дайте съвет мами на кърмени бебета, пък и не само...

  • 1 273
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ами, какво да ти кажа ... сигурно ще се намерят стотици специалистки, които ще ме разкъсат, но, от мен да знаеш - бебето ти е гладно. Не защото нямаш достатъчно кърма /като количество/, а защото над определени килограми детето не се засища само от кърма, която е доста бедна на мазнини, въглехидрати и белтъчини. Просто организмът на детето започва да търси по-калорична храна. Пробвай все пак да го захраниш /нищо, че всички тук ще оплюят педиатъра ви - той все пак е прав/.

# 16
  • Мнения: 1 516
Ами, какво да ти кажа ... сигурно ще се намерят стотици специалистки, които ще ме разкъсат, но, от мен да знаеш - бебето ти е гладно. Не защото нямаш достатъчно кърма /като количество/, а защото над определени килограми детето не се засища само от кърма, която е доста бедна на мазнини, въглехидрати и белтъчини. Просто организмът на детето започва да търси по-калорична храна. Пробвай все пак да го захраниш /нищо, че всички тук ще оплюят педиатъра ви - той все пак е прав/.

  202uu

Синът ми спря да се буди нощем, чак като минаха 2 месеца от захранването. Бяхме въвели твърда храна ( разбирай пюрета и каши в 3 от 6-7 хранения) , когато той спря да се буди... След това продължихме със захранването , заместхме първо едно хранене, после още едно и лека полека Виктор се отказа и от хранененто в6 сутринта , а скоро и от това в  12 вечерта... Сега се храни последно в 21:00 и след това чак в 8:00. разбира се има и редки изключения, когато детето си иска и през ноща - не му отказвам, но това не се случва повече от 1 път на месец...
За протокола ще добавя, че Виктор не е бил никога изцяло на кърма.... А от 1 месец млякото му е само АМ... Поради тази причина още от 3-месечна възраст си има режим, който се мени постепеннно, но все пак си е режим...

Приятелката ми кърми на посикаване ( бебето е на 7 месеца) . Не желае да се захранва и се буди да се храни нощем. На нея и казвам за успокоение, че няма човек, който да не се е научил да се храни , нито пък такъв, който да става нощемза храна, освен патологичните случаи.... Така че - търпение....

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И моят син на 7 месеца беше и сутрин и обед и вечер на кърма за да го приспя! Захраних го на 6 месеца и на 7 бях въвела попарата и зел. пюре, но и кърма! Нощем също ми се е будил по 3-4 пъти, и го слагах на гърда!
Вече като стана на почти годинка започна да се буди през около час да суче и вече усещах че нему стига и е гладен /макар, че и зъбки му избиваха по това време/!
Отби се сам на годинка и оттогава си спи цяла нощ с изключение на пътите, когато го тормозят зъбки- но просто го взимам при мен, гушваме се и спи двамата!

# 18
  • Мнения: 9 483
След като нямате още заместено хранене и бебето НЕ иска да яде през деня през час-два както е нощно време-значи причината е в никнещи зъбки Wink
Пример с нашия син, който все още кърмя /на 1г и 11мес е/ -през деня си хапва ястията от кухнята или това което ние ядем, и ми се буди поне по 3 пъти през нощта заради никнещите в момента кътници. ooooh!
Не зная привърженичка ли си на хомеопатията, но ако искаш пробвай 1-2вечери с Chamomilla vulgaris 15ch /за зъбите/ по 5 гранулки преди лягане ...и ще разбереш къде е проблема Wink
Успех и спокойни нощи!

# 19
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Ще ме прощават момичетата, които твърдят, че бебето ти е гладно, ама не е точно така при кърмените бебета. Дъщеря ми се будеше нощем да суче до 1г и 9м, а като количество твърда храна изяждаше почти колкото мен. Кърмените бебета търсят мама не само от глад, дори в повечето случаи и за успокоение. Peace

# 20
  • Мнения: 368
Аз малко така офф се включвам, че е малък още, че да мога да дам съвет, но да си кажа  Mr. Green

Режим сам си създаде. Храни се на 3,5-4 часа само с кърма, нощем спи, като се събуди му давам залъгалка и заспива пак. Ако не иска - малко водичка и заспива. Аз се намесих само при нощното хранене и то само защото не му понасяше на него добре - ужасни колики в мига, в който приключи с яденето.

Според мен има една златна среда между храненнето на поискване и твърдия тежим, която е най-добра за бебето и детето. Моите правила са следните:
- Никога не будя спящо бебе да го храня
- Ако е буден и са минали над 4 часа, а той не показва признаци на глад - давам да яде, но само през деня
- Не робувам на хранене в точни часове. Ние огладняваме ли по едно исъщо време всеки ден?
- Не се опитвам да го насилвам, ако не изяде това, което смятам, че трябва. Не се и опитвам да не му давам, ако иска повече.

Уточнявам - само на кърма е, като яде и от гърда, и от шише.

# 21
  • Мнения: 159
мисля,че щях да пусна същата тема преди 4 месеца,ако знаех за форума и всички мили мамчета,които пишат тук.случаят ни е същият.не съм мислела,че е единствен,но и не допусках,че толкова много бебчета са като моето момиченце.до 7 м  беше денонощно само на кърма.отказваше всичко различно,докато една вечер, в една пицария направо взе от ръката на баща си парчето му пица.беше само крайчето, на което нямаше плънка.мнооого й се услади.от този момент натам разбра,че съществуват и други вкусни неща и вече искаше да опитва от всичко,което ядем ние.така постепенно й въвеждах различни храни,докато накрая я записах на кухня.сега е на 11 м и въпреки това яде максимум три пъти на ден и ..?.. кърмения.не мисля да я отбивам./направих го със сина ми,когато беше на 8 м и после се чувствах виновна,но това е друга тема.../. сега тя се буди и нощем и иска единствено кърма.опитах с чай,с вода,но отказва и плаче.случвало се е да го правим 5-7 пъти.мисля,че е преходно и ще премине.
мисля,че и при вас всичко ще си дойде на мястото.не се тревожи и слушай майчиния си инстинкт.
успех!
 

# 22
  • Мнения: 7 418
   И на мен ми мина през ума,че може би,бебето ти е гладно, newsm78 но изведнъж се сетих,че моето бебче винаги, преди да му излезе поредно зъбче,се буди по 100 пъти на нощ и търси гърда.
   Иначе,аз съм захранила късно и все още нямаме режим и заместено хранене.Бебока продължава да се храни на поискване и някъде между храненията вмъквам по някоя твърда храна.
   Може и да се смята от някои педиатри,че кърмата е хранителна само през първите месеци,но ,съдейки по растежа на бебето в нашия случай това твърдение не важи. Naughty Сигурна съм,че не сме единствени. Hug

# 23
  • Мнения: 253
christina, и ние сме така. Не мисля, че е гладен, защото ако беше така и през деня щеше да иска да хапва по-често. Захранвам отскоро като сме стигнали само до няколко лъжички каша на обяд. Иначе си суче през около 3 часа (понякога и повече). Наддава добре, много е енергичен. Вечер обаче се буди често - понякога само като захапе цицката и заспива, друг път си посуква добре. А има и нещо друго. След като суче, заспива и не може да се оригне и след половин - един час се събужда заради това. А другото, което забелязах е, че ако спи в леглото до мен, явно ме усеща и иска по-често да суче. Ако си е в кошарката - по рядко. И аз се чудя кое е по-добре за детенцето - дали да си го храня или да пробвам да го отуча и да има по-дълъг сън.

# 24
  • Мнения: 236

И ние с дъщеря ми сме така - заспива само на гърда, и ни е трудно да се захраним. Според мен детето ти иска да суче за да се успокои, а не толкова защото е гладно. Аз съм забелязала с Йоанка, че ако е превъзбудена или стресирана (имай предвид, че на тази възраст децата могат да се пренапрегнат много лесно - дори от някоя твърде шумна играчка), тогава се буди много често и иска да суче. Но това е за да се успокои - когато сучат бебетата се самоуспокояват. Ако бебето ти наддава нормално, аз не бих се притеснявала от това, че захранването не върви по график. Пък и доста статии прочетох за това, че децата не трябва да се насилват за хранене. Ако можеш - създай  режим, ако не - създай му максимално спокойна среда за няколко дни и виж какво ще стане.Пожелавам ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт