Давате ли попара?

  • 11 047
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 682
И аз се чудя какво да давам за закуска и трябва ли да пробвам твърда храна - до момента е само на кърма сутрин, наобяд яде зел./месно пюре и каша с плод следобяд (ако яде въобще, защото много често пробва 5-6 лъжички и после се кърмим). Попарата и на мен ми е странно ядене, като малка я мразех, но какво друго да давам сутрин?  newsm78 До момента е позахранена с микродози козе сирене и веднъж с масло по погрешка в едно пюре (ако това се брои за захранване). С глутен не е захранена все още.

# 16
  • Мнения: 5 401
Аз вече си казах мнението по въпроса, но ще се допълня така:

Моят бръмчо на 6 месеца все още не беше захранен заради съмнение за АБКМ. На 7 месеца имаше само 1 смесено хранене, на 8 м. ядеше на обяд и следобедна закуска, а чак на 9 м. вече въведох и сутрешна закуска. Глутен въведох на 10 м., а кравешки продукти чак след 1 г. Към пюретата е по-добре да добавяш зехтин, отколкото масло!

Та, моето мнение е да не бързаш и да си взискателна към съветите на педиатърката ти! Има време да въвеждаш нови храни и да ги вмъкваш между кърменията! Не замествай кърмене дори и когато даваш твърда храна!   bouquet

# 17
Бъди спокойна!Нищо няма да стане на бебчето ти,ако хапва попарка!Аз започнах да давам на моята бебка на 6 месеца,даже не ги беше направила  newsm78Сутрин чака с нетърпение своята порция с попара Laughing

# 18
  • Мнения: 1 117
Пробвах го - определено я одобри. Но не замествам кърмене с нея и я приготвям ,когато имам време Embarassed

# 19
какво е количестовото което трябва да изяжда бебето?

# 20
  • Мнения: 1 328
Аз попара давам суха. Т.е. филия със сиренце и отделно чай в шише. Разбъркана не я иска.

# 21
  • Мнения: 1 043
Като навърши една година се опитах да започна да заместя сутрешното хранене с попара , изцедено сиренце - две сухарчета , парченце масло, и топла вода или чай  и слагам
харесва си я и си хапва , не ме притеснява кога по колко - колкото и се яде , не съм от притеснителните а й тя още не се е отказала от нито една дажба кърма  Mr. Green , незаменима съм още явно

# 22
  • Мнения: 1 674
Попара след 8 месец,дотогава за закуска-кърма

# 23
  • Мнения: 314
Бъди спокойна!Нищо няма да стане на бебчето ти,ако хапва попарка!Аз започнах да давам на моята бебка на 6 месеца,даже не ги беше направила  newsm78Сутрин чака с нетърпение своята порция с попара Laughing

 Shocked

Не съм давала и не смятам да давам.Не виждам смисъл да я тъпча със хляб, след като и без това си е малко напред с килограмите.

# 24
Дадох попара при навършени 6 месеца. Много му харесва. 
4 сухара натрошени в блендера/от началото по-ситно,после по-едро/
2 ч.л. обезсолено сирене
2ч.л. захар
2ч.л. масло
200 мл. чай от шипка
В началото след като ги смеся пасирах с пасатора , вече не пасирам само мачкам. И въвеждането беше постепенно-първо 1 лъжичка,следващия ден-2 лъж. и така до 200 мл. Докато достигне порцията додавах плодово пюре до 200 мл.

# 25
  • Мнения: 1 503
Още не съм предлагала такова ястие Thinking...
за закуска до преди годинката ядеше единствено плодове newsm78Друго не желаеш!

# 26
  • Мнения: 407
Давам попара от както Мони навърши 10 месеца.В началото я правех без захар и само с обезсолено овче сирене.Сега я правя с краве сирене,много малко кафява захар и масло.Момчето се оказа доста капризно и това беше единствената закуска която харесваше.Мисля,че за твоето бебче е още рано.

# 27
  • Мнения: 1 691
Два-три пъти седмично закусваме попара с дребното (откакто стана на 8 месеца). За него я правя с 1 филийка хляб на залчета, масло на върха на ножа и обезсолено сирене колкото кибритена кутийка. Заливам с  гореща вода. Обикновено много му се услажда, но не винаги изяжда всичко. Не гоня нормативи - да яде колкото му е сладко.

# 28
  • Мнения: 8 242
Цък, не давам.
Хляб още не ще да яде под никаква форма  Crazy Нито трошичка  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 132
Не! Разкиснат хляб във вода не ми се струва най-подходящата храна за детето ми.

Общи условия

Активация на акаунт