Ноември ни обгръща в бяло и сиво по немските полета 52

  • 12 884
  • 320
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 636
Децита,на моите и на двамата 1.zъб се вижда6е на точно 4 месеца.Но докато иzбие в челÜстта им трябва време.Така,че е въzможно.За колики давах саб симплекс.пробай,дали от тях Ще се промени неЩо,ако не Ще приготвя6 скоро пържолите  Laughing

# 286
  • Мнения: 7 605
Деси, zа колики май е малко късно сякаШ.....може би криzа на растежа? Но това връх4е пък от къде Ще дойде ако не от zъб?  Wink  Рано е, но напълно въzможно. Дай му Оzанит, хомеопати4но е, може да му облек4и болките  Peace

Добре, аz не съм яла ни торта салам, ни студено ку4е, но като съставки и съответно вкус не ли е подобно?  newsm78

А zа джакпота хи4 не се и надявайте. Утре 4акам комино4иста4а....1, 2, 3, 4, дас глюк гехьорт мир  Mr. Green  Mr. Green   Mr. Green

# 287
  • Мнения: 1 610
Татяна,много е вкусно, трябва да опиташ.  Наскоро направих салам торта и занесох на племеницата ми/ все напомням, че е 31 годишна/ .Та тя германката каза, че на вкус е като студеното куче.  Peace
Приятелка, рецепта давам ,но не сега, че вече ме мързи да слизам за 11254 път 3 етажа. Както вече писах става с бисквити на Лайбниц или от Едека Гут унд Гюнстиг. Не ги меля, ами ги слагам в една торбичка и чукам с чукче за пържоли. Така има големи и малки частици.   Blush
Кой иска рецепта?
Вечке, помня, че беше доволна от акупунктурата, само заради твоята реклама си направих , така да знаеш!Днес първи сеанс. Ти колко сеанса си направи?

Деси, Мая така писка-подути венци на 2, 5 месеца. Ужас! И всички ме убеждават- рано било за зъби. А тя се лигавеше като за световно. И до ден днешен и трябват месеци докато пробие зъб. Първият се появи на 5 месеца като беше.
Лека от мен!

# 288
  • Мнения: 7 605
Az рецепта не искам. Искам торта  Crossing Arms

Мамункеее, zаЩо не каzваШ 4е Еър Берлин Ще лети до Варна?  Crazy

# 289
  • Мнения: 1 335
И аз да попитам нещо: някой знае ли къде мога да намеря обикновени бисквити? И как се казват на немски? Прияла ми се е салам-торта, прави се с начупени обикновени бисквити. Тук намерих butterkekse, но те не стават за целта, много са ронливи. Само външно приличат на обикновените бисквити.


Аз знам къде да намеря. Дай си адреса на лични и ще ти пратя информация за бисквитите Wink.

# 290
  • Мнения: 11 338
Леле, Риен, караш ме да си припомням неща от преди 100 години hahaha
Не помня точно ама май беше 2 пъти седмично?
Въх, старост-нерадост! Joy

Стига с тия сладки салами, че ви изтрепвам вече. Аз от вчера се облизвам покрай моя тиквеник, от децата май нищо няма да остане. Mr. Green

# 291
  • Мнения: 911
Аз от вчера се облизвам покрай моя тиквеник, от децата май нищо няма да остане. Mr. Green
що бе, Вечи, от много zор децата ли ще иzядеш?
Да ви се похваля, че вчера пихме кафе с Бискара и си иzкарахме много весело. А Мата да ми яде ушите.

# 292
  • Мнения: 11 338
Аз от вчера се облизвам покрай моя тиквеник, от децата май нищо няма да остане. Mr. Green
що бе, Вечи, от много zор децата ли ще иzядеш?
Да ви се похваля, че вчера пихме кафе с Бискара и си иzкарахме много весело. А Мата да ми яде ушите.
Лошо няма, щом сте си изкарали весело.
Сега видях какви съм ги написала. Имах предвид, че няма да мога да се вредя от тях Whistling

# 293
  • Мнения: 1 584
Добро утро,

чак и аз се запалих да направя нещо след толкова обсъждане вчера. Май ще ме гонят от вкъщи, че последно направих 1 огромна тава крем-карамел с френски сладкиши и кроасани и дори не го опитах Crazy

# 294
  • Мнения: 1 636
Майра,zакъснява6. Аz оЩе вчера направих  Mr. Green. Само като нямам мляко на прах,а и не zнам от къде да вzема сложих течна сметана. И беz това е доста сухо,така може6е и да се раzбърка. Стана много вкусно.

# 295
  • Мнения: 1 610
И аз ще ви убивам, снощи мазах бисквити с нутела в 23 часа.  ooooh! Добре, че мъжа е нощна смяна пак щеше да ми се смее и да ми щипе сланините.А Германците не обичат много много крем карамел. Поправете ме , ако греша.

 Дай адрес и ще ти пратя.Всъщност, ако не беше стачката направо да грабнеш влака и да се метнеш до нас, не съм много далеч. Mr. Green Приятелке и на теб също. Ще направя една конска доза салам торта.Дано дойде обаче в подобаващо състояние. Но за един ден нищо няма да й стане, вярвам.

Мамуната мълчи като партизанин при важна информация. Simple Smile Откога лери Еър Берлин до Варна и за колко пари?

Някой има ли по-добра оферта от тази:  периода 24.11-15.01 , полет Бг-ДЕ и обратно за по-малко от 320 евро до Франкфурт с билет за влак?
Разбрахте ли какво исках да кажа?  newsm78

# 296
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Май ще ме гонят от вкъщи, че последно направих 1 огромна тава крем-карамел с френски сладкиши и кроасани и дори не го опитах Crazy

мен ще ме гонят за противоположното: половинката се нашишка в Бг и сега е на диета. хич не му харесва идеята да е ограничен, ама тва е положението Naughty

в момента има забрана за сладкиши, тестени закуски и мазнотии.
свеки ще ми развали пак дисциплината през уикенда Twisted Evil

Риен, аз сама си го ям. свеки каза, че като ходи на почивка и го имало редовно в менюто, ама не са фенове ooooh!

# 297
  • Мнения: 911
риен, провери ли в germanwings? пуснах едно пробно zапитване с проиzволни дати и ми иzлеzе 150 евро, добавяш 20 евро zа влака. Не zнам дали ще се получи, ето линка от zапитването ми http://www.germanwings.com/skysales/Select.aspx

# 298
  • Мнения: 1 636
Крем карамел мъжът ми даже не иска да опита,но моята приятелка и мъжът и много го харесаха.Бях носила и в спиилгрупето ни и там си облиzаха пръстите.
Сестра ми си бухна билети от БГ адрес,zа двамата с мъжът и по Великден с Луфтханса иzлеzе 467? София_МÜнхен и обратно.

# 299
  • Мнения: 1 610
Салам торта

Продукти:
250 гр. захар
200 гр,краве масло
2 суп. лъжици какао
2 кафеени чашки смлени орехови ядки
250 гр сладки бисквити/ поне 400 гр според мен бутеркексе/
2 суп.лъжици ром
1 суп лъж. настъргана кора от лимон/ заменям с пакетче ванилиева захар/

Приготвяме сироп от захарта и 2/3 чаена чаша вода, който варим само 5 мин.Като поизстине сиропа го смесваме с кравето масло и какаото. Напръскваме натрошените бисквити с рома и прибавяме настърганата кора от лимон/ ванилията./ и смлените орехови ядки.Поливаме със какаовия сироп и бъркаме, изчакваме да поизстине, оформяме сладкиша на руло върху пергаментова хартия поръсена с пудра захар или кристална захар, смесена с трохи от бисквитите / аз опаковам във алуминиево фолио без украса/.Завиваме рулото и поставяме в хладилника. Поднася се студен, нарязан на филийки от половин сантиметър.

Да ви е сладко!

Серди, мацката е в София и не говори немски. Има ли някакво бюро там/ в София/ , откъдето могат да и бухнат билет за germanwings. Аз отдавна ги погледнах, че са с нормални цени по коледа.

Общи условия

Активация на акаунт