Съвместими ли са кърменето и постенето?

  • 2 076
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
За борбата с шоколада има много начини.
Постенето не вярвам да помогне, ще вземеш да ядеш натурален, който е без мляко и е практически постен, но пък има повече какао и ще е по-натоварващ...
Освен това намалената консумация на месо ми се струва, че води до засилена консумация на шоколад, поне при мен го наблюдавам.
Аз също обичам шоколад  Heart Eyes  Mr. Green
Даже му посветих стих:
Шоколад обичам, и черен, и млечен,
Хапвам го с лъжица, ако е по-течен,
Всякакви обичам, с лешници, с бадеми,
важното е само да са по-големи.
(оспамихме форума  Embarassed)

# 16
  • Мнения: 667
Кърмачките, бременните и тежкоболните не са длъжни да постят.
Вярно е.

Единствено бих те посъветвала да не спираш вноса на мазнини - в този случай строгият пост (без мазнини и дни без хранене) не е никак за препоръчване, защото би се отразил върху бебето.
Рождественският пост е доста по либерален, ако мога така да се изразя. Няма тримерене, няма и дни в които не се разрешава растителни мазнини. Даже от 23.11. до 19.12. се разрешава и риба. Все пак след октомври организмът включва на спестителен огън и всяка мазнина се ползва за зимата.
Хедра, как успя в толкова кратък пост да събереш толкова много полезна информация. Благодаря!

# 17
  • Мнения: 873
Шоколад обичам, и черен, и млечен,
Хапвам го с лъжица, ако е по-течен,
Всякакви обичам, с лешници, с бадеми,
важното е само да са по-големи.
(оспамихме форума  Embarassed)
smile3501
а към авторката-смисълът на поста не е в разтоварването и отслабването Naughtyтака че по-добре си намери подходяща диета Peace

# 18
  • Мнения: X
Хедра, както винаги е дала най-изчерпателното инфо.   bouquet
Коледният пост не е така строг, както Великденския, така че няма тримене, нито растителните мазнини са забранени. В събота и неделя се позволява риба и вино в последните седмици, така че се понася леко. Успех!

 

# 19
  • Мнения: 738
  bouquet на всички!!!Ще пиша по Коледа относно този казус и ще видим резултатите!!! newsm51

# 20
  • Мнения: 103
съжалявам, че се намесвам така, но как успявате да кърмите и да сваляте кг. от както сме си дошли от болницата за 4 месеца сам качила 5-6 кг и общо имам да свалям 10. изглеждам по-налята и подута отколкото през бременността.
от страх да не намалее кармата си папкам и имам чувстовото, че и стомаха ми се разшири.
а сега зимата когато няма толкова плодове и и зеленчуци и разходки и движение не знам какво ще правя.
мами как успявате, какво ядете и пиете?

# 21
  • Мнения: 1 178
Чудесна тема!  Grinning Аз кърмя, но ще постя.  Peace Не ям месо от 2 години, така че остава да изключа само млечните. Не мисля, че  има проблем, ако се подходи разумно и се ядат достатъчно ядки, плодове, мед и бобови.   bouquet
НА всички желая здраве и успех!

# 22
  • Мнения: 1 517
и аз започнах да постя, но не смея да изключа напълно млечните. Успех на всички, които са решени да кърмят и да постят!   bouquet

# 23
  • Мнения: 1 178
В първите 2 месеца когато се роди бебчо бях изключила млечните по препоръка на гастроентеролог. Нямаше проблем тогава. НО пак казвам, че трябва да се храним умно Simple Smile Не просто да спрем това и онова Simple Smile
Задължително през деня ям овесени ядки, стафиди, мед, някакви сурови ядки около 50 гр.( тиквено семе, бадеми), плодове през 5 мин. Laughing, готвя си крем супички, че вечер огладнявам зверски от студа и ако не хапна горещо пощурявам  Crazy За десерт хапвам суров сусамов тахан с мед на филийка Simple Smile МНого харесвам хляба "Слънце-Луна", но в района го няма... Купувам си един с орехи на "Млин" Разград, супер вкусен ми е. Също така не мога и без 100-ина гр. маслини, от най-големите и твърди, мамутски маслинки!
 Mr. Green Айде отчетох се!  Joy

# 24
  • Мнения: 629
Хедра както винаги е дала кратка, но съществена и пълноценна информация. Според мен обаче щом по канон кърмачките и бременните са освободени от пост...ами сигурно има защо.
И между другото "пост" съвсем не означава "диета"  Grinning

# 25
  • Мнения: 3 550
Спирах да постя само по време на блеменността. Кърмих докато малкият стана на 2,3 г. Не ми е известно кърменето да е оправдание за непостене. Ако ти е тежко, трудно и ти идва нанагорно, говори с твоя изповедник дали можеш да облекчиш по някакъв начин поста. Но и Рождественският пост е доста лек. Сигурно знаеш, че през цялото време можеш да ядеш риба и др. морски животни без сряда и петък. А сигурно в крайна сметка целта ти е и да се причастиш. Не се лишавай. Успех ти желая! А също леки и душеспасителни пости!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 252
За бременни и кърмачки се спазва т.н. "бял пост". Спира се само месото, а млечни продукти и яйца са разрешени.
А пост без изповед и причастие си е гола диета, чиято единствена цел е да се свалят няколко килограма. Постът е нещо много по-сериозно. Постът лекува душата и свалените килограми са бонус.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 269
И аз се записвам към постещите кърмачки. Честно казано ми е малко трудничко, защото съм пристрастена към киселото мляко и сирената. За сега наблягам на постни манджички, зеле, моркови на салата, лютеница с хляб и сухар (което не е много добре, защото значително  увеличих консумацията на хляб, но иначе огладнявам много бързо  Confused ), а сладкото гледам да заместя с плодове. Междудргото вчера гледах 2 вида Корни, които според мен стават за постите, какво ще кажете? Че все пак хептен без сладичко се не издържа  Rolling Eyes

# 28
  • под дъгата
  • Мнения: 630
На мен винаги постенето ви действа разтоварващо от към килограми,а имам нужда от това, защото сега се чувствам особено тромава и тежка. smile3518
Да ме прощава авторката, но е грехота да се третира поста като диета, смисълът на постите е съвсем различен.
По темата - лично за мен са несъвместими, не бих могла, а и нямам време да си изградя така балансиран режим на хранене с толкова ограничен ресурс, особено зимата, което от своя страна ще рефлектира върху качеството  Wink Заради това не постя, а принципно го правя. Никога, обаче с цел слабеене.
п.п. Имай предвид, че в последствие, връщайки се към обичайния начин на хранене, много бързо се възвръщат килограмите, затова по добре си харесай някаква диета
  Peace

# 29
  • Мнения: 1 178
 
И аз се записвам към постещите кърмачки. Честно казано ми е малко трудничко, защото съм пристрастена към киселото мляко и сирената. За сега наблягам на постни манджички, зеле, моркови на салата, лютеница с хляб и сухар (което не е много добре, защото значително  увеличих консумацията на хляб, но иначе огладнявам много бързо  Confused ), а сладкото гледам да заместя с плодове. Междудргото вчера гледах 2 вида Корни, които според мен стават за постите, какво ще кажете? Че все пак хептен без сладичко се не издържа  Rolling Eyes
Аз ям сусамки, сусамов тахан с мед - по-вкусно е от течен шоколад  Laughing Червеното Корни и едно с лешници стават. Има и постни меденки. И черен шоколад ( гледайте да не е с краве масло, а с какаово) Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт