Стопаните на домашни любимци - добросърдечни или изверги?

  • 4 944
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 189
Кучетата и котките са животни, които живеят близо до хората, дори и на село. Има диви кучета и котки, които са съвсем отделен вид и те не се опитомяват и никой не ги гледа вкъщи. Понятието домашно животно свързвам с такова, което живее в близост и зависи от хората. Кравите също са домашни, дива крава не съм виждала.
Птиците, зайците, хамстерите, рибите, които се отглеждат вкъщи са декоративни; те са родени в клетка, аквариум и пр. и са предназначени за домашно ползване.

Изгодата за човека е по-голяма, но това не ме прави изверг.

# 31
  • Мнения: 2 161
Свекърът ми отглежда хъски.Всеки месец му се чистят зъбите,процедури разни,козината му като коприна.На месец сигурно 100-200 лева дават само за кучето.много са отговорни към това куче,доста мислеха,преди да си го вземат.Аз така разбирам грижата за животните.Е,малко пресилено е в случая със свекър ми,но в общи линии както инвестираш в дете- пари и любов,така трябва да се грижиш и за животните.

# 32
  • Мнения: 2 550
Свекърът ми отглежда хъски.Всеки месец му се чистят зъбите,процедури разни,козината му като коприна.На месец сигурно 100-200 лева дават само за кучето.много са отговорни към това куче,доста мислеха,преди да си го вземат.Аз така разбирам грижата за животните.Е,малко пресилено е в случая със свекър ми,но в общи линии както инвестираш в дете- пари и любов,така трябва да се грижиш и за животните.

ами аз за три месеца съм дала около 500 лв за едното коте, вярно че половината от тия пари са за неща, които не се купуват всеки месец, но все пак...
другото коте не го слагам в сметките, защото го имам от две седмици
без да се престаравам и да купувам глупости

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 16:33 от Марчето

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 70
Доста странни мнения прочетох  ooooh!
Защо стопаните да са изверги- защото даряват с грижи и любов една невинна животинка? Ако към вземането на животно вкъщи се подходи разумно и отговорно от това ще спечелят всички. Повечето не осъзнават отговорността, която поемат и от това страда домашния любимец. Преди да се реша да си взема куче (за втори път) прочетох доста материали и доста време отделих на избора на породата, за да не се притеснявам как ще реагира кучето, когато се появи бебето. За сега нямаме проблеми надявам се и занапред да е така.
   
      Имам въпрос- хората, които са против животните в къщи много ли са мързеливи? Не искат да си вземат домашен любимец, защото ще трябва да се грижат за него, ще трябва да чистят след него  Thinking

п.п. 100-200лв не са много за куче особенно, ако е голямо. На моето само храната му струва толкова

# 34
  • Мнения: 2 161
100-200 лева за процедури,които изброих:чистене на зъби и други,не ги знам с точност.За храна и идея нямам колко дават.

# 35
  • Мнения: 2 759
                     Много животни са живяли вкъщи, но не сме ги 'имали', в смисъл на 'притежавали'. Просто къща, в която са били прибирани бездомни, лекувани и пускани на свобода. Предимно кучета, котки, гущери, хамстери и птици. Можеха да си тръгнат когато пожелаят, и да се върнат също. Само гущерите не се връщаха, но честно казано с тях не успях да осъществя кой знае какъв контакт  newsm78...
 А сме купували от магазина само два хамстера. Всички други са улични симпатяги.

А, стига, бе! И къде си отиваха хамстерите?
Аз безпризорни хамстери по улиците не съм срещала.  newsm78
                 И аз не съм те срещала по улиците, но знам, че излизаш  Mr. Green. И все пак си донякъде права - да са ходили, да са ходили... най-далеч из градината ще да е било... Важното е, че се връщаха...

# 36
  • Мнения: 6 993
Не се виждам като изверг, гушкащ малки сладки морски свинчета Flutter
Но веднъж, когато един приятел беше дошъл у нас на бира, аз много исках да му покажа прасчУ, а той каза - "Не, не искам да гледам, противоестествено е да държиш животно вкъщи". Така зяпнах, че не се осъзнах да питам защо мисли така newsm78 Не ме е нарекъл изверг, де. Аз прасетата повече от себе си ги гледам, водя ги на доктор, храня ги хубаво. Не се чувствам изверг Embarassed
Ако имам малко дете обаче, едва ли бих гледала нещо по-малко от куче. Като си помисля едногодишният ми братовчед как като се опита да погали свинчето на кака си и го тупна с ръчичка по главата...Та сега пазят прасето от детето Crazy

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Доста странни мнения прочетох  ooooh!
Защо стопаните да са изверги- защото даряват с грижи и любов една невинна животинка? Ако към вземането на животно вкъщи се подходи разумно и отговорно от това ще спечелят всички. Повечето не осъзнават отговорността, която поемат и от това страда домашния любимец. Преди да се реша да си взема куче (за втори път) прочетох доста материали и доста време отделих на избора на породата, за да не се притеснявам как ще реагира кучето, когато се появи бебето. За сега нямаме проблеми надявам се и занапред да е така.
   
      Имам въпрос- хората, които са против животните в къщи много ли са мързеливи? Не искат да си вземат домашен любимец, защото ще трябва да се грижат за него, ще трябва да чистят след него  Thinking

п.п. 100-200лв не са много за куче особенно, ако е голямо. На моето само храната му струва толкова

И защо да са мързеливи? Може би са отговорни - грижата е голяма и може би на моменти дори е по-голяма, отколкото ако става въпрос за деца. А и животното не може да си каже какво му е, има си видови особености. Затова който не се захваща, може би постъпва по-отговорно в сравнение с хора, които си вземат животни, а после не се грижат за тях. Те по-отговорни ли са?
И каквото и да си говорим, 100-200 лева на месец не са толкова малко като разход по едно животно. А сигурно когато е болно разходите са двойни.
И какво се случва с животното, когато стопаните трябва да отсъстват за по-дълго време, а не могат да го вземат със себе си? Трябва да се търси кой да го гледа, а това създава проблеми на всички.

Хората, които гледат животни не са изверги, но и тези, които не гледат също не са безчувствени. Аз, например, съм абсолютно против да се използват животни за експерименти или дори да участват в циркови представления, защото имат право на нормален живот, а не да си заработват храната с въпросния определен от човека труд. Това не е като да се оре нива.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Определете какъв е стопанина по начина по който ще го посрещне любимеца му в къщи. Ако се свива болно и страхливо-значи стопанина е изверг.Ако скача от радост-значи обожава стопанина си.
Между другото аз имам канарче, папагал и 2 кучета, едно на село и едно във нас. Всички ги храня със най-скъпите храни,пускам ги навсякъде, дори кучето спи между мене и мъжа ми, имат играчки , цял ден съм с тях, играем си и се гушкаме. Едва ли ще са по-щастливи свободни на улицата. Ако имах възможност бих прибрала всички бездомни създания на тази платена за да се грижа за тях. Обичам ги. Hug

# 39
  • Мнения: 14 654
Между другото аз имам канарче, папагал ...
Ти си Айс Вентура сигурно Simple Smile
За птиците ми е най- непонятно защо се отглеждат. Не могат да летят на воля у дома. А наличието на кафез в къща ме потиска, макар да не понясям папагалите- ужасно шумни са.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Шумни са малките папагали. Този е от големите и от най-говорещите. Не крещи а говори с човешка реч, а това е забавно. Особено като ме нарича Кокошка LaughingСпи в кафез само през ноща, останалото време е свободен да си лети и ходи из къщи. Всъщност тези големите папагали не обичат да летят много и предпочитат да вървят и катерят.Канарчето е в клетка като за папагал, така че може да се смята че има мезонет Wink. Пее постоянно и изглежда добре ,което подсказва че се чувства много добре.Кучето на село пък не е на синджир а пуснато да бяга из двора по всяко време.
За лоши собственици и изверги смятам че са хората които си вземат любимци прибързано, нямат знания да ги отглеждат, не ги хранят добре, държат ги в тесни пространства, лишават ги от внимание, карат им се постоянно, вземат ги за дресури или лов.

# 41
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Зависи. Имам познати, които в едно мъничко, претъпкано апартаментче гледат грамадно куче. Не вярвам животинката да се чувства добре там. Rolling Eyes
В нашата кооперация също има едно голямо куче, което не водят в парка (който е съвсем наблизо), ами го пасат във вътрешния двор. Поради тази причина вътрешният ни двор на нищо не прилича. Съмнявам се, че и кучето го радва да обикаля в кръг всеки божи ден (дворчето е колкото носна кърпа  Mr. Green).  Tired
Човек трябва да мисли, преди да си вземе любимец - къде ще го гледа, с какво ще го храни, има ли възможност да го разхожда ежедневно и къде ще го прави. Това е голяма отговорност, за която явно много хора не си дават сметка. Confused

# 42
  • Мнения: 389
Човек трябва да мисли, преди да си вземе любимец - къде ще го гледа, с какво ще го храни, има ли възможност да го разхожда ежедневно и къде ще го прави. Това е голяма отговорност, за която явно много хора не си дават сметка. Confused

Подкрепям. И това какви условия ще осигуриш, определя и какъв си - добросърдечен или изверг.

На малко дете животно не бива да се взима.

Първо, понякога животното носи болести. Един възрастен може да прецени за себе си, но коя майка е готова да поеме този риск за детето си? Аз лично съм наясно с болестите, които мога да хвана от котката си.

Второ - малкото дете така или иначе не е наясно с отговорността, която е животното, възприема го като играчка.

Трето - малкото дете без дори да осъзнава какво прави, може да нарани смъртоносно животинката. На моя позната сина й (4 год) прескрипа малкото им котенце на вратата и то умря.  Sad

На по-голямо дете, което ще пази себе си и животното - може.

# 43
  • Мнения: 14 654
Бабичката на мъжа ми си отглежда грамадна немска овчарка в апартамент. Не я извежда никога на разходки, освен на балкона, защото не може да я удържа навън. Но не е изверг жената- просто цял живот е гледала кучета, преди е имала къща с двор, сега няма, но не може без куче.

# 44
  • Мнения: 25 633
Янечек, моите уважения към бабето, но щом не може да отглежда подобаващо голямо куче, да си вземе малко, бе! Един пинчер например би се чувствал превъзходно в апартамент, ми се струва?

Общи условия

Активация на акаунт