Използвате ли предпазни колани, когато сте на път?

  • 5 393
  • 143
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 176
Да,винаги. Peace

# 31
  • Мнения: 753
и какво точно е мисленето, тук няма мислене а практика миличка, и да при мен подейства глобата....и по надолу също е 'упоменато'....
скъпа Констанс, научих се да шофирам в Америка, бъди спокойна не съм шофьор-убиец,....и да навика си го създадох там, не тук, тук няма закони които да управляват шофьорите, тук карат с една ракия или 2 бири...и все пак е клюкарник....затова мила Hug

# 32
  • Мнения: 1 299
винаги слагам колан, без значение на предната или на задната седалка съм седнала
дистанцията също не е от значени - и за 200 м пак съм с колан

# 33
  • Мнения: 6 167
аз от гаража не излизам без колан, независимо колко далеч отивам
навик ми е, без колан чувствам, че нещо липсва
ако съм на задната седалка слагам колан само на дълъг път или аутострада.

# 34
  • Мнения: 121
Да винаги си слагам колан, дори когато бях бременна пак си слагах. newsm01

# 35
  • Мнения: 2 663
Tigercheto, мила, съвсем не исках да те засегна, а и не съм и за миг помислила, че си шофьор-убиец!

Според мен да не слагаш колан е липса на отговорност към себе си и към другите.Примерно вемби споделя, че преди време колана я е спасил и ето за какво става дума-безотговорен си умираш, не мислиш за себе си и съответно за другите, твоите близки.
Точно това, че тук няма сила, която да накара шофьорите да се стриктни, трябва сами да си наложим да спазваме правилата, за да намалим ужаса по българските пътища!Всичко това идва от възпитанието, от дома и за съжаление можем да обобщим като балкански привички.
Научих се да карам тук и да слагам колан, пак тук!

Пак сори за отклонението то темата

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 20:24 от konstans

# 36
  • София
  • Мнения: 2 623
Винаги !
До такава степен съм свикнала
и се е превърнало в навик, че като
нещо се залисам и не съм го сложила
и сякаш нещо ми липсва  Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 690
Винаги слагам колан. Бремнна в 9-я месец, пак слагах!

# 38
  • Мнения: 5 393
Винаги съм с колан в колата-и когато карам, и когато се возя.В града и  извън града.Дори докато бях бременна шофирах с колан ooooh!

# 39
...дори да не искам...колата която си взех преди месец е толкова досадна , че като вдигна повче от 40 и съм без колан - направо ми къса нервите от пискане...а на всичко отгоре ако стигна към 50-60км/ч и започва да се дави...и не ще да върви!
Туй 21-ви век не е за в България...  Laughing

# 40
  • Мнения: 3 622
да, винаги - вече ми е навик

 Peace

# 41
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
сега когато съм бременна НЕ. Притеснявам се , че ме стяга и ако набия спирачките много ще ме опъне. Може да стане нещо.

# 42
  • Мнения: 289
Да, винаги!
Ако е извън градско слагам колан, дори и да съм на задната седалка!
 Peace

# 43
  • Мнения: 1 800
ДА, винаги, тук е задължително. Само в един или два щата не е, но всички още използват.
Забелязах, че новите коли са направени така, че ако си без колан, нещо започва да бибка, и не спира докато не се закопчае колана.
Абсолютно вярвам, че спасява живот, използването им Peace

# 44
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
...дори да не искам...колата която си взех преди месец е толкова досадна , че като вдигна повче от 40 и съм без колан - направо ми къса нервите от пискане...а на всичко отгоре ако стигна към 50-60км/ч и започва да се дави...и не ще да върви!
Туй 21-ви век не е за в България...  Laughing

Изобщо не е досадна даже! След като хората не се грижат за своята безопасност, колата "го прави".
Скоро в кантората имахме случай на починали майка и дете на 9 м. именно заради катастрофа, при която са били без колани, и то на предната седалка! Не мислете само за себе си - грижете се и за безопасността на другите, които се возят с вас!

Общи условия

Активация на акаунт