Деца с муковисцидоза! Родители, подкрепете се!

  • 36 866
  • 365
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 858
maatete, здравей. Не можеш ли да разкараш тази така наричаща се "докторка" Галева? Ако можеш да идваш във Варна, Д-р Димитър Петров от децкото отделение на Университетската болница "Света Марина" може да ти помогне. Да знам че тук всеки предлага услугите на своя си доктор,но съм сигурна че и Анет би казала само добри неща за него. С нейната дъщеричка бяхме включени в експерименталното тестване на ТОБИ миналото лято мисля беше.
Хубавото е,че поне Пулмозима и Креона са осигурени,че иначе...хаха незнам....

Принципно не може! С доц. Кременски доста говорихме за това и той ме посъветва някои неща. В идните дни ще говоря с него какво точно и как да направя аз пък и другите в моето положение и ще ви кажа. Но от това, което говорихме с него стана ясно, че това може да се случи само и единствено с жалби! Но жалби а не една жалба.

# 76
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
И аз искам да ви кажа, че участието ви при Милен Цветков беше страхотно!   bouquet  Гледах повторението и още веднъж се възхитих на силата ви, мили майчета!

Не успяхме да снимаме репортажа в Пловдив с Крейзи, защото тях ги изписаха по - рано, а пък на следващото й идване тук аз не съм на работа, защото дъщеря ми се разболя и сега съм в болнични. На събитието на 30.11. ще направя всичко възможно да отида, а след това и невъзможното, за да вкарам материала поне в сутрешния блок на Канал 1. Пак ще ви пиша!

# 77
  • Мнения: 263
Поздравявам ви и аз момичета за предаването! И ви уверявам, че е постигнало целите си! Аз лично не успях да го гледам, но мъжа ми пристигна в стаята, където бяхме със сина ми и ни каза за предаването, притеснен, защото отговаряме на една част от симптомите на М.. Та за това се заинтересувах и сега ще изчета всичко, а след това ще ви помоля може би да отговорите на някой и друг въпрос. Sad
Но ви поздравявам, защото, ако не е това ваше предаване хората щяха да продължават да не са и чували даже за това заболяване!! А най-лошото е, че сигурно и голяма част от лекарите също!

# 78
Здравейте и от мен! Аз съм Виктория от Плевен на 16 години и също съм болна от муковисцидоза.Гледах предаването и мога да кажа само - БРАВО !!!! Hug  bouquet

# 79
  • Мнения: 176
Много мислих преди да започна да пиша. Аз също присъствах на срещата в София.После повечето родители направихме разбор на по едно кафе. И какво ми се струва на мен. Че имаше разногласия и недуразумения-да. Имаше прерикания и остри реплики.Но по-важното като че ли е ,че рабунихме някакъв кошер.Мисля,че това няма да се хареса на доста хора и че ще стрещнем много недоволни май от лекарските среди.Но друг път няма! Ако не се продължат нещата,ако се предадем пред трудностите,все едно слагаме кръст на живота на децата.
Затова ми се струва,че трябва да сме заедно и тогава ще сме силни. Разединени ще ни смачка бюрократичната машина.
НЕ СЕ ПРЕДАВАЙТЕ.НЯМА ДА Е ЛЕСНО,НО ТРЯБВА ДА СЕ СПРАВИМ! БЪДЕТЕ СИЛНИ,ЗАЩОТО СТЕ ПРАВИ!

# 80
  • Мнения: 1 858
Преди малко говорих с Гери (доктор Петрова) тя ми каза, че е написала писмото за ТОБИ по отношение на наредба 34 и сега чака да се напишат и изпратят писмата от Варна и Пловдив. Дейставйте и време не губете. По този въпрос това е което знам. А вие какво сте се уговорили идея си нямам но аз това разбрах и ви го пиша.

# 81
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Здравейте,мили мами.Казах ви че ще ви кажа ако намеря нещо,което смятам за важно.Можете да видите до къде са стигнали тестовете на новите лекарства в този линк  http://www.cff.org/research/DrugDevelopmentPipeline/  Поздрави на всички и успех.Ирка  bouquet

# 82
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Тук можете да намерите информация за всякакъв вид лекарства Можете да прочетете и за лекарствата от горния линк.Целувки Ирка Heart Eyes                                    тук   http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/druginformation.html

# 83
  • Мнения: 918
Искам да се обърна към роси-рос по повод захранването.Мила много е важно своевременното захранване на децата с муковисцидоза.Точно на 7-8 месеца те трябва вече да са захранени ,защото после става много трудно.Децата с нашата болест трябва да поемат особено калорична храна и в големи количества,което при едно лошо и не наврменно захранване моше да доведе до лоши резултати.Аз захраних дъщеря си на 5-6 месеца и после никога нямах проблем с храненето и апетита и.В едно хранене на дете с муковисцидоза трябва да присъства кашкавал,мляко ,месо ,сметана, топено сирене ,кр. масло ,много макарони и най -важното прясно изцесени сокове ,които освен витамини имат и ензими.Давайте и след консултация с детски гастро ент. и добавки-аминокисилини и витамини.И млякото което приготвяте да е по концентрирано от обикн. доза и да се дава колкото се може до по голяма възраст.

# 84
Здравейте,казвам се Росица.Сина ми е на 18 год. и е болен от Муковисцидоза.Много късно му откриха болеста,едва преди месец.Първо казаха астма,после лежа 3 месеца за туберкулоза. Grinning Hug

# 85
  • Мнения: 2 425
Роси, добре дошла при нас Hug
Стискам ти палци, познавам те и знам че ще се бориш до край.

# 86
  • Мнения: 384
Здравейте на всички! Радвам се, че има нови хора във форума. Ставаме все повече и все по-силни. Надявам се да се видим още на 30.11. на срещата в Пловдив.  До скоро.

# 87
  • Мнения: 4
Здравей, Роси!
С теб сме  адашки. Имам въпрос: като по-малък сина ти правеше ли бронхити, пневмонии и т.н. Мисля си възможно ли е да няма никакви прояви на болестта толкова дълго време.

Благодаря на Annette за съветите със захранването. Вероятно след време ще се възползвам, но сега не мога, защото малката проявява алергия към кравия белтък и към лактоза. Това ограничава млякото, което мога да давам  на 1 вид и захранването е много трудно. Когато надрастнем алергиите ще се храним по-разнообразно.
От Варна съм, ако някой иска да се чуем по телефона, да ми пише номера си на лични.

# 88
  • Мнения: 918
Жалко че точно тук трябва да си пишем Росица.но съдба,.Желая ти много сила и упоритост в борбата ти със гадната ни болест.Ракажи как е детето.,ти как се чувствате ,от къде си???Днес ще почваме ант. курс да видим с какъв антибиотик ще ни залъжат.Толкова ги мразя тези влизания в болница,цялото ми ежедневие рухва.Целувки на всички и кураж на новите членове ,които са попаднали на точното място,защото откакто аз посещавам този Форум спя по спокойни!!!!!!

# 89
  • Мнения: 384
Здравейте! Искам от името на всички родители да Благодаря на Д-р Гери и доц. Переновска за желанието и съдействието  да ни помогнат въпреки трудностите, който трябва да преодоляват. Възхищавам се от  хора готови да рискуват и да се борят в името на една кауза. Моля Ви подкрепяйте ни, защото ние се опираме на Вас в най-трудните ни маменти. От все сърце БЛАГОДАРИМ!!!  bouquet

Мили родители, борбата е безмилостно жестока! Но ние не бива да се отчайваме, защото "понякога стига и един истински ПРИЯТЕЛ за да постигнеш и невъзможното дори" . А ние ги имаме вече. Те са до нас и го доказват.
..."Очаквай продължение"

Общи условия

Активация на акаунт