От кога да се започне даването на прясно и кисело мляко?

  • 2 811
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 133
Кисело мляко, нискомаслено, след годинката. Прясно, пропи след 3год. И сега не си пада много по второто, освен ако не е с какао или Нескуик.  Grinning

# 31
  • София
  • Мнения: 44 223
Кисело дадох след 10, а прясно след годинка.
Мед при деца под годинка може да предизвика ботулизам.
Аз по съвет на док дадох на годинка и половина и то по много малко....

# 32
  • Мнения: 3 069
Прясно мляко не давам все още а киселото го започнахме на 1г.и 1м.

# 33
  • Мнения: 592
Кисело започнах да давам около 8 месец. Прясно след годинка Peace
PeaceИ аз така и с двете ми деца(за киселото).На беба прясно не и давам,но съм я записала на детска кухня,така ,че яде и кремчета със прясно мляко

# 34
  • Мнения: 1 371
Моето бебе (десет месеца) яде и прясно, и кисело мляко. От около осмия му месец. Един ден, когато спра да го кърмя, предпочитам да му давам такова млекце, отколкото адаптирано мляко.

# 35
Na batkoto davah kiselo mlqko ot 2meseca i polovina a na malkata ot 3-4meseca i mnogo dobre im ponasqt,a za meda,trqbva pone da sa na 1,6god.

# 36
I prqsnoto go qdat ot okolo godinka,na popara s hleb4e i zahar4e.

# 37
  • Мнения: 2 159
кисело дадох на 10месец, прясно още не съм дала - минахме годинка

# 38
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Кисело- след година, прясно- след година и половина.
Млякото за деца до 2 г. трябва е пълномаслено.

# 39
  • София
  • Мнения: 15 249
Най-добре е въвеждането и на киселото, и на прясното мляко да станe след навършване на 1 година.
Трябва да бъдат пълномаслени.
Кисел и кремчета можеш да правиш и с АМ, не е задължително да е с прясно мляко.

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 10:58 от Vivi

# 40
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Давах на синът си кисело мляко от 18тият му ден.Нямах кърма, а АМ...имам си резерви относно качествата на АМ.Киселото мляко си му го правех аз,купувах си прясно от сигурен източник, обезмаслявах и подквасвах!Проблеми детето ми не е имало!
За прясното, знам, че след годинка, но аз започнах да давам към година и 3 - 4 месеца.
А за сухото мляко - ми то си е прясно мляко, обаче на прах.Не мисля, че е добра идея.Мой познат, вносител на сухо мляко ми бе казал преди време, че сухото мляко в България се внася, като помощи за страната от Украйна SickИ ми поясни, че ''радиацията, на Украйна, е помощ за България'' Sick

# 41
  • Мнения: 189
Кисело мляко дадох,когато беше на 5 мес.Колкото до прясното:записани сме на ДК и от други майчета знам,че киселите ги правят със сухо мляко.Септември месец правиха ремонт на ДК и беше затворена 10 дни.Последния ден преди да затворят питах как прават някои храни и жената най-спокойно ми обясни, че всички кисели и кремчета ги правят с прясно мляко Селекта 2% разредено с вода.Попитах наистина ли и не слагат ли сухо мляко,а тя ми каза,че от близо година не го използват,защото лятото се пресичало.Искам да кажа,че може би много мами дават прясно без дори да съзнават това.Все пак Кухнята е за деца от 4 мес. до 3 год.

# 42
  • Мнения: 1 367
Искам да кажа,че може би много мами дават прясно без дори да съзнават това.Все пак Кухнята е за деца от 4 мес. до 3 год.
Като се замислиш наистина е така.Аз затова изчаках до 9 месеца,преди да го запиша на ДК,а и тогава го направих с хиляди страхове от АБКМ.Засега всичко е наред,за щастие.Но ако имаше някакъв проблем,досега да се е проявил,нали?

# 43
  • Мнения: 1 586
Кисело може след 7-ми месец. Прясно след годинка  Peace Мед след годинка също.
Но аз мисля че в началото и киселото трябва да е нискомаслено поне така пише по книгите. Peace

Навсякъде където съм чела, пише, че киселото мляко трябва да е пълномаслено. Такова и давам. 3,6% Peace
Може и така да е но аз пък четох,че когато се въвежда за пръв път киселото мляко трябва да е с по ниска масленост и затова дори се прадлагат млека с 0.1 % има и такива на ,които пише детски.Аз лично давам 2%. Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 3 271
Дадох кисело, като стана на 1год, прясното  по-късно, говори с педиатъра си какво да направиш.

Общи условия

Активация на акаунт