КАК ДА ОБЛИЧАМ БЕБЕТО МИ?

  • 1 901
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 971
Обличах в къщи боди с дълъг ръкав, ританки и отгоре поларен гащеризон. А навън върху всичко това слагах космонавт, шапка и дебели чорапи

Това все едно аз съм го писала Peace

# 16
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Според мен доста го навличаш бебето.
Моя син обличам по следния начин :
- у дома - боди с къс ръкав, тънка блузка с дълъг ръкав, къси чорапки, панталонки, гуменки. Температура - 22 градуса
- на вън - боди с дълъг ръкав, блузка с дълъг ръкав - все още не от най-дебелите, чорапогащник, ватирано панталонче, шапка, яке +/- ръкавички. Не го завивам с нищо, много рита.
- като спи - боди с къс ръкав, пижамка, зимно чувалче.

# 17
  • Мнения: 941
всяко дете си е различно, някои обичат да не са навлечени други обичат да им е по топло
например, каката не обичаше топлото, и никога не съм я навличала, ходеше в къщи с боди и ританки или с пижамка памучна и боди, при 22гр, навън същото но в чувалче на тсм, или космунавт, малката обича да и е по топло, и обличам повече, забравих  да спомена че ако и е топло ще се обрине и по това ще си направиш сметка, ако се зачервява по блузите значи и е топло, и другия път я облечи по леко, и още нещо, времето всеки ден е различно, днес беше топло утре може да е с 10гр по студено,
аз като я облеча си представям аз така облечена и ако ще ми е топло обличам по леко, все пак бебоците са в колички и там няма вятър и въздуха е по топъл

# 18
  • Мнения: 1 032
Елечето е излишно докато спи детенце. Когато е будно и не е завито- става. За навън не мога да преценя. Нямате ли космонавтче или нещо от този род. Според мен това е практична дреха за толкова малко бебче. Присъединявам се към съвета на другите мами- излизайте колкото се може по- често на въздух. Стига да не вали, да няма силен вятър или мъгла нищо не ви пречи да правите разходки навън.

# 19
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
При спане елечето май е излишно.

# 20
  • Мнения: 73
При 21-22 градуса в стаята аз обличам бебе с боди с къс ракав, гащиризон или комплект памучна блузка с ританки или гащиризон без ръкави. Задължително обаче и слагам чорапки или терличета. Само когато я храня и слгам елече. Навън сме отгоре дрехите и обличам жилетка и я увивам в пелена и порт беба. Просто все още и са много големи космнавтите и я губя в ръкава или крачола  Laughing

# 21
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Здравейте мамчета! Доста време търся във форума нещо по темата, но не намирих нищо. Затова пак вас ще питам. В къщи в момента е 22 градуса без да отопляме с печка. Бебето ми е с атопичен дерматит и ни посъветваха да не я обличаме много. Тя сега спи с едно боди с дълъг ръкав , ританки, блузка с дълъг ръкав, чорапи и елече и е завита с пелена и одеало. Май е много навлечена нали? Днес трябваше да я заведем на консултация, забравих да ви кажа, че е на два месеца. Беше облечена с боди и с гащиризон, който е ватирани пухкав отвътре с буйки и пелена и баща й каза, че била много тънко облечена. Излязохме към 13 часа на обед. Инъче не я вадим почти, така че незнам как да я обличам за навън? Благодаря ви предварително
Смятам , че ако махнеш елечето и завивките докато е  будна  и я завиваш само с пелената ,когато спи , ще и е добре! Peace

# 22
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 8 месеца вкъщи седи с боди с дълъг ръкав, чорапогащник, панталонки и блуза с дълъг ръкав. Слагам и буйки.

# 23
  • Мнения: 28
Вкъщи сме с чорпогащник и боди с дълъг ръкав, а като излизаме добавям панталонче, яке и шапка - не ми се иска да я изнежвам

# 24
  • Мнения: 589
Аз поддържам температура 20 градуса, а малката е облечена само по боди и ританки с чорапки. ЗА навън я пъхам в космонавта, но други дрехи не добавям.

# 25
  • Мнения: 73
моят син е роден 09.01  облеклото му за излизане (това се слу4и на 10ден след раждането) имаше сняг се сьстоеше от боди с д.ракав поларен гащеризон с д. ракав и космонав беше завит с 1одеало от полар опасно е за бебето да бьде прегрявано обли4аи го така както себе си плус 1дрешка  Party

Общи условия

Активация на акаунт