СЬПРУЗИТЕ помагат ли ви в домакинската работа

  • 9 058
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 520
Понякога.

# 61
Никога не помага,освен ако е нещо съвсем непосилно за мен(дори тогава си мисля,че е по-добре да си свърша нещото сама) Сърди се когато не е изчистено и сготвено,дори да ми е лошо,а това се случваше често в началото на бременността ми.  Сега като му кажа да свърши нещо се сърди и казва"Искам малко да легна по корем,защото задника ме боли от седене цял ден" Shocked Когато работех,можехме да построим кула с мръсните чинии. Цялата ми заплата отиваше за купуване на готова храна,затова решихме,че е по-добре да не работя.

# 62
  • Мнения: X
Охх,не стига че не ти помага,ами и с претенции Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 323
Охх,не стига че не ти помага,ами и с претенции Rolling Eyes
Хабсолютно! #Cussing outГледам да му вменя чувство за вина,ама не се поддава.Не стига че нищо не върши,ами се и обижда като му направя забележка.На моменти завиждам на Изаура Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 425
Даааа GrinningДуши4ка ми е той! Hug

# 65
  • Мнения: X
Охх,не стига че не ти помага,ами и с претенции Rolling Eyes
Хабсолютно! #Cussing outГледам да му вменя чувство за вина,ама не се поддава.Не стига че нищо не върши,ами се и обижда като му направя забележка.На моменти завиждам на Изаура Rolling Eyes
Кофти,явно има доста патриархални виждания по въпроса.Не знам какво ще стане ,ако някой ден оставиш къщата на вили и на могили,като си намериш някакво уж сериозно друго занимание и го оставиш сам да се оправя newsm78
Аз лично съм имала сблъсъци с неподредени представители на другия пол и всеки път са ми оставяли някакво нервно чувство.Каквото и да пипнеха,все бързах да разтребя след тях,направо имах чувството че след тях ще дойде потоп #Crazy

# 66
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277

-ако единият е приготвил ядене и сложил масата, другият вдига масата и мие чиниите.
-той е с прахосмукачката, аз с всичко останало. Пускането на прахосмукачката го приема вече като негово задължение, миналата седмица отсъстваше уикенда и ме помоли да я пусна аз  Hug
-готвенето също е негово задължение.
Браво на теб.Може ли да ти пратя моя благоверен  за превъзпитаване.?smile3501

# 67
  • Мнения: 373
При нас мога да кажа смело , че аз му помагам в домакинската работа.....направо е мечта в това отношение!!! Аз основно готвя, а той си върши всичко останало без да го карам, а аз му помагам...

# 68
  • Мнения: 1 477
Не мога да се оплача от съпруга ми.Помага много.Особено откакто се роди малкия.Той готви. Чистим заедно.Не се налага да му напомням или до го карам на сила.Върши всичко доброволно!

# 69
  • Мнения: 30
това ми харесва
В крайна сметка аз съм майка и домакиня, но в никакъв случай слугиня
винаги ми помага Peace  chef

# 70
  • Мнения: 132
Помага, но не се сеща сам, трябват му подсещане и указания.

# 71
  • Мнения: 1 559
Никога не помага,освен ако е нещо съвсем непосилно за мен(дори тогава си мисля,че е по-добре да си свърша нещото сама) Сърди се когато не е изчистено и сготвено,дори да ми е лошо,а това се случваше често в началото на бременността ми.  Сега като му кажа да свърши нещо се сърди и казва"Искам малко да легна по корем,защото задника ме боли от седене цял ден" Shocked Когато работех,можехме да построим кула с мръсните чинии. Цялата ми заплата отиваше за купуване на готова храна,затова решихме,че е по-добре да не работя.


 #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy егати   Sick #Crazy #Crazy #Crazy

# 72
  • Мнения: 2 751
ДА.
И понеже и двамата работим, думата "помагам" я заменям с "участвам". Т.е. и двамата участваме активно в домакинските задължения  Peace

# 73
  • Мнения: 336
Помага, но не се сеща сам - трябва да му кажа какво точно искам да се свърши и тогава го прави - сам няма да се сети да просне дрехите, например. Трябва изрично да му  го кажа. За  сметка на това пък е много изпълнителен Laughing

 Peace

Старание не липсва, обаче схванатото си е схванато...

# 74
Да помага ми много, но само като му кажа какво да прави

Общи условия

Активация на акаунт