"ДЕКЕМВРИйските деца щастливи играят с есенни листа красиви."

  • 11 279
  • 304
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 324
Ju&Nu , ние сме 73.5 см. споко и 9200 кг, ама с пълен памп - така че около 9.....
За Фимозата - и на двамата сина сме го правили в Пирогов на ранна възраст...
Деси, метни и на мен рецепта за кюфтаци, че нещо съм я пропуснала...


Пешеходке, пратих обща снимка, дано става!
 Grinning

Ники е местният компютърен корифей - тя ше каже...
Кисело давам Пършевица 2 %... А, като стигнем до вилата и домашно...

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Получила съм всички снимки  Laughing
Скоро ще са на първа страница, съвсем скоро.....

# 62
  • Варна
  • Мнения: 893
уууу кога сварихте да изпишете цяла тема че и 4 страници от новата Shocked ВИЙ ДЕЦА НЯМАТЕ ЛИ СИ?  Mr. Green
"честито" и "добре дошли" на всички, с минали и настоящи поводи!болните да оздравяват!

моята злодейка е в период на лепкавост-постоянно иска на ръце.не мога до WC да ида без да оглушея! та затова и не пиша много напоследък - гледам да я изкарам че вкъщи не се стои Crazy и постоянно "мамо"сва за щяло и не щяло,мен и приятелките ми  ooooh!
иначе явно доста й е писнало от мене защото при всеки удобен случай се лепва за някоя приятелка и не иска да се връща при мен Rolling Eyes лошото е че започна постоянно да иска да ходиМ и усещам как ще ми се върнат болките в кръста Tired
а за размерите - ние сме 8.900кг и 72см - дребна кат майка си ще бъде май Confused дано само не вземе на баща си краката че женски обувки N46 къде ще и търсим не знам  Rolling Eyes
навън сме с боди дълъг ръкав,чорапогащник,блуза,зимни панталони,дебели чорапи,обувки и яке. космонавтите ги пазя за големия студ(само 2 пъти го облече и се изпоти  Tired). в количката задължително нося ушанка,памучно одеало(покривам й крачетата) и дъждобран(ако вали или духа варненски вятър) Sunglasses
млякото не смятам да го спирам, а и да искам не мога,тя без него не заспива!а в дните когато се държим като примадона на диета,само мляко с каша ,от биберон ядем. откакто направи алергията ме е страх от животинско мляко,та май ще поизчакам преди да й дам пак Stop

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Аз пък да питам тия бебета дето са високи по 78-79 и 80 см с високи родители ли са всичките.....? Много бе. Shocked
Наш Пеш уж прилича на баща си. Баща му е 1,87....., пък върви миньон кат майка си......, хич не отива на мъж да е нисък......., виж дамите са друго нещо - джобни гаджета.......
Пеш преди месец беше 72 см, дано този да е поне 74....

Вержи и ний с обувките сме тъй. Ти да не мислиш, че лесно се намират мъжки 46...... сорак последний.... #Crazy

# 64
  • Мнения: 3 324
Ники, само нема да му се плашиш! Моя първороден син се роди най дребен  - 2900 и 49 см... Сега на 15, е вече 183 и 46 номер обувки, при ръст на баща му 186 и 44 номер... А, ще расте още поне 2-3-4 години Shocked! Ти нали се сещаш, как търся обувки на "детенцето"... 46-47....Акселерацията върха на нацията!

а за размерите - ние сме 8.900кг и 72см - дребна кат майка си ще бъде май Confused

И яка кат тати си... Grinning

# 65
  • Мнения: 1 483
Добро утро Hug

Я го вижте тоя Димитър Митко Миташки hahaha,то май и моят е тръгнал на там ,ама незнам дали и той ще се измъкне безболезнено Thinking

# 66
  • Мнения: 1 212
Добро утро Hug

Я го вижте тоя Димитър Митко Миташки hahaha,то май и моят е тръгнал на там ,ама незнам дали и той ще се измъкне безболезнено Thinking

Гледаме, гледаме  Grinning ...  точно това правех до сега и аз  Hug
Да внимаваме с тези проходилки сякаш  Confused .... аз наш'та вече съм я пенсионирала .... хем е друг модел, стои една висока и стабилна - иначе в такава същата бях мушнала Георги на рождения ден онзи ден , на който бяхме и той беше готов за скок от нея  Rolling Eyes
kundurdjieva, тази аватарската снимка много ми допада  Peace
При нас какво ново ... реших да пробвам няколко дни за следобедна закуска само чист плод / суров да давам/ - ябълки и круши - режа , беля и ядем ..... ама резултатът не закъсня ... цяла нощ гла-а-ад ... няма слизане от циците, та връщам добавките  Confused
Млякото гледам коментирате и ще ви кажа , че определено има противоречие в литературата и източниците дали да е пълномаслено или не . Аз съвсем скоро влязох в спор с моя приятелка по този повод, защото и аз знам, че е добре да е с нисък процент масленост ..... дори издирих мястото откъдето го бях чела .... пишеше , че е добре да се започне с такова ... може би от там иде объркването .... Thinking
....Много е болезнено, пишока му се наду петорно
  hahaha ... да бе вярно, че бая пораства  .... ама не е много смешно, просто ми припомни  Laughing
Моя синковец от няколко седмици ясно съзнава идеята за дистанционното и докопа ли го го насочва към телевизора .... след бая упражнения се е усъвършенствал доста, така че сутрин като пусне цицата, оглежда обстановката ..... фиксира го метнато от мен до главата ми ..... и започваме деня с Коритаров  Grinning
Ама какво ли се учудвам, няма на комшиите да се метне  Wink
Да не бързам да се хваля , ама и при ходенето имаме напредък : след като се пусна за сефте в края на 9 тия месец и доби страхова невроза от самостоятелното ходене след серия буторясвания  Mr. Green .... гледам от няколко дни се пуска в определени моменти за по 4-5 крачки самостоятелно. Даже правим едни упражнения ..... хващам го за ръка и тръгваме на някъде, обаче аз го пускам в средата на стаята и той види - не види се добира "пешком"  Wink до първата попаднала му опора успешно  Laughing .... е после малко ми се сърди  Wink / съдя по интонацията/  Grinning .... ама малко , де ! Laughing
Хайде хубав ден от нас !  Hug



# 67
  • Мнения: 1 483
Малиииии,май всички са вече с оправени пишоци Thinking ,аз къде блея и я слушам тая нашата дохтурка newsm78

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 09:21 от liletka

# 68
  • Мнения: 669
Деси, метни и на мен рецепта за кюфтаци, че нещо съм я пропуснала..
пешеходке заповядайHeart Eyes


liletka вмомента правя кюфтета с доматен сос ще споделя аз как ги правя
1кафяна чаша ориз слагам да се свари
след като поизстине добавям около 200гр телешка кайма
малко лук и магданоз и оформям кюфтетата
за соса:
слагам малко лук да се задуши със 2-3 супени лъжици зехтин и около 50мл вода
добавям към лука 2 домата в блендера или настъргани
и 2чаени лъжици брашно в малко студена вода
и 400 мл вода оставям да заври и добавям кюфтетата

после кюфтетата ги намачквам с вилица,не пасирам нищо  Peace

# 69
  • Мнения: 4 970
Добро утро! То сега май за тия пишоци има много противоречиви мнения. Аз на нашия батко на 6 месеца го отворих, с помощ от моя братовчедка мед.сестра. Вътре се бяха събрали разни мръсотийки, така че съдейки от това сякаш не трябва да се чака много дълго с тая процедура. Имам предвид на 6 месеца напълно я отворихме, иначе всяка вечер при банята я позабелвах, та бях регистрирала известен напредък.
Проходилката и ние я пенсионирахме. То Венета отдавна няма нужда от нея - аз имах - да я ограничавам за по 10 минути от време на време  hahaha.
Няма ли, софиянки, да измислим някоя срещичка преди да ни почнат масово рождените дни?

# 70
  • Мнения: 125
дОБРюТРу! Честито на майки и беби рожденнички!  bouquet
Сега ще пиша бързо, защото Коко чете бързо и вижда сметката на написаното чрез рестартиране на компа  Joy
За макароните-от мама знам всичко да ми е готово, че на сутринта не се знае...Варя ги по пъмна доба, мия със студена вода, омазнявам и на сутринта всичко е по паничките, чака да го залея с прясно мляко. Млякото ни е "Розка" (както се шегува баткото, от козата Розка, де)-смес козе и обче, което разреждам за всеки случай с малко вода и Коко лапа.
За киселото мляко знам, че трябва да е с ниска масленост. "Верея" и "Искра" ми препоръчаха. За последното от опит знам, че накиселява след дни, т.е. има надежда да има жива закваска. Внимавайте само с козето мляко, защото съм била свидетел как умира бебе от обезводняване от дрисък след хранене с козе мляко. Родителите чели, че е най-близо до майчиото мляко и... Това беше преди 14 год и сега има мн инфо, но все пак!
Иначе Колята е класически бяс, нощеска благоволи да спи. Явно го боли стомах, защото капките помогнаха.
Пижулинке, аз го преживях вируса, не е лесно, дай си сърце, ще се справи. Редувай лекарствата за температура, защото ако е само 1 свиквали с него и действали по-бавно.Оздравявайте! Heart Eyes

# 71
  • Мнения: 25
Добро утро, то вече добър ден Simple Smile
Ние на Юли пишлето в началото сами се опитвахме да го забелим, но не ни се получаваше.На профилактичните изследвания, обаче му откриха Е.коли в урината и педиатърката ни прати на хирург, който му го оправи. Бяха 3 манипулации и не го болеше много , слава Богу, само малко в началото докато пишкаше. Аз в началото мислех да не му я забелваме насила, но сега като че ли съм доволна, че му я оправихме.
За млякото аз съм чела, че прясното трябва да не е обезмаслено, а за киселото нашата педиатърка каза 2% и ние такова даваме (прясно не съм давала още).
Хайде аз се захващам за работа...
Приятен ден на всички  Grinning

# 72
  • София
  • Мнения: 191
Ура, вече имате две двойки декемврийчета - Вики и Дими са включени в колажа!
Благодаря!
И аз мога да се изкажа относно пишката - на моя син му я оправи един много възрастен хирург, д-р Христов, с две манипулации, без кръв, с пищене от негова страна, той беше голям, на година и 4 месеца, бяхме окъсняли, но вече нямаме проблеми, той вече е на 7 г. и сам се оправя в банята (е, имаме проверки понякога, но слава Богу, добре е).
Докторът обаче беше много възрастен, и може и да не работи вече - беше в детската педиатрична клиника на ул. Найден Геров 2, нали я знаете.
 Hug
И аз се захващам за работа.
Лек ден на всички!!!

# 73
  • Мнения: 669
сега да попитам да прощъпулника кога го правихте или кога мислите да го правите?
когато направи 2-3 крачки само детето или когато успешно ходи?  newsm78

# 74
  • Мнения: 258
сега да попитам да прощъпулника кога го правихте или кога мислите да го правите?
когато направи 2-3 крачки само детето или когато успешно ходи?  newsm78
Скоро говорих с майка ми за това, не че Митака се е засилил да ходи, но според нея, като направи първите крачки се прави или купува пита и майката черпи с нея тичайки. А като проходи по-стабилно детето тогава прощъпулник.

Общи условия

Активация на акаунт