Гледайте 'Отечествен фронт', дават го в момента...

  • 2 074
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 865
Не искам да развалям темата, но когато българско, презадоволено или най-обикновено момче изнасили момиче, било то циганче, турче, еврейче или българче... Трябва да разстреляме 20-тина българи ли, как ще стане това?! Не обичам да обобщавам, но понякога се чудя как сме си отгледали тази чудна простотия...

# 16
  • Мнения: 1 217
Точно за Сердика става дума. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 61
Точно за Сердика става дума. Peace
Дам, страх ме е да се разхождам из тъмните улички самичък... А това е в центъра на София, срамота... г-н кмета Б.Борисов наистина ли не може да направи нищо, както той сам каза? Няма ли кой да поеме отговорност?

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Харесвам Карбовски по принцип, но това предаване не ми хареса. Не искам да изпадам в спорове. Аз самата жвиея в Пловдив, близо до едно от пловдивските гета. Не мисля че връщането на циганите по родните им места ще реши проблема.
Циганката беше наистина много намахана. Добре че Карбовски не я пусна на Бат Бойко, щяхте да си останете без кмет  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Харесвам Карбовски по принцип, но това предаване не ми хареса. Не искам да изпадам в спорове. Аз самата жвиея в Пловдив, близо до едно от пловдивските гета. Не мисля че връщането на циганите по родните им места ще реши проблема.

а кое мислиш, че ще им реши проблема? удовлетворяването на техните искания да им се дадат безплатни жилища ли?
неееееее, няма да им го реши. ще трябва и месечна стипендия.
след което ще помислим как да решим проблема на онези, които имат късмета да са съседи на циганите.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
а кое мислиш, че ще им реши проблема? удовлетворяването на техните искания да им се дадат безплатни жилища ли?
неееееее, няма да им го реши. ще трябва и месечна стипендия.
след което ще помислим как да решим проблема на онези, които имат късмета да са съседи на циганите.
Преместването на "проблема" за мен не е решение, но си права че съседите ще се почувстват по-добре.  Peace

# 21
  • Мнения: 2 978
Точно за Сердика става дума. Peace
Дам, страх ме е да се разхождам из тъмните улички самичък... А това е в центъра на София, срамота... г-н кмета Б.Борисов наистина ли не може да направи нищо, както той сам каза? Няма ли кой да поеме отговорност?

Никой не смее, защото ще стане ад.
На няколко пъти се опитваха да ги изнасят, то не са ревове, заплахи, че са там от сто години и тем подобни неща.
Страшно ще стане.

Днес искат къща, утре да им се даде заплата, защото са се родили такива, после ще искат и по някоя кола, че да не се таралянкат с каруците...и така до безкрай.
Ще си искат бе, щото има кой да им дава..!

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И като ги махнат от градовете, къде ще отидат? По селата. И какво правят по селата? Знаете ли колко села в страната са тормозени от новозаселили се "роми"?
Кой ще защити едно село, което няма дори полицай? Нито мъж под осемдесет години.
Помните ли "Фильо и Макензен"на Свобода Бъчварова? Там са описани първите "демократични" избори. И за циганите пише. Нищо не се е променило. За шестдесет години.

# 23
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Да сте видели циганин с мотика. А тези дето метат улиците по цял ден се подпират и си пушат цигарките!Най-добре е да ги махат!!!! newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 1 890
Най-добре, ама кой ги иска ?  newsm78 Ей даже французите си ни ги изпратиха обратно, та даже и по 100 евро за награда им дадоха, че наште са ни малко Crossing Arms !

# 25
  • Мнения: 2 978
Да сте видели циганин с мотика. А тези дето метат улиците по цял ден се подпират и си пушат цигарките!Най-добре е да ги махат!!!! newsm78

Онзи ден гледах една. Много се стараеше жената....метеше всички листа от улицата в посока обратна на вятъра.
Тя си ги мете, вятъра си ги духа и така 15мин...Поне се намираше на работа.

# 26
  • Мнения: X
Не знам защо се получава така, умни, толерантни, образовани, културни хора да си мечтаят да извършват линч, палежи, бесене, разстрели и изселване?
Кой ни докара до това дередже?
Аз никога не съм си и помисляла да пожелавам нечий геноцид, ама в този случай лекинко ми минава подобна идея през главата... и адски се притеснявам от този факт!
И после се чудим как е възникнал фашизма...може би от срам, безсилие и ужас.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът не е единствено в етническия произход. Още преди демокрацията съм работила дълго време и с българи, и с турци, и с роми... с кого ли не. И като изключим някои разлики в културните особености, всички са били работливи и съвестни родители. Но имаше и такива, които независимо от произхода си само търсеха повод да изчезнат от работното си място или само да се правят на работни, особено ако има кой да им свърши работата. Така, че няма родени мързеливи и родени работливи според етническия произход. За 17 години на всички, които взеха властта им беше просто удобно да оставят нещата и хората сами на себе си. Вярно, че има проблеми с образованието на цели групи от населението. Лошото е, че като се затвориха заводите, много хора останаха на улицата. И започнаха да затъват малко по малко в материална и духовна мизерия. И като се навъдиха различни организации, които само да точат пари по разни програми, не помагаха на никого.

Лесно се затъва и е трудно отлепянето от дъното. Хората, които показа Карбовски едва ли са били особено образовани и едва ли са се скъсвали от работа още преди демокрацията. Не очаквам подобни индивиди да дават мило и драго, за да изучат децата си. Те са видяли, че може с искане и си искат. Важното е, че има кой да им дава. Трагедията е, че сега като че ли сега сърбаме попарата, която е дробена 17 години.

# 28
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Това ми една от любимите теми - ще я следя изкъсо  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 978
Не знам защо се получава така, умни, толерантни, образовани, културни хора да си мечтаят да извършват линч, палежи, бесене, разстрели и изселване?
Кой ни докара до това дередже?
Аз никога не съм си и помисляла да пожелавам нечий геноцид, ама в този случай лекинко ми минава подобна идея през главата... и адски се притеснявам от този факт!
И после се чудим как е възникнал фашизма...може би от срам, безсилие и ужас.

Защото всеки живее на принципа за Вуте и Нане.

Всеки си гледа собственият си джоб и кеф.
Ако на някой се даде малко повече и всеки става срещу това. Защо аз да се бъхтим, а на другият да му се дава на готово, само защото е с различен цвят на кожата.

Да, никой не е виновен за това, какъв или къде се е родил, но всеки се мъчи да се оправя в този живот. Никой не чака на готово, освен определен тип хора, които само чакат да им се даде.

Това е! Егоизмът е в основата на всичко!

Общи условия

Активация на акаунт