До мамите, говорещи чужди езици...

  • 1 569
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
До колкото зная, майката трябва да говори само на един език на бебето, защото иначе то се обърква много. Вторият език може да го чува от таткото или в детската градина.

# 16
  • Мнения: 47
Дъщеря ми е родена в Канада и е почти на 5 години но допреди 6 месеца говореше само английски защото там нямаше с кой да говори български но разбираше всичко сега сме в България и забрави английския но като си отидем надявам се вече ще говори и двата езика Laughing

# 17
  • софия
  • Мнения: 636
Говоря на дъщеря ми и на БГ и на английски. Някои предмети ги разпознава и на двата езика, други само на единия. Слуша песни, приказки и на двата езика. Смятам засега това за достатъчно. Ще изчакам да проговори първо добре БГ и после под формата на игра след 3 и английския. Иначе ще закъснее с проговарянето и може да се обърка нещо. Пък има време.

# 18
  • Мнения: 5 293
На дъщеря ми говоря предимно на руски. Само на разходката минавам на български, ако по  край нас има и други мъници. Таткото говори на български, но повечето галени обръщения са на руски  Grinning. Баткото - по същия начин (като малък е говорил перфектен руски, но сега почти го е забравил, за съжаление).

Общи условия

Активация на акаунт