Праз

  • 6 798
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 506
заравяш го в саксия с пръст на терасата и сипваш чаша вода,нищо повече

# 16
  • София
  • Мнения: 160
Янамед,мерси. имам питане-саксията продупчена ли е отдолу и до къде е пръста.

# 17
  • Мнения: 506
мойта саксия е продупчена фабрично,пръстта е до бялато на праза Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 160
мерси много   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 755
Моята любима рецепта - супа, ама трябва и зелева чорба. Взема се пушено месце, аз правя с пушен кокал и после обирам месото. Та в зелевата чорба се вари въпросният кокал, като се разрежда с вода, ако е много солена. После слагам 1 или 2 стръка праз - нарязан на дребно и ориз. Може и малко зеленце. Подправката е чубрица и черен пипер. Застройва се само с кисело мляко.
Вчера направих 1 голяма тенджера и се изяде веднага. Не мога да спра да ям като има такова нещо Embarassed

# 20
  • Мнения: 2 092
Аз го харесвам най-много на яхния с пилешко,както лучена яхния,но с праз!
Също и пържен,с яйца или само със сирене,но повечко сирене!
На картофена салатка,вместо лук! Също и салатка праз,доматено и пиперково пюре/или лютеница/,маслинки,олио,чер пипер!

# 21
  • out of space
  • Мнения: 8 573
В гювеч

празът се реже на колелца и се слага в съд. На дъното на гювеча се сипва олио и се слага половината от праза. Върху него се реди месо (свинско, пилешко, бекон, кремвирши....каквото имате вкъщи), отгоре се разпределя останалия праз, ръси се с черен пипер и сол и се залива с буркан домати. Пече се цяла нощ на 150 градуса.

# 22
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Много обичам зелева чорба с нарязан вътре праз.

Също праз с ориз и маслини,може и само праз.

Баница с праз и риган  Peace

# 23
  • Мнения: 5 001
Освен всичките манджички и салатки може и яйца с праз да се заформят...(бързо,лесно и вкусно)

# 24
  • Мнения: 952
Ето тази рецепта за Пълнен праз (канелони от праз) на рер-4о много ми харесва и я препоръчвам.

# 25
  • Мнения: 16
 Здравей - току що вадя тавата от фурната - "лучник" може да си направиш със праз - ето така: едно тесто се разделя на две части, като се разстила едната част на дъното на тавата, после плънката - задушен праз, може и с кайма и подправки и отгоре другата част от тестото - става като калцоне - мммм много вкусно Simple Smile

# 26
  • Мнения: 506
 Heart Eyes вкусотии

# 27
  • Варна
  • Мнения: 686
А аз обичам праз с домати и ролца от раци. Слагам олио в тигана, праз и чакам докато омекне и се задуши. След това прибавям ролцата от раци и домати обелени на кубчета. Готвя още около 10 мин. и е готово. На мен ми е ужасно вкусно така.

# 28
  • Мнения: 3 622
Толкова много идеи ми дадохте, че ще има да готвя с праз  Grinning

# 29
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

За кюфтетата запържва ли се праза?

аз го режа на ситно, подправям, слагам сирене и яйца. ако стане рядко слагам или грис, или овесени ядки, или брашно, да стегне и пържа. може и с лъжица да го сипваш в тигана. когато се пържи на по-бавен огън си омеква праза Hug

Общи условия

Активация на акаунт