От кога да се започне даването на прясно и кисело мляко?

  • 2 807
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
От 4 м поне така ме съветваше нашият педиатър що се отнася до маслеността на млякото най подходящо е 3.7%
От четвъртия месец?????  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На 8 месеца дадох кисело мляко, на края на 10-тия я записах на кухня, там готвят със сухо мляко. На година и малко дадох прясно мляко. Давам пълномаслено.

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Дъщеря ми още не е яла кисело мляко-не го оценявам като кой знае каква загуба Peace
От четвъртия месец пък е абсурдно Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
не съм давала нито едно от двете все още  Rolling Eyes

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Първо, в кухнята само крема е с прясно мляко, така че другото можеш да си го даваш спокойно. Аз записах Жасмина на 9 месеца, крема започнах да го давам както при захранването - първия ден една лъжичка, втория две и т.н., като видях, че няма реакция си го давах спокойно. Кисело мляко започнах по-късно да давам и то мнооого рядко, кърмих до 8-я месец, а и сега си пие АМ. Мед дадох за първи път преди седмица - в чая.

# 20
  • Мнения: 1 367
Аз също имах притеснения дали да запиша 9-месечния си син на кухня заради прясното мляко,с което приготвят пюретата.Казаха ми,че използват 3,6%.Посъветвах се с педиатърката и тя каза,че не е проблем.Колкото до меда,той е силен алерген и имам мътен спомен,че поне до 3 години не трябва да се дава.Може и да бъркам за възрастта,но със сигурност не е подходящ за малки бебета.Кисело мляко смятам да дам след годинката.

# 21
  • Мнения: 19 302
мед не се дава до годинка заради опасността от ботулизъм.освен това е алерген.
прясно мляко задължително след годинка.

# 22
  • софия
  • Мнения: 636
От 4тия кисело мляко - това е пълен абсурд, все пак!И прясно и кисело над годинка. Мед - над 3. Пълномаслените мн. трудно се асимилират от децата, затова педиатрите препоръчват 2 процента.

# 23
  • Мнения: 2 908
Кисело почнах след 8 месеца.Прясно давам от 2 седмици във вид на кремчета.На кухнята давам кремове от сухо мляко след 9-тия месец.Мед не смятам скоро да дам,въпреки,че имаме домашен.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
С киселото мляко може да се започна, но с прясното е още много рано. До три годишна възраст не е препоръчително да се дава прясно мляко на децата, защото все още нямат изградени специални ензими за преработка на прясното мляко, както и заради АБКМ.

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
маркия започна да отказва АМ към 8 месец в 9и съвсем спря да го пие  Crazyслед което
въведох киселото мляко и малко по-късно прясното (с него приготвям , грис , кремчета и т.н)  Peace

Кис.мляко което ползваме е Герма 3%

# 26
  • Мнения: 66
Синът ми е на 8 месеца без 9 дена. Полудява от кеф, когато му предложа киселото мляко. Досега съм му дала най - много три/четири лъжички. Заради тази му реакция не считам, че е рано да яде. Чудя се обаче дали е подходящо "Елена", 3.6 процента. В "Герма"-та няма сухо мляко, така ли ??

# 27
  • Мнения: 4 621
Кисело започнах да давам около 8 месец. Прясно след годинка Peace

# 28
  • Мнения: 5 362
Кисело давам от 10-я месец.Защото тогава отказа АМ.
Прясно дадох към годинка и половина.

# 29
  • Мнения: 2 439
Кисело мляко - от трети месец, мед на биберона - пак оттогава. Това за сина ми, вече е тийн, не правил алергии.
Госпожицата не помасяше биба, кърмих я 6 месеца, докато тръгна на градина бяхме станали инвентар на кожния диспансер, алергии и  чудо.
Всяко дете си е индивидуално, не може да се слагат под общ знаменател. Всяка майка сама си преценява като следва и вътрушния си усет.

Общи условия

Активация на акаунт