Отговори
# 45
  • Мнения: X
Между впрочем когато моите бяха болни и майка ми се зарази, а беше на 50г, но го  изкара много-много лесно. .

Да, очевидно наистина всичко е индивидуално!

Прави му сокчета от моркови, червено цвекло, ябълки и даги пие през деня. По добре е от хляб.  Hug

Много искам и аз да ги давам, но изобщо не яде моркови! а в къщи имам един чувал - около 20 кг! Преди малко поиска една ябълка, обелих му, гризна и я остави. Сега яде кашкава. Ще пробвам пак със сокче.

Паквдигна 39 градуса а е само 16.00 часа още:( Незнам какво ще правя довечера. лошото е , 1е педи каза, че от тук нататък е важно да не е повече от 38 Sad((((((((((((((((((((((( Много ме е страх да не стане нещо!!!!:(
Има и сополи малко.

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 16:03 от Анонимен

# 46
  • Мнения: 1 407
Има ли нови пъпчици? А кашлица? Отпаднало ли е детето или през деня беше по-бодро от предишните дни?

# 47
  • Мнения: X
Има ли нови пъпчици? А кашлица? Отпаднало ли е детето или през деня беше по-бодро от предишните дни?

Нови пъпки за сега ми се струва че по лицето има малко....но тъй като и бузите му са червени а в началото и пъпките са червени, немога особено да различа. Днес е най-добре от всички дни. Само веднъж температура и то ниска. Храни се по-добре и сам изявява желание за ядене. Играе и бодърства. От сутринта като е станал чак в 2 следобед заспа и то даже и тогава не му се лягаше. А предишните дни непрекъснато му се спеше и заспиваше по всяко време. И понеже до одеве ми се струваше че нещата отшумяват, сега вече незнам какво става. Притеснява ме това че една седмица преди да хване варицелата беше с гнойно гърло, но пък го изкара много леко. Веднъж вдигна температура само и беше супер още на 2-рия ден. тръгна на градина и след 1 седмица се ошари. Със слаб имунитет е затова ме е страх. А ми се струваше че всичко минава:(((
 Незнам дали ще успее сам да се пребори без антибиотици...незнам какво да мисля, много ме е страх и вече съм на предела на силите си май:((( одеве се разплаках като видях температурата пак! майка ми беше в къщи и ми казва че някаква баба и казала, да напръскам в къщи с вода и захар и да дам на чужди хора нещо сладко или пита. Дадох баклава и бонбони на един човек у нас който работи и ми стана много мъчно. Все едно е някаква незнам каква болест......просто губя кураж а наистина виждам че днес е много много по-добре! От къде се появиха теи 39 градуса незнам! Педи отказа да ни прегледа, защото не се чувствала добре.....каза пак да ида на личния и да и се обадя след това. ох значи:(((

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 16:43 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 1 407
Сама отчиташ, че днес е най-добре в сравнение с предишните дни. Ще видиш, че утре вече няма да вдига толкова висока температура. Peace Майките винаги си мислим най-лошите неща и слава Богу!, че всичко, което си мислим, не се случва на децата ни! Peace Simple Smile Изтърпи до утре, ако тогава има нови оплаквания, го заведи пак на лекар!Аз съм работила преди години на спешен детски кабинет и наблюденията ми бяха, че след 4-5 дни започва подобрение Peace Давай течности , витамини и по-лека храна!

# 49
  • Мнения: X
Ама аз пак бях на лекар! Личния ми даде талон за педиатър ( не нашия личен при когото си ходим на частно а друг) Та жената ни прегледа много обстойно. Гърдичките, гръбчето, гърлото, главичката, корема, краченцата и ръчичките свиваше и им правеше някакви гимнастики .......огледа го, разпита ме от колко дни е така, кога е вдигал 39 градуса и как е през деня, и ..абе всичко бе! каза че абсолютно никакво място за притеснение няма! Вика :' Всичко ви въпрви като по учебник" Каза че е имала и деца които 10 дена не им е спадала температурата под 39 градуса и освен варицелата нищо друго е нямало. Вика всичко си минава и това е, просто идентично протичане на никоя болест няма при всички. успокои ме наистина много! Сега се чувствам доста по-добре. Въпреки че съм гаден песимист:(

# 50
  • Мнения: 269
Ама аз пак бях на лекар! Личния ми даде талон за педиатър ( не нашия личен при когото си ходим на частно а друг) Та жената ни прегледа много обстойно. Гърдичките, гръбчето, гърлото, главичката, корема, краченцата и ръчичките свиваше и им правеше някакви гимнастики .......огледа го, разпита ме от колко дни е така, кога е вдигал 39 градуса и как е през деня, и ..абе всичко бе! каза че абсолютно никакво място за притеснение няма! Вика :' Всичко ви въпрви като по учебник" Каза че е имала и деца които 10 дена не им е спадала температурата под 39 градуса и освен варицелата нищо друго е нямало. Вика всичко си минава и това е, просто идентично протичане на никоя болест няма при всички. успокои ме наистина много! Сега се чувствам доста по-добре. Въпреки че съм гаден песимист:(
Ех, Кати, Кати! Сякаш себе си чета Wink
Радвам се, че си се успокоила. Ще видиш, че всичко ще е ОК! И аз съм песимист, ама да знаеш, че като си мислиш лоши работи ги предизвикваш да се случат Confused Затуй надявай розовите очила и си отдъхни малко от тревогите. Малчо ще се оправи, а теб може да те спипа варицелата, а може и да те пропусне. И да те спипа няма да е края на света, я. Ще се оправи всичко, пък ще дойде друго....! Нали все от нещо трябва да побелеем Rolling Eyes Усмихни се, нагушкай дребният "далматинец" и споко!

# 51
# 52
  • Мнения: X
 Hug
Нощта премина сравнително добре, очаквам деня да е още по-добър и силно се надявам да не се разболея.

# 53
  • Мнения: 3 410
Супермного се радвам  bouquet Всичко  ще е о.к  bouquet

# 54
  • Мнения: 7 430
Кати, надявам се, че вече сте по-добре Hug

Ако позволиш да изполвам темата ти и да попитам Съществува ли Половин Варицела newsm78
Малкият от 4-5 дни има няколко пъпки зад вратлето, които вече имат връхчета, цяла нощ вдига Т - не повече от 39, но пък никъде другаде не са се появили нови Thinking Заведохме го на лекар и той каза, че кара Половин Варицела...

Има ли такова понятие newsm78
благодаря  bouquet

# 55
  • Мнения: X
Чувала съм и съм чела, че както някои деца карат варицелата с няколко пъпки, така други я карат с няколко стотин. Това са много чести случаи и понякога ако не се вдигне температура е възможно дори и родителите да не разберат че детето кара варицела. Може би понятието "половин" варицела означава точно това - варицела но с много малък обрив. Ако температурата продължи трябва да избият нови пъпки, дори да са само 1 или 2. А ако не избиват пъпки и стария обрив изчезне, а температурата продължава, трябва да идете пак на лекар. Успех и дано я карате по-леко.

Общи условия

Активация на акаунт