Много плачем след баня

  • 1 324
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, Илиян така ми ревеше до момента, в който почнахме да го къпем след храненето (а това беше около годинката  Wink ). Аз укротявах нещата като пъхах бързо една залъгалка в устата, но не винаги помагаше... Просто мразеше да го обличам, знаеше че след баня идва ядене, ревеше от глад и т.н., като се сетя и  Crazy ... Дано при вас е само временно.

# 16
  • Мнения: 768
Като излезе от банята и докато я обличаш, нека мьжа ти да пуска сешоар, така хем се затопля хем се разсейва детето и не плаче. Изпитано средство е от доста майки.

# 17
  • Мнения: 184
Моето момче също много плаче след баня,но в момента,в който мъжа ми пусне  сешоара,от шума ли ,от топлатаструя ли,незнам ,но моментално млъква и се размазва от кеф.

# 18
  • Мнения: 2 755
И ние през първият месец се чудехме какво да правим само и само да не плаче по време на баня, но така и не успяхме. След това от 2 до 6 месец бебо спря да плаче, но гледаше много сериозно  Wink След 6 месец, ела да го видиш. Мама и тати стават вир вода  Grinning , то е пляскане, радостни звуци, смях. Направо истински се забавлява. Така че спокойно. И вашето слънчице скоро ще открие, че банята може да бъде нещо много забавно  Grinning

# 19
  • Мнения: 5 228
Може да е точно от това, че затопляш стаята до припадък, както си се изразила - и аз правех така и дъщеря ми доста плачеше след баня,  но сега не затоплям толкова и всичко е ок.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 182
И при нас е същото - направо се изтощавам от този вечерен рев. Мисля, че тя също, защото след това заспива като заклана (можеш да си правиш с нея каквото искаш - няма да се събуди)
Определено мрази излизането от водата макар да е за секунда и веднага да я завивам с топличка хавлия и да и бутам залъгалка. Явно е и уморена, защото през деня като мия дупето под чешмата няма никакви проблеми. А най се нерви като почна да я мацотя - естествено затоплям кремчето между ръцете, гледам да не я гъделичкам, но няма спасение. Като се успокои от мацотенето, почва пък рев що съм сложила памперс, после що съм облекла бодито през главичката (имам бодита с огромни деколтета и обличането е много лесно, но....) и така докато не и се запушат устата със шишето с мляко. Тогава пък заспива на средата и трябва да я ръчкам как ли не, за да се събуди и да го изпие почти до края #Cussing out

# 21
  • Мнения: 103
Цитат на: denitsa
бебо толкова харесва банята, че на два пъти заспа в коритото?
newsm62  newsm62  newsm62

Е това много ми хареса!!!

# 22
  • Мнения: 2 596
При нас е същото, но знаем причината. А тя е, че със сигурност къпането много му харесва и не иска да се разделя с него. Пада едно чипкане с крачетата и ръчичките. Държим го във водата докато тя започне да изстива. Пасле, когато го обличаме пада един рев. Направо кошмар.

# 23
  • Мнения: 516
Ники задължително пла4е след баня Close
Ве4е е на 7 месеца,но продължава да мрази процедурите след къпането.Кулминацията е обли4ането на пижамката,понякога си губи гласа от рев ooooh! При това го къпем в един и същи 4ас и поне 40 мин.преди да е огладнял,но проблема явно не е в яденето.
Единственото,което го успокоява,докато го масажирам и обли4ам,е таткото да се прави на клоун-пляска с ръже,подска4а,пее..абе вси4ко,за което св сетиш.Това е.

# 24
  • Мнения: 532
И ние бяхме същите до 2- 3 месец.После изведнъж престана да плаче.Е мрънка малко като я подсушавам с хавлията , ама нишо не е.Дано да престане и при вас тоя адски рев.

# 25
  • Мнения: 3 663
Здравей Simple Smile
Според мен определено не трябва да затопляш, от топлото най-много да се подразни още повече детето. бебетата мразят жега.
При нас също имаше такъв период, ще отмине, не се притеснявай, а до тогава ето една-две идейки Simple Smile
Не къпете бебето преди хранене точно - тогава никак не се наслаждават на къпането, вече започват да огладняват, а обличането е направо ад. аз лично къпя беба към 8, а се храни последно към 9.30
Като го извадиш от ваната можеш да го гушнеш както е с хавлията и да се поразходите из стаята, може да се поуспокои...
А как му е кожата ? да не би да се дразни от подсушаването с хавлията ? ако е много суха е възможно. Аз слагам тензух върху хавлията и само с тензух подсушавам, защото имаме проблемно суха кожа...той страшно бързо и лесно попива и няма никакво търкане.
Дано да съм ти помогнала с нещичко... Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 3 062
И ние бяхме така - до 2-3 месеца беше такъв рев, нищо не помагаше - дрънкалки, вода, биберони - нищо! После изведнъж престана. Сега реве когато му обличам ръкави -изпъва ръцете нагоре и не ги сгъва, стиска юмруци и ако съм много настоятелна (а нямА как все пак трябва да гооблека) настава рев. Но сега е по-голям и млъква ако запея, за да ме слуша.
Ще отмине, просто изчакай, но междувременно не затопляй чак толкова стаята, не е вярно, че бебетата трябва да стоят на неописума жега...

# 27
  • Мнения: 2 258
И Деничка плачеше първите месеци.Какво ли не пробвах....вече почти се бях отчаяла и тя взе ,че спря Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 1 402
Много ви благодаря на всички за споделения опит, дано скоро и при нас отшуми рева. Днес ще пробвам и със сешоара, вчера номера с шишето бутнат в устата свърши добра работа.
Относно подсушаването след баня аз също слагам една тензухена пелена и после хавлийката, носим се и се успокояваме веднага щом излезем от ваничката. Наистина както някой беше писал по-горе, нямам проблем с миенето на дупето през деня под чешмата, днес няма да затоплям стаята толкова много.
Още веднъж ви благодаря, определено ми поолекна като разбрах че не сме единствените.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт