"ДЕКЕМВРИйските деца щастливи играят с есенни листа красиви."

  • 11 294
  • 304
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 768
Здравейте,мами.

Гледам обсъждате играчките. GrinningИ ние сме големи фенове на Fischer Price. Mr. Green
Ето това ми отгледа детето първите 6 месеца. Wink


А zа ден на детето Мики получи това от нас.
ТаЗи играчка е просто невероятна.Мики може да си играе с часове.На покрива се нареждат фигурки,слушат се мелодийки,песнички,учат се цветовете,поЗдравите.
Препоръчвам я на всички. Wink

# 241
  • Мнения: 4 972
Добро утро!
Весито, много удобно изглежда тази люлка.
Да ви се оплача от Венета. Снощи до 11.30 не искаше да заспи и ме тормози.  Разбира се, само мен - мъжката единица сладко-сладко си похъркваше, въпреки че на моменти Венета зверски се дереше. Е, как го правят това - идея си нямам!
Ох, не помня коя мама се беше оплаквала от свекитата, че искат да направят голям рожден ден на бебето. Дълго мислих по този въпрос. Моите свекита изобщо не се интересуват от моите деца, много рядко свекървата ще мине да донесе 2 бананчета или две шоколадчета и толкоз. Свекър ми пък се ограничава да подпитва мъжото за тях, когато го види. От друга страна са моите родители, които са разведени. Семейството на баща ми е същата работа. Интерес никакъв! Само майка ми гледа да открадне дори 5 минути да дойда да им се порадва. И истински съжалява, че забързаното й ежедневие не й позволява по-пълноценно общуване. Да не говорим за подаръците, защото те не са важни за мен, а самото отношение.
Оплаках ви се, благодаря, че ме изчетохте! Hug

# 242
  • Мнения: 1 212
Хайде добро утро - да се запиша понеделнишки, да ми тръгне  Wink
BettyL, чета ти винаги постовете когато споделяш семейните си неволи, но този път ще се включа, защото често се размислям и аз на тематиката "модерно семейство". Моето и на мъжа ми е класическото : брак, деца ... неволи  Laughing
Георги, обаче има щастието или нещастието да е плод на малко по-разчупени семейни взиноотношения, поради първия / и единствен/ брак на мъжа ми/ съответно / син, развод от там/.
Да, по-различно е малко  Thinking
Ще ти кажа само - ти си майка и доколкото те познавам си им достатъчна на твоите отроци, щом няма добра воля: по-добре без нея ! Горе главата, напред и нагоре  Peace
Добре, че вчера гръмна компа : иначе се бях засилила да напиша една страница, за това как ме наводни Жижи на два пъти, та наводнението в Раднево , да ме прощава  bowuu Wink Grinning
бла бла, чудесна инициатива с новата рожденноКупонджийска тема  Hug
dinka, welcome again ! Grinning
Имам няколко бързи питания:
1. Дайте рецепта моля как се приготвя крем - нишесте в домашни условия, че моето на попара става , а искам такова, като по-кухните , да се "чупи" на хапки с лъжичката ако ме разбирате ....?
2. Проходилите деца ..... колко чифта обувки поддържате мамите? Май ни трябват нови обувки : с едни за навън и буйките на Колев / парцаливки/ май вече не става ...  newsm78
3. Жито / или някакво подобие на ашуре/ давали ли сте на отроците ? ...... Дали става като се свари годно за хапване ?
Мерси предварително, хубава седмица !
п.с. За импровизирана явка в някой МОЛ и аз съм много за , SКY  ми е най-далеч, ама мога да размисля ... ще се радвам  Peace

# 243
  • Мнения: 1 483
Добро утро и от нас.
Magesta ,аз жито не съм давала,а за кремчетата-правя ги наоко общо взето и не мога да ти кажа точната рецепта.Но постоянно го бъркаш и вариш до пълно сгъстяване.Айде замисли се за SKY  Hug Wink

# 244
  • Мнения: 669
Magesta нали имаш книжката на "Бон Апети" там има рецепта за Ашуре ако искаш да ти я напиша?

# 245
  • Мнения: 1 212
Да, имам Бон Апети ... ама имам предвид , става ли сварено жито, смилат ли го стомахчетата им ?
А нишестето колко лъжици се слагат горе-долу ..... че аз слагам една , ама май е малко  ....  newsm78
Замислям се за СКАЙ .... кога ? Peace

# 246
  • Мнения: 1 483
За утре уж беше(за Скай),чакаме Зиззу и Понтес да се покажат.

# 247
  • Мнения: 4 972
Bla_bla, изчисти си пощата!
Магеста, много си права! Извинете, че често ви изливам грижите си, но явно наистина много ми тежи това отношение от близките ми. Не съм очаквала никога такова нещо. Колкото и да се старая и самоубеждавам явно не се получава и на моменти преливам! Ще се опитам повече да не досаждам. Blush
За нишестето - аз го правя с прясно мляко и купено нишесте. Следвам инструкциите, но често не правя цялото количество, че няма кой да го яде. Примерно слагам 400 мл мляко и половината от пакетчето. След като млякото кипне с малко захар го махам от котлона и добавям нишестето с непрекъснато бъркане, после го връщам на котлона да поври и да се посгъсти - това вече по желание - гъстотата. Аз го оставям по-редичко.  Ако не го махна от котлона докато слагам нишестето ми става на бучки. По този начин се получава кремче за два дни.
Имаме принципна уговорка с bla_bla за срещичка тия дни в МОЛа на Стамболийски. Като уточним ден и час ще свирнем, ако има и други желаещи. Hug

# 248
  • София
  • Мнения: 1 424
А къде в СФ има такива хубави играчки на Fisher Price - освен май в Малечко имаше..., къде още  ??
в малечко няма на fisher price.там са са на толо и бебе конфорт. фишърите са в марсел - те са вносител на играчките на мател. имат няколко магазина, които аз се сещам.
1. на раковска - срещу сдс.
2. на попа, като тръгнеш по васил левски към ректората от ляво, втората пресечка завиваш в ляво и там са 2 магазина на марсел.
3. на мария луиза и ботев има още два.
ама в марсел такива надценки праскат ooooh!
Vessito, и ние се отглеждахме в подобна люлка до към 6 месец, но после категорично отказа да стои вътре и я продадох.
и аз съм се замислила какъв подарък да купя на ния за 1 рожден ден. мислех си преносим куклен театър, макар че е още малка, но друго не се сещам. а не съм виждала тук такъв.
някой виждал ли е?

# 249
  • Мнения: 514
Vessito, доста от  нашите бебчета са отгледани с подобни люлки....а моята даже е същата. Аз я позлвах до скоро, Алекс не искаше да стои вързан. Все се каня да я прибера, но и до сега си стои в спалнята.
И аз се чудя какъв подарък да купя на Алекс за РД, че после и Коледа......хайде споделяйте, че да си открадна някоя идея  Grinning
Betty L. , на мен не ми досаждаш....щом споделяш значи ти олеква.

# 250
  • Мнения: 423
Magesta- жито не съм дала, не ми е дошло на ум да му дам, но за сметка на това дадох Nesquik plus , от това дето е на прах, смесих с прясно мкляко и Влади се караше за още, ама  Naughty! За обувките имаме си един чифт домашни за в къщи и един чифт ботушки за на вън и двата чифта не са ортопедични, защото четох на много места и веднъж слушах един ортопед на "Часът на мама" който каза че не са препоръчителни, защото омързеляват мускулчетата на крачето и не го подготвят за същинското вървене.Важно е подметката да е стабилна и петата да е твърда други изисквания към обувката няма! А относно кремчетата аз винаги ги правя едно към око, един път стават редки и ги дават през шището един път стават гъсти и с лъжичката!
Та това е засега при нас нищо ново
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=189134&photo=23
ето и малко фото от нас при 11 месечковците!

# 251
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета Hug
Закъсах го пак с това дете и не мога да седна да напиша два реде ConfusedПак сме по цяла нощ дежурни и с това цокане на половин час какво ще правим не знам Shocked Вече съм като парцал, всичко ме болии съм ужасно изморена Rolling Eyes
БетиЛ,  не се тревожи, на никой не досаждаш Peace И за твое успокоение само ще ти кажа, че и ние имаме такива екземпляри в рода.Само ще споделя, че имам сестра в София и и децата са ни наборчета, но за 1г. сме се виждали 3-4 пъти, защото тя все е нещо сърдита и все ме обвинява за нещо ooooh!А аз докато тя гледаше бебето, а аз бременеех бях всеки ден почти у тях до деветия месец. Rolling Eyes Много ми е кофти ама какво да се прави, писна ми аз да правя компромиси и да я търся постоянно, вече съм спряла и каквото стане Naughty
За срещичката в МОЛ-а ако времето става миже да дойдем и ние, че трябва пеша да се домъкнем Whistling
Магеста, с теб наистина има за какво да си говорим, каня те на гости някой ден когато решиш Peace Ще поканим и съседките Wink За нишистето-стриктно спазвай пропорциите и го остави да истине много добре и ще се отделя така както си описала Simple Smile
За банята-от както се е родила ползваме Клоран и съм много доволна.Къпем се всеки ден, мажем се също след баня всеки ден.За дупето ползвам Линола Фет и Бебе Тан тях вече ги поразредих и мажа предимно нощем ако видя зачервенко или пъпчица Simple Smile
Рожденният ден мисля тази година в къщи както вече казах.Менюто- в Била правят страхотни плата с мръвки, сиренца и каквото друго пожелаеш, пък за малчовците аз ще измисля някакви нещица подходящи за тях HugА тоалет newsm78 ами имаме много, но за празниците ще купим специално Grinning
Подарък още не сме измислили, но има толкова хубави играчки, чееее....Но и малко идейки от ваша страна няма да са излишни Simple Smile
Дълго стана  Blush
До скоро  bouquet

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 11:27 от esy

# 252
  • Мнения: 238
Здравейте и от нас момичета Hug
На нас ни предстои преместване в ново жилище и по рядко пиша,но често ви чета, а толкова се вълнувам че най на края ще си бъдем само тримата в нашия си апартамент Praynig/най-вероятно ще ме разберат тези които живеят с бабите и дядовците/

Относно козметиката и аз ползвам Бюбхен и съм доволна и тъй като олиото ми свърши лятото спрях да мажа и скоро взех масажно мляко на Клоран и съм приятно изненадана ,страхотно е. Peace
За Рожденният ден ,ще сме в заведение ,което е на мъжът ми и ще ни бъде най спокойно,понеже е на 2 етажа и вторият ще е изцяло за нас ,а и имаме не повече от 4 двойки приятели с дечица които са не повече от 2 годинки,така че клубчето отпадна.

За сега това е от нас Алекс е добре да чукнем на дърво,все още сме с едно зъбче ,за самочувствие и не знам дали има други като нас ,но нашият педи не ни вика на консултация защото сме вече големи,да не сме ходили при болните в поликлиниката. само ако имам притеснения го водя,а от 9-я месец не сме ходили и незнам колко тежи иначе на височина е 78-79см.
Скоро ще пусна и снимки при 11 месечковците...........
До скоро,надявам се Blush
  bouquet

Забравих да пиша за общия рожден ден,мисля да дойда и аз но не съм гласувала защото за мен е важна датата тъй като аз имам рожден ден на 6 януари ,а мъжът ми  на 15 януари,така че ще чакам датата и тогава ще гласувам.  bouquet

# 253
  • Мнения: 1 483
Я колко сте се изредили горе..................слизайте да пишете Crossing Arms

# 254
  • Мнения: 320
ketka и нас това ни очаква и както много се радвам, така съм и малко притеснена, че няма кой да ми помага и не знам как ще сколасвам докато свикна. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт