все още не може да стои сама седнала

  • 1 169
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Щом с другите неща е ОК, просто я тренирай.
Седене в шезлонг не е от особена полза. От полза е стоене по корем, лазене, носене в кенгуру или на ръце - за да си изправя и стяга гръбчето.
Учи я също да се опира на ръце - сложи я в седнало положение, хвани я за ръцете малко над лакътя и пей нещо ритмично, като я поклащай наляво-надясно, да се опира ту на една ръка, ту на друга.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 82
Според мен за твое успокоение си я заведи на невролог, но мисля, че няма място за притеснение. Тя ще седне когато е готова. Ако е малко по тежичка естествено ще стане по бавно. Но бъди сигурна, че ще седне  няма къде да ходи.

# 17
  • Мнения: 1 321
Не е зле да отидеш все пак за твое успокоение да я види специалист.Но ти можеш да й помагаш като я подпираш с възглавници и да я оставяш по-често да седи за да тренира мускулатурата си. Peace

# 18
  • Мнения: 230
Твоето детенце ми напомня за едно от дечицата, с които се засичаме на разходка. Тази красавица е страшно контактно дете, дава целувки, боц, маха за "здравей" и "чао" и тн. Но не е можела от легнало по гръб положение да се изправи седнала и да седи самостоятелно в 11-ти месец. Майката каза, че са тръгнали на физиотерапия - там са правили гимнастика и масаж. Сега вече ходи. На годинка и един месец е.
Не зная кой трябва да насочи към това нещо - педиатърът или друг доктор. Попитай.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери седна чак на 10 месеца.И аз се бях притеснила и минахме през невролог и физиотерапевт.Нямаше нищо,но си е успокоение една консултация.

Общи условия

Активация на акаунт