как се справяте сами с 15 месечни

  • 3 346
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 152
Знам че е малко рано но се опитах все пак толкова много пари даваме за памперси че лошо ми става .Предпочитам да ги дам за играчки дрехи или за забавления на малките отколкото нещо което го купувам за да го хвърля но няма начин .Дори те самите не искат да им слагам памперс но не разбират и си вършат работата когато им падне.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 245
  Моите от доста време са без памперси, така че е спорен въпроса кога е рано. Определено се спестяват парички, но при мен не беше това причината. Отделно че се бях запалила по ЕБХ, но и Николета беше получила срастване при момиченцата и ми се искаше колкото се може по-рано да махна памперсите. До годинката обаче аз ги издържах и чак след годинката почнах да ползвам гърнетата. Тоест когато вече бяха готови.

# 17
  • Мнения: 152
Браво Айла  как се справи аз не мисля че ще мога да се справя .Някаква технология  ли ползва или просто децата си разбират. Колко често ги слагаше на гърне и как се оправяш с двамата .

# 18
  • Мнения: 49
Е не съм Айла,но да си кажа моя опит,дано помогне на някоя от вас.
Ние сме зимни близнаци,който има знае за какво говоря.Най добре пробвайте напролет,аз ги слагах в тоалетната до пералнята,те я пипаха /и до ден днешен е голяма атракция/трупах игачки около тях и играех куклен театър,но не ги държах повече от 3-4 минути.После се оказа,че маймунките пишкат по различно време.Та значи като начало, на 20 мин по 3-4 мин. на гърне.Много ми помогнаха и в яслата по пътя с памперс,там се сваля повечко гащи и така за 2-3 седмици се понаучихме е има инциденти но не е лесно.
Ние много бързо възприемаме новостите!Пожелавам Ви да сте като нас!
МИЛАДАНИСИЯ няма не мога да се справя МОЖЕШ не случайно си майка на близнаци!!!Някой беше казал"Децата се учат от нас,но и ние от Тях"Просто настоявайте по късно без да се осетите ще разберете че без да искате сте ги ,по точно са се научили на неща,който не сте учили /дано сте ме разбрали Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 12 245
  Не съм видяла въпросчето  Embarassed. Писала съм и в други темички, но аз просто ги издържам от много малки, под шест месеца, има темички за това - естествена бебешка хигиена. За мен това беше правилния избор, който направих по ред причини. На гърне ги сложих чак след годинката. Те просто отдавна са свикнали да си изчакват, а сега вече и дават знак понякога, когато им се пишка. Иначе като за начало за да свикнат, пробвай веднага след сън, тогава със сигурност се изпишкват. Като малки беше и след кърмене и тн. Просто всеки след време научава ритъма на децата си, а и те свикват с неговия. В момента ако не ми дадат знак, след време аз просто знам че вече им се пишка. Е разбира се все още имаме по един пропуск на мадама през ден например, но това не мисля че е някакъв сериозен проблем.
  Както Силвалинка е написала обаче ако ги слагаш на гърнето не настоявай да стоят повече от няколко минутки, това е напълно достатъчно да свършат нещо ако ще го правят. Може би за вас наистина ще е добре все пак да изчакате пролетта и лятото, защото зимата не е най-добрия сезон, а е хубаво отведнъж да махнеш памперсите, за да не се объркват малките и да схванат по-лесно за какво става въпрос. Не пречи да предлагаш обаче от време навреме например след събуждане. Пиши как се справяте  Simple Smile
 

# 20
  • Мнения: 152
За сега започнах да ги слагам след сън и хранене на гърне .Елеонора мисля че взе да разбира че акото трябва да се върши в кукото .Мисля по сериозни мерки да предприема напролет хем тогава ще са по големи хем на ясли ще тръгнат хем ще е топло .


Извън темата който иска да ни подкрепи нека гласува напълно безплатно на http://www.pampers.bg/gallery_view.php?page=1&id=1059&from=top

Общи условия

Активация на акаунт