ве4е сме на 20м. а не иска да говори.

  • 1 289
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 283
Подкрепям мнението че не е до мързел. Мисля че "чужбинските мами" ще са ти от полза. Може и към специалист за твое успокоение.
Аз също съм чела че двуезичните деца може да имат закснение при проговарянето но усвоятват и 2та езика бързо

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Големият ми син проговори на 2г. и 3м. след като тръгна на ясла. Преди това само "мама", "вода", "не", "да". След като тръгна на ясла проговори от веднъж на цели изречения.
Сина на моя приятелка, омъжена за португалец, до 3 годишнината си говореше негов си език - нито български, нито португалски.
Много от децата в смесени семейства, проговарят по-късно, мешат езиците. След време всичко си идва на мястото. Детската ясла или градина доста ще помогне.

# 17
  • Мнения: 88
Случайно се вмъквам в темата, но не мога да се въздържа...Та, по спомени на свекърва ми - съпругът ми бил на 3 г.и4 мес. и не продумвал. Тя - студентка, свекър - студент - по цял ден на лекции в друг град. Един ден свекито /сама с детето по цял ден/ ревнала на главата на хлапето /съпруга ми/: "Проговори поне ти, бе, да знам, че не си ням!". Дребният, заврян под една маса, я погледнал и ПРОГОВОРИЛ: "МъЛзи ме...."Това по чужди спомени. А по мои - големият ми син проговори на 3 г.и 6 мес., при това доста неразбрано, ела сега да му затвориш устата /на 15 години е/. Тъй че - споко.....

# 18
  • Мнения: 4 451
Много е малък още, за да се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 27 524
Нормално е. Синът ми е на 26 и също не говори, освен няколко срички. Изобщо няма място за притеснение до 3 годинки  Peace

# 20
  • Мнения: 473
Няма за какво да се притесняваш. Много деца не говорят до 3 г. и после като се отприщят не можеш да им затвориш устата. Аз упорито съм отказвала да ходя, вече съм разбирала всичко и майка като ми е казвала : Хайде маме да ходиш! аз съм отговаряла, че не искам. Така че на кой когато му дойде кефа. Grinning

# 21
  • Мнения: 5 790
Виктория, въпреки че й се говори само на един език, проговори на 2 години и седем месеца. Това прави 31-32 месеца. Преди това само няколко срички казваше. И сега говори като възрастен човек. Според мен малко избързваш с желанието детето ти да проговори.

Общи условия

Активация на акаунт