Препоръчайте ми книга

  • 2 553
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 973
едната 50 лв.,другата теглиш безплатно Wink
а иначе незнам Thinking

# 16
  • Мнения: 40
"Какво те чака през първата година на детето" - много подробно е описано всичко. Не мога да преценя реално колко е полезна тъй като сме още в 6-ия месец, но мисля че е добра. В "Хеликон" бях се спряла на някаква друга книга (по-скъпа от горепосочената), но продавачката ме разубеди; каза че като майка горещо ми препоръчва "Какво те чака през първата година на детето".

# 17
  • Мнения: 814
"Какво те чака през първата година на детето" - само тази книга си взех и съм доволна, има всичко, което те интересува и си описала.
Имам няколко книги, но тази ми беше препоръчана от други майки. Бях скептична малко, но се уверих, че книгата е много полезна. тя е под формата на наръчник - винаги когато нещо ме е интересувало, съм намирала въпроса и отговора вътре. Има раздел за спешните случаи - когато недай си боже се случи някакъв инцидент и т.н. И въпреки, че е американска, е допълнена и с коментари от българските реадактори + бълг. имунизационен календар и др.
Сега вече сме на 2-рия том: "Какво те чака през втората и третата година на детето" Wink

# 18
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
мога да ти препоръчам Книга за майката на Христо Михов, аз много държах да имам книга на български автор и не пропускай форумите  newsm10

# 19
  • Мнения: 326
Бенджамин Спок "Грижи за бебето и детето".
http://www.chitanka.info:82/lib/text/2377/0

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Четох книги като бременна, сега ровя в интернет ако нещо ме интересува- има много информация Peace

# 21
  • Мнения: 3 634
Благодаря ви! Поръчах си следните:

- Болното дете и грижите за него
- Какво те чака през първата година на детето
- Масаж и гимнастика при бебето и детето

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
в отчетните по месеци на 1-ва стр. има книги-едната е за сваляне(пише си го) на др.Спок.Свалих я и я чета,иначе майка ми и свекито ми дадоха една и съща от преди 100г.  Peace

не я намирам  newsm78

# 23
  • Мнения: 8 999
Не съм чела никакви книги. Единствената информация, на която имах доверие беше тази, която получавах от нашия педиатър. При всяко дете, въпреки че все пак се следва някаква обща схема, развитието е строго специфично.

# 24
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
"Какво те чака през първата година на детето" - само тази книга си взех и съм доволна, има всичко, което те интересува и си описала.

Тази книга и форумът са ти достатъчни. Peace

 Peace

# 25
  • Мнения: 24 467
Спок- адаптирано издание /цялата книга, обаче, не отделните й части/, Ан Бакюс- каквото намериш от нея все е добре за целта по отглеждането на бебетата, Л. Перну, за възпитанието - Фицхю Додсън.

# 26
  • Мнения: 589
Благодаря ви! Поръчах си следните:

- Болното дете и грижите за него
- Какво те чака през първата година на детето
- Масаж и гимнастика при бебето и детето



Много добър избор!

# 27
  • София
  • Мнения: 6 011
"Грижи за малкото дете" под редакцията на проф. Д-р Величко Гатев в съавторство с още шестима български педиатри, специалисти в различни области. Има си всичко-таблици, кърмене, хранене с АМ, масаж и гимнастика, късно захранване,развитие и режим по месеци, често срещани болести, възпитание,рецепти. Доволна съм от тази книга-даде ми  смислени и обосновани отговори на много въпроси.

# 28
  • Мнения: 24 467
"Грижи за малкото дете" под редакцията на проф. Д-р Величко Гатев в съавторство с още шестима български педиатри, специалисти в различни области. Има си всичко-таблици, кърмене, хранене с АМ, масаж и гимнастика, късно захранване,развитие и режим по месеци, често срещани болести, възпитание,рецепти. Доволна съм от тази книга-даде ми  смислени и обосновани отговори на много въпроси.

Да, пропуснах да упомена това нещо. Моята е издание от 2000 г. Има и раздел за отглеждане на деца по време на икономическа криза, ако е същата.

# 29
  • Мнения: 2 616
Д-р  Спок пък е последното, което ти препоръчвам. По-скоро си поръчай през amazon.com Attachement Parenting на Уилям Сиърс.

Някой да е открил някъде българският превод на книгата или някоя от другите книги на Сиърс на български, случайно?

Общи условия

Активация на акаунт