Шалчето

  • 2 029
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 026
Шала не се слага на устата на детето, защото дишайки в него, се "образува" влага, която детето вдишва. Така са ми го обяснявали на мен.
Това го чух онзи ден по ТВ, обяснено по същия начин.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 078
А на мен ми каза същото личната лекарка,когато родих дъщеря ми Peace

# 17
  • Мнения: 2 439
Не съм слагала шал пред устата на децата си, защото ми е тъпо. В една книга четох, че до 4 годишна възраст лигавицата на носа се изгражда и си затопля въздуха в носа /не помня точно обяснението, вече имам тийнеджърски проблеми/, но не може да не го пише в книгите за отглеждане на бебчета, ако ти трябват аргументи за "всезнаещи" роднини.

# 18
  • София
  • Мнения: 5 758
и аз не слагам шала на сина ми пред нослето и устата по същата причина  Peace

# 19
  • Мнения: 872
Нормално децата(а и всеки човек всъщност) дишат през нослето, а чрез лигавицата на носа въздухът се овлажнява,затопля и се пречиства от прах.Така,че не е необходимо да се слага шал пред устата и носа

# 20
  • Мнения: 814
Не съм слагала на устата никога,но се просветих тук.
И аз така, защото също имах проблем с бабите

# 21
  • Мнения: 4 451
Никога не ми е хрумвало да го слагам на устата.

# 22
  • Мнения: 983
Никога не съм слагала шал на устата и. Аз и самия шал много рядко го слагам.
Peace

# 23
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Дори още не съм слагала шал. Когато се наложи да сложа, определено няма да е на устата.
А бабите да си "гледат работата".

# 24
  • София
  • Мнения: 104
Когато извеждам Рая и е много студено и слагам шал и то на устата, за да не диша студения въздух, това е по препоръка на майка ми. Така ни е слагала и на нас като сме били малки с брат ми. До сега не се бях замисляла върху това  Confused. Наистина въздухът  се овлажнява, а и бебетата дишат през носа. Няма да и слагам вече шала на устата, ще инструктирам и майка ми  да не го прави мен като ме няма.
Благодаря за темата, ако я нямаше най вероятно нямаше и да се замисля   Simple Smile

# 25
  • Мнения: 636
Аз пък точно от майка ми знам, че шалчето не се слага на устата и нослето. Особено пък когато детето е болно, защото така си "събира" микробите и после ги вдишва обратно.

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Никога не съм слагала шал на сина си, и не бих му сложила пред нослето и устата

# 27
  • Някъде в мечтите си
  • Мнения: 411
Ей,ама тук може да научиш всевъзможни неща.Ще го имам предвид.

Благодаря ви!!!   bouquet

# 28
  • София, център
  • Мнения: 3 455
На вратлето естетвено, не на устата.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм носила аз, не слагам и на него. Не знам кой е измислил тая тъпотия...

Общи условия

Активация на акаунт