да спи.

  • 1 763
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 174
Да не му е топло или студено? newsm78 Важно е това за съня  и спокойствието на бебко. Peace

# 16
  • Мнения: 7 914
зависи от детето... моя син като спа за първи път дълго през деня.. след 45 мин ходих на врата да се ослушвам... след час и 15 мин влязох да видя дали диша... а след още 15-20 мин влязох и легнах на леглото до него... да не би да стане нещо Crazy Mr. Green

коагто за първи път спа през ноща цели 3 часа.. сън не ме хвана, че му има нещо и обикалях къщата доакто се събуди...
е рядко ни се случват подобни щастливи случайности Sad
 Mr. Green

# 17
  • Мнения: 2 100
Давай му да суче когато иска. Виж и дали пък не му е студено Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 1 603
Ние и до сега се приспиваме на цица. Като е кисела и уморена, а не може да заспи, гушвам и давам цица - действа почти безотказно.

и това:
Най-вече спри да спазваш някакъв режим, какъвто и да е той, различен то този, който бебето си иска. Много е малко още, за да му налагаш часове за хранене.. Просто го слагаш на гърдата когато иска и .. нямате проблем с нервите и неспането..

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 61
Моят го хранех под час. Даже насила го будех за да суче. И до около 2 месеца почти не му бяхме видели очите - само спеше. Дори сучейки.
Моя приятелка роди около 2 год. след мен. Кърмеше го без никакъв режим - при всяко поискване. Как веднъж не заспа това дете докато яде. Насуква се и като ги оцъкли едни ми ти очи черни като маслини #Crazy - няма заспиване. Нито в леглото, нито на ръце - никак. Разхождахме го с количката из хола - пак нищо. Гледа си човека и това е. Ако заспи - 20-30 мин. най-много и пак се опулва. И най - лошото е, че като не спи му доскучава и иска внимание. Не си седи кротко в кошарата, а трябва да му говориш, нещо да го таралячкаш. След моя поспаланко този ми се видя направо  Twisted Evil . Сега обаче така го е дресирала / на 6 г. е / , че в 20.00 часа е в леглото. Как успява - не знам. Моят ако не го наритам към банята може и до 1.00 ч. нощеска да откара.
Ох, ДАНО второто ми да е като баткото, че ще трябва и домашни да пишем  Laughing

# 20
  • Мнения: 581
При моят син действаше бибероната - като сучеше и се успокояваше моментално. Аз също сым за кырменето без режим и на поискване - много го успокояваше а и добре си растеше от цокането Simple Smile. В една друга тема пак бях споменала - при нас като не спеше от много малык, се оказваше често че му е било запушено нослето от сухия выздух в стаята - спрея с физиологичен разтвор в нослето много помагаше. И традиционното гушкане и приспиване на корема на таткото Simple Smile.

# 21
  • Мнения: 514
imam beb4e na 3 meseca i tq po4ti ne spi sabirat i se nai mnogo do 10 4asa san za denono6tie #Crazy

# 22
  • Мнения: 51
биберонът вече не го признава - плюе го, не се лъже. Tired

# 23
  • Мнения: 421
Ам... и моята принцеса от както стана на цяла седмица (   Laughing  ) въобще не обича да спи. Прави едни много странни будувания от по 5-6 часа и си мрънка... После си мисля,че ще е изморена и ще спи като заклана - е не ... буди си се на 2.3 часа и после пак час и половина будуване ... така извстно време и после - хоп ,пак дългата серия от 5часа. Няма кой знае какви колики,но явно скуката я мъчи,знам ли... аз я дубдуркам,танцуваме,давам и цица да мляска (това най-действа) иначе като цяло се храним с изцедена кърма...знам,че може да я разглезя,ама не мога да я гледам да негодува  Rolling Eyes ...
С две думи - танци и цица най и помагат

# 24
  • Мнения: 51
И при мен цицата върши работа, но вече повръща мляко, страх ме е да не му стане нещо така. Ако не е на цицата и е буден мтънка, хленчи...

# 25
  • Мнения: 8 242
Повръща или връща? Има разлика много.. Ако е колкото една мъжка длан - това е връщане и е съвсем нормално.. Виж повръщането е друга работа. Тони ми правеше фонтани ежедневно - говоря за количества 100-200 мл. (поне толкова успявах да изцедя от блузата си, като ме окъпеше)..
Също не искаше биберона, само с цицата се успокояваше..
Ще мине този период!

# 26
  • Мнения: 51
Не, количеството е малко, не е фонтани. По-скоро връща.

# 27
  • Мнения: 581
Ооо при мен синчето на всяко кырмене врыщаше - ама той нямаше спиране в цокането. Аз сыщо не го ограничавах и при него врыщането беше май начин да регулира приема, мина кым края на втория месец май.....

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато беше новороден го кърмех и спеше 2-3 часа, пак кърмене пак спане и така цял ден с изключение на времето между 6-7 часа вечер- тогава будуваше! Като стана на няколко месеца също си спеше, но пък и аз постоянно обикалях градинките с количката и му беше добре и си спинкаше детенце! Peace

# 29
  • Мнения: 368
Лелееееее, аз кърмех по 22 часа в денонощието! До около 20-тия ден. После сам реши, че е време да смени тактиката и започна да си иска на 2,5-3 часа. После една криза на растежа, когато пак беше денонощно на гърда, после пак реши, че  ще си прави режимче. Единствената ми намеса беше при махането на нощното хранене. Първия месец спеше и ядеше. Сега спи по около час след ядене. Следват колики, после гукане и игра.

Дай му малко време само да си установи режим при минимална намеса от твоя страна. Сега бебетата имат честички кризи на растежа, огато искат да сучат повече. Аз даже се бях притеснила, че ми е спряла кърмата, защото на 3-та и 6-та седмица не слизаше от гърдата Simple Smile
Може бебчето да му е топло, студено или гладно. Аз веднъж го бях пооблякла и той не спря да реве цял ден. Баща му като се прибра вика - да не му е топло??? Съблякохме го по боди и се кротна веднага и заспа. Забрави даже, че има и колики  Mr. Green

Има бебета, които не спят толкова много без да им има каквото и да било. Никое бебе не разбира от трябва и не трябва.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт