"ДЕКЕМВРИйските деца щастливи играят с есенни листа красиви."

  • 11 275
  • 304
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 831
Само на мен ли така ми се струва, или днес рожден ден има и milaniko и дъщеричката й Ирина !!!


[Madam Mim, добре дошла!   bouquet
Поздрави и привет и от нас!

Аз бях попитала какво кисело мляко давате на децата си, по-точн каква марка и колко процента масленост?

# 46
  • София
  • Мнения: 888
 newsm59 на малките рожденици,да са много здрави,усмихнати и малко палави Hug
Лелеее КАТЯ 83см -май сте най-височки тука Wink
Мадам Мим добре дошла Simple Smile
И аз като Аспазия искам инфо за киселото мляко,интересува ме и как се дава за пиене,разрежда ли се,захар слага ли се?
Нашето АМ са го спрели от производство(Нутрилон Комфорт-Омнео),сега взехме Аптамил,ама се чудя дали да не минем само на кисело newsm78

# 47
  • Варна
  • Мнения: 144
Бърз запис и от мен , че времето ми е малко !
 Кус -кус давам на Плазмон , става за 2 мин. Правя по-голямо количество и каквото остане мама доизяжда ! Абсолютно същия вкус има като обикн. кус-кус !
Марка за кисело мляко конкретна немога да кажа , защото останах с впечатление че вие в София си имате разни марки , които ние във Варна дори не сме и чували ! Знам само че кис. мляко трябва да е с малък процент на масленност !  Аз взимам " Искра " 2 % !

Оф... ние сме хремави и заедно с това май ни мъчат зъбите . Комбинацията е убииствена !  ooooh! Не съм спала вече 3 нощи , режима ни отиде на кино , а заспиването стана мъка , само на ръце ! Упражнението трае около 1 час . Днес я сложих да спи в 13.30 , заспа точно в 15ч. ooooh! Освен всичко това , отказва да яде , хапва 5-6 лъжички и толкова ! Ох.... оплаках се , извинете ме за което !

# 48
  • София
  • Мнения: 191
Пешеходке, пратих обща снимка, дано става!
 Grinning

# 49
  • Мнения: 376
Добре дошли на новите мами   bouquet

Честито на всички рожденници със закъснение  Embarassed

Аз давам на Верея май 0.1 % беше с калции и жива закваска, уж за деца било.

И аз да се оплача днес вместо да празнуваме 11 месеца, ще се лекуваме. Разболях си патето, а така се надявах поне до годинка да удържим фронта Sad Текът и сополи и все се вре да си ги бърше в мен, а ако се засмее или заплаче така започва да кашля, че ми се свива сърцето. За капак дофторката не благоволи да дойде, а каза да и давам там някакво сиропче. Извинете, но ми е много гадно, че ми се разболя дивотийката. Пък и нали и е за първи път и доста съм се ошашкала.
А за екстра не е пишкала от 10:30 сутринта до сега.............дали не е страшно това?

Иначе не мога да стигна до компютъра, такава бесовица е станала и все с мен иска да си играе, та общо взето прекарвам времето в лазене, хвърляне и четене. Лека вечер и дано бебчовците спинкат спокойно.  Grinning

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 17:04 от Пижулинка

# 50
  • Мнения: 36
айде да се отчетеме и ние 9.800 (-200) Confused и 80см (+1см) ама нали е на диета заради дерматита и сигурно затова е отслабнал
а преди да му открият алергията му давах кисело мляко Верея 0,1 % и много го харесваше
Пешеходке, Алексаторче мерси за отговорите относно захласване Hug днес много ми помогна това с духването в лицето

# 51
  • Мнения: 4 970
Добре дошла на новата мама! Hug
Аз давам домашно кисело мляко. Болните бебета да се оправят! А мамите - имайте кураж, момичета, това е само началото. Знам, че е ужасно гадно да ти е болно детето, особено за пръв път. После се свиква, поне човек не се шашка ужасно!

# 52
  • Мнения: 1 483
aspasia ,аз давах до сега НА БАБА 4,5%,ама реших да го смена,въпреки,че съм доволна.Купих вчера едно Родопея и едно Верея 2,9%.Някъде четох,че не трябвало да се дава много обезмаслено мляко.

А някой дава ли вечеря на бебетата или са само на мляко,кърма и АМ?Щ'от аз давам към18.30 някаква манжа,обикновенно тая от обяд,а към 20ч давам кисело мляко.Но се чудя -ако манжата е месна дали може да се дава 2 пъти newsm78 И дали някой може да даде някакви идеи за постни манжички Praynig
Правих кюфтаците по рецептата на desidm ,станаха страхотни bowuu  chef

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
сега ще си погледна пощите  Laughing

Абе момичета аз знам, че децата до 3 години имат нужда от пълномаслени продукти, какви са тия млека 0,1% дето ги давате?  newsm78

Ето тук Косе Босе е пуснала много хубаво инфо:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236764.msg5483138#msg5483138

Тук също:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236764.msg5507443#msg5507443

Ето и една подробна статия за млечните продукти:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236764.msg5410589#msg5410589

Абе, точно в момента се разисква млякото и млечните продукти, така че който иска да разгледа темата.

# 54
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Абе момичета аз знам, че децата до 3 години имат нужда от пълномаслени продукти, какви са тия млека 0,1% дето ги давате?  newsm78
И аз така знам - за бебета пълномаслени продукти за нас диетичните Simple Smile

# 55
  • Мнения: 25
 newsm59
на Иринчето на Milaniko ,а на другите рожденници - честито на патерици! Да са много щастливи и да правят и мама и тате много щастливи Simple Smile
Добре дошла на новата мама.  Hug
Хмм, не съм чела доста отдавна, сега само погледнах последните мнения, но защо ли ми се струва, че бебчо е дребничък, в сравнение с другите дечица - само 73см (по мое мерене, педиатърката от 3 месеца все 71 го изкарва...).
Е, както и да е. Поне мога да се похваля днес, че Юли направи първата си самостоятелна обиколка из хола . Whistling
Хайде аз ще гледам да наваксам с четенето.  Wink Приятна и спокойна вечер пожелавам на бебчовци и мами.  Heart Eyes

# 56
  • Мнения: 174
ЧЕСТИТО на празнуващите!
както вече споменах,отдавна не съм писала..но се завръщам на пистата  Hug не че съм от най-пишештите но..
И ние сме нисички,но за сметка на това сме дебели  hahaha 10.600 и 74см
не ходим,само за ръчички...обаче в проходилката е като стрела..
Имаме 6 зъба ( от 3 месеца сме в застой на никненето )
Малко бяхме болнички,но се оправихме..папкаме яко ,от детската кухня и така..друго не се сещам
П.С Ще кача снимки да ни видите колко сме порастнали Simple Smile

# 57
  • Мнения: 98
desidm да се изкажа за фимозата, че ми беше много наболял проблема. Аз не можах да забеля, пък и педи каза че няма да мога сама, защото е много тясно отворчето. Посъветва ме като направи 7-8 месеца да отидем в Пирогов да го забелят мануално, което аз не си го представях как точно може да стане, просто ми се струваше невъзможно, но д-р Пенушлиев се справи блестящо за нула време. Не че беше приятно, но възможно най-щадящо за Лазар го направи, повторихме още веднъж след два дни и после сама в къщи. Много е болезнено, пишока му се наду петорно и бяха писъци здрави в къщи. Аз дадох arnika 30CH два пъти и веднага се оправи работата, за 2 часа може би. Пишкаше си без проблем и не го болеше вече. Моето мнение е да се прави докато още не разбират и не го преживяват толкова, че после си е травма, ако се наложи в по-късна възраст. Аз реших да не рискувам, макар да знам и случаи, когато на 7 години сама се отваря пишата.

Извинете за многословието, но това е тънък проблем и много важен за един бъдещ кавалер!!!

# 58
  • Мнения: 376
Ми то и аз знам, че трабва да е пълномаслено млякото, но вече не си спомням кой ми обърка представите. Но обещавам да се поправя  Grinning

Мойта хубавица най-сетне се изпишка и даже се оака, но пък сега ми вдигна температура, ще полудея вече.

# 59
  • Мнения: 258
Да се отчетем от консултацията днес 10.500(+0.500) и 80см(+2см).
Да ви се оплача днес малкият бандит какво сътвори.Оставих го в проходилката, докато си вършея из кухнята и след кратко затишие от негова страна отидох да го видя и бях шокирана. ShockedНамерих го така: http://images20.snimka.bg/004492248-big.jpg Знаех, че може да слиза от спалнята без да пада и не с главата напред, ама от проходилката ми взе акъла.Не трябва да го оставям без надзор, че вече очаквам неочакваното.
aspasia, като се обрина от млякото му бях дала На баба 2%, сега давам Герма 2% и нямаме проблем (да чукна на дърво).Знам, че имат и детско мляко, мисля че пак е 2%.
desidm, аз поне този проблем го избегнах, защото нашия татко бавно и славно всеки ден по-малко забелваше пишата и на 6 месеца всичко беше ок.Педито ни каза, че ако до годинката не сме се справили, тогава ще прибегне до манипулации.Но наистина както са те посъветвали другите мами, по-рано е по-добре.
Пижулинка, по-скоро да се оправите Hug

Общи условия

Активация на акаунт