Въпросче към компетентните по домашната ракия

  • 6 596
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891


Аз пък се надявам при дестилацията да са изхвърлили метанола.
Иначе, градусите са ти казали как се мери.


Той се отстранява при варенето.

Aхъм  Mr. Green Пускаш го да се дестилира през казанчето още 1 - 2 пъти и изваждащ всичко, което можеш.

# 16
  • Мнения: 157
метилов алкохол и метанол е е едно и също нещо.

Благодаря , че ми изясни  bouquet

# 17
  • Мнения: 25 617
Утре ще пусна тема за махмурлука

Ако е правена от майстор, няма да има махмурлук.  Wink Това да не е винпромско менте?  Mr. Green
Но все пак, истината е в мезето.  Peace

# 18
  • Мнения: 157
Утре ще пусна тема за махмурлука

Ако е правена от майстор, няма да има махмурлук.  Wink Това да не е винпромско менте?  Mr. Green
Но все пак, истината е в мезето.  Peace
Махмурлука идва от количеството, не от качеството

# 19
  • 7800
  • Мнения: 243
...Махмурлука идва от количеството, не от качеството

По-скоро е съотношение между качество и количество.

# 20
  • Според сезона
  • Мнения: 297
Лелее , май аз ще изляза най компетентна - умножаваш литрите ракия по градусите - примерно 50 литра по 70 градуса -имаш 3500 градуса алкохол ,разделяш на 40 градуса и получаваш 87.5 литра .Следователно трябва да сложиш 37.5 литра вода - може и минерална.

# 21
  • Мнения: 2 467

Всичката ли излезе 72-73 градуса? Трябвало е да изчакат, още доста е щяло да изтече. Ако не е всичката толкова силна, смесете по-слабата с тази по -силната.
След варене се остават бутилките отворени няколко дни. Винаги пада градуса и не е това което си извадил от казана.
Разреждай бавно, по малко и леко. Спиртомера е по 1-2 лева. Купуваш и мериш.
Наздраве Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 674
Работила съм в алкохолна фабрика. Реални градуси ракията показва на 20 градуса по целзии.Тогава пъхаш спиртомера и разреждаш до желаните градуси.Когато температурата е по-ниска градусите на ракията също са по-ниски и обратното.

Общи условия

Активация на акаунт