Студ и мраз земята ще сковът,а МАРТенчетата на топличко си спят!

  • 9 141
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 48
terre, и аз много съм се чудила кой и къде ги рисува коремчетата, но бих се възползвала като стане малко по- голяма пупата

# 61
  • Мнения: 1 710
Поли13, честита синя новина! Щом Димитрова не е видяла нищо притеснително, ти трябва да си безмерно щастлива.
Зори, страхотно е че си доволна от прегледа. Дано спреш да се притесняваш ненужно. По въпроса с размерите - моят доктор не ми каза общата дължина, а само на раменната и бедрената кост и обиколката на главичката и коремчето - все неща, които обичайно мери. На база на това апарата изчисли вероятно тегло в 21 г.с. + 4 дни цели 460 гр.

При мен размерите отговарят на седмицата, но аз знам точния ден, в който забременях и той е като по учебник четиринайстия от последния цикъл. Знам обаче, че често овулацията е доста изместена и забременяването става по-късно със седмица или даже две при по-дълъг цикъл.  Поли13 както и Били ти писа - ето от къде идват разликите в размерите на бебчо. Още повече, че бебока не е започнал да изостава изведнъж в растежа, а явно просто твоят голям мъж сте го измайсторили една седмица по-късно и той е с една седмица по-мъничък от колкото предполагаш и това го виждат всички лекари. Извод - развива си се съвсем нормално,така че бъди напълно спокойна.

За рисуваните коремчета - след всяка лекция на "9 месеца" набират кандидати за художници и модели и така мами рисуват върху коремите на други мами. После в края на месеца дават награди.

# 62
  • Мнения: 1 710
Да ви се оплача - днес ме видя една приятелка и каза, че й изглеждам много надебеляла. Моят кантар обаче не е на същото мнение, но може би ще трябва да го сменя, защото вече изглежда много подозрително това, че не съм качила нито едно кило. Е, теглото ми не е заковано на едно и също число и варира нагоре-надолу с 700-800 гр., но май зависи от това колко течности съм изпила, от кога не съм посещавала тоалетната и т.н. Ако вечара съм била с 500 гр. повече, днес съм с 400 по-малко и така вече 6 месеца.
Колкото и да ми харесва резултата, май ще трябва да сменя кантара. Всъщност защо да си вгорчавам живота? Ще си карам с този и ще се радвам на ненарастващото си тегло   Stuck Out Tongue Embarassed Grinning

# 63
  • Мнения: 503
само да си кажа-всичко ни е ок,много съм доволна от прегледа при Спасов.Поизмъчи се човека от тая моя предна плацента,но успя все пак да огледа всичко.
 Я кажете,в 22-ра седмица колко тежаха и колко са дълги бебчетата ви?


Mоят бебок в 22ра седмица бе 460 грама LaughingШишко!
Казаха че върви с 1 напред Confused

# 64
  • Мнения: 503
terre, и аз много съм се чудила кой и къде ги рисува коремчетата, но бих се възползвала като стане малко по- голяма пупата

моето коремче е трайно нарисувано около пъпа.
Имам голямо слънце и луна .
С 1та бременност се тревойех какво ще стане с това творение след като родя,но койата ми се оказа доста еластична и всичко е наред.
ще ви пусна снимка по-късно.Сега излизаме.

всеки тотуировчик може да ви изрисува временно с еърграф.
мен септември ме каниха на състезание такова.Темата беше ,,зачатие'',но коремът ми не бе достатъчно подут.

хубав слънчев ден на всички Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 3 123
Поли,спокойно и ние сме една седмица назад според датата на последният цикъл.Ама аз имам овулация чак след 20-тия ден,за това и сама си изчислих правилният термин и не се ръководя от техния.А щъркела го сложих още щом се върнах от преглед. Mr. Green

  galinana ,голям екшън е било. Hug

 Дея,я не им се връзвай - сигурно коремчето ти е пораснало. Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 318
Ангелче, мерси  Hug
    Дея, аз не бях при Димитрова, утре съм при нея Simple Smile Вчера с Ангелчето бяхме на фетална кардиоехография при Спасов, една след друга. И да ти кажа - ама от "приятелки" , които ни обясняват колко сме напълнели.....и то като сме БРЕМЕННИ Simple Smile - не ни е срам! Wink Я.........въобще не се връзвай, колкото трябва - толкова, после се редуцира! Диети по време на бременност не се пазят. Медиите постоянно тръбят за случаи с недоносени и недоразвити бебчовци - по тази причина. Скромното ми мнение е, че тези "приятели и познати" не са от най- милите ни доброжелатели (лекичко завиждат), и трябва да подминаваме с голяяяяяма усмивка и гордост коментарите им - за придобитите ни прелести в кг Simple Smile Simple Smile    bouquet

# 67
  • Мнения: 135
Polina13 Честити сини гаши.
За килограмите нетрябва да ни пука носим бебоци все пак.
Е разбира се ,че нетрябва да прекаляваме и с килата. Wink
Ние сега започваме да трупаме големите кила 7,8,9 месец.
Казват ,че неможеш да излезеш от хладилника. #Crazy #Crazy

# 68
  • Мнения: 1 710
Ах, ах Поли13, къде ли съм спала като съм чела? Напоследък не мога да спя воъбще нощем - заспивам едва към 5-6 часа и после спя до обяд и днес реших, че е време да коригирам този режим като спя само 3 часа, белким довечера си легна навреме. Та от това бодуване и лягане по никое време, направо не съм в час. Щом още не си била при Димитрова, пожелавам ти когато отидеш само с хубави новини да те засипе!

Зори, моля те кажи ми къде се обади или къде отиде, за да разбереш, че болничният ти е сгрешен? Търпението ми се изчерпа и смятам днес да отида до НОИ да видя какво се случва с парите ми. Все пак реших първо да попитам във форума, а не да се лутам по гишетата в НОИ.

# 69
  • София
  • Мнения: 3 123
ами върнали са го на счетоводителят.А аз дори не съм проверила дали са ми превели паричките от предишният болничен.На теб колко време ти го бавят.

# 70
  • Мнения: 318
Някой гледа ли "Шоуто на Слави".....? Леле, разревах се здраво, едно сляпо момченце как пее.......много е несправедлив този живот, мамка му....Възхищавам се на силата на тези хора с увреждания...Трябва всички да взимаме пример от тях, без думи съм..

# 71
  • Мнения: 48

моето коремче е трайно нарисувано около пъпа.
Имам голямо слънце и луна .


Моето пък е нарисувано и от горната, и от долната страна, но още не са тръгнали татусите да се разпъват. Сестра ми има една пеперуда тончо на пъпа, като беше бременна беше станала ОГРОМНА.

Напоследък не мога да спя въобще нощем - заспивам едва към 5-6 часа и после спя до обяд и днес реших, че е време да коригирам този режим като спя само 3 часа, белким довечера си легна навреме.

Споко, и аз съм така. Дори по едно време се чудех дали този режим не вреди на бебка, но вътре в корема няма ден и нощ и не би трябвали, но какво да направя като не мога да заспивам. Случвало ми се е дори да ми се наложи да стана към 8 например и вечерта да се опитам да си легна по- рано, но пак се въртя до 2-3 часа.

# 72
  • София
  • Мнения: 3 123
Някой гледа ли "Шоуто на Слави".....? Леле, разревах се здраво, едно сляпо момченце как пее.......много е несправедлив този живот, мамка му....Възхищавам се на силата на тези хора с увреждания...Трябва всички да взимаме пример от тях, без думи съм..

 аз го гледах.Сестра ми учеше в същото училище за слепи.За съжаление ми е твърде позната тази болка,защото тя освен,че не вижда добре,има и сериозно умствено изоставане. SadА държавата не помага с нищо на тези деца.Много тъжно.

# 73
  • Мнения: 1 446
Започвам с:
Виза, честити сини гащи!
Polina13 честити сини гаши!
angels_zg, радвам се за добрите новини от лекаря!
Дея*, я си пази кантара, моме, виж какви хубави неща показва  Hug Според мен е възможно да не си качила, а просто да си "подпухнала". И да ти кажа, баба ми има една приказка: Един човек като няма какво друго да ти каже, и ти коментира килограмите, ай сикана на такива "доброжелатели".
Кикинце, може да си се поизморила малко, слънце, ама няма да се самоуволняваш. Повече почивка и витамини за тонус   bouquet
Относно размерите на бебо - никога не съм питала лекаря колко е голямо или колко тежко. Клкото толкова, важно е да се движи равномерно спрямо седмиците. Нашите сладурчета са толкова шавливи в момента, че едва ли някой може да им хване спатиите.

# 74
  • Мнения: 240
Мамчета, честити ви момченца!  bouquet
Аз днес бях на преглед, всичко си е ок. И на мен не са ми казвали какви са размерите на бебчо.
Първоначалната прогноза за момиченце се потвърди, така че вече със сигурност ще мислим женско име.
Целувки на всички коремчета.

Общи условия

Активация на акаунт