Със самолет в първия месец?

  • 2 932
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
   Мили момичета, ако този път сме успяли ще съм най-щастлива на света, но ще разбера едва няколко дни преди вече планиран полет. Моля, ако някой може да ми отговори, дали е опасно пътуването със самолет през първия месец от бременността. Много ще съм благодарна!

# 1
  • Мнения: 92
Не мисля че ще ти навреди полета в ранна бременност,но по добре ако сте успяли този месец се консултирай с гинеколога ти!Мен ми забрани да пътувам с каквотои да било на дълъг път в първите 6 месеца!

# 2
  • София
  • Мнения: 1 946
Кога е най-подходящо и най-неудачно да пътувате, когато сте бременна?
Пътуването със самолет е най-лесно през второто тримесечие на бременността. През първото тримесечие сутрешното гадене може да направи пътуването доста неприятно, а през третото тримесечие има риск от увеличено кръвно налягане и съществува риск от преждевременно раждане.
Няма доказателство за връзката между пътуването със самолет и увеличения риск от аборт или преждевременно раждане, въпреки че жените, които са податливи на аборт трябва да избягват полетите през средата на бременността.
Повечето авиокомпании автоматично организират персонал, който да е в помощ на бременните жени.
Всички водещи авиокомпании позволяват на бременните жени да пътуват до началото на 28-та седмица от бременността, въпреки че могат да поискат доказателство за датата на термина ви. След този период, политиките на авиокомпаниите се различават.
След началото на 28-та седмица, повечето авиокомпании изискват сертификат от лекар или акушер, който трябва да съдържа датата на термина, че бременността е с едно дете и е без усложнение, а вие сте физически здрава, за да предприемете пътуването.
Някои авиокомпании може да ви изпратят при вътрешния им лекар.

източник   http://1001tours.org


... или ...

"Безопасно ли е летенето?

Да, през първия и втория триместър, въпреки че при усложнения като кървене, диабет, високо кръвно налягане или предишно преждевременно раждане, трябва да се консултирате с лекаря си преди да летите. Вероятно ще откриете, че вторият триместър (14 – 27г.с.), когато прилошаването ви е отминало, енергията ви се е възвърнала и рискът от аборт е най-нисък, е идеалното време за пътуване.
Някои авиокомпании отказват да превозват жени след 28 г.с. поради евентуален риск от преждевременно раждане. Консултирайте се, когато резервирате билета си, и имайте предвид на колко седмици ще сте по време на обратния полет.
Бременните не бива да летят на малки самолети при които налягането в пътническата кабина не е контролирано. Летенето по време на бременност може също леко да увеличи риска от разширени вени и тромбоза. Превантивна мярка е носенето на поддържащи еластични чорапи, които е най-добре да се поставят сутрин, преди да сте станали от леглото, и да не се свалят целия ден.
Може би сте чували, че излагането на естествена слънчева радиация при летене може да увеличи риска от аборт или вродени дефекти. Всъщност лекарите са единодушни, че е възможно този риск да е леко повишен при стюардесите или редовните пътници, които прелитат стотици километри годишно, но е пренебрежимо малък при жени, които летят само няколко пъти в годината."

източник    http://www.biberonbg.com

# 3
  • Мнения: 405
Еми аз си летях, нямах проблем. Никой нищо не ми е казал, освен за след 28-мата седмица  Peace
Успех, стискам палци  Hug
Не се задълбавай толкова, всичко ще е наред   bouquet

# 4
  • Мнения: 1 335
Летяла съм със самолет, не е проблем АКО нямаш някакви оплаквания.

# 5
  • Мнения: 1 147
Няма проблем, стига да се чувстваш добре. Обикновено не препоръчват, ако имаш сутрешно гадене, не се чувстваш добре, уморена и т.н.  Ако си бременна, едва ли ще се чувстваш зле в първите седмици. Гадене и т.н. типично се появява след 6-та, 8-ма седмица.
 Авиокомпаниите не разрешават полети едва след 36-та седмица, а лекаря ще се съобрази със състоянието ти.
Аз съм летяла няколко пъти бременна, и съвсем в началото и по средата на бременността, доста дълги полети ( най-краткия 6 часа, дългите от по 12), и никога не съм имала проблеми. Пий много вода и се разхождай.

# 6
  • Мнения: 375
и аз не мисля,че ще има някякъв проблем,но за твое успокоение се консултирай с док.

# 7
  • Мнения: 46
   Ей, благодаря на всички за отговорите и вниманието!  Hug Сега остава да са две чертичките, че досега не съм се чувствала точно по този начин и затова така съм се размислила за всички подробности занапред newsm78.  Късмет на всички тук! Peace

Общи условия

Активация на акаунт