Цветарките умуват: "Как цветята ще зимуват?"....(18)

  • 26 216
  • 371
  •   1
Отговори
# 60
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Цоцоланке действай бързо с ананаса ,защото е много важно листата да са му свежи,а те бързо съхнат ,аз тук по пазара ,само едни изторбушени виждам,за моя опит все още нищо не мога да ти кажа ,но малко ме съмнява нещо да се получи Peace

# 61
  • Мнения: 5 001
Да си кажа аз тук.... - коледарчето вече ми цъфти! Party Party Party

До тази сутрин имаше само пъпки, които аха да цъфнат.....Но вече си имам и първото цветенце!Мъж ми е много щастлив, защото една баба,която щеше да го хвърля, ни го предложи. Ние го взехме, т.е. мъж ми го пожела, защото като дете са имали коледарчета в къщи и заради детските спомени....Миналата година как го чакаше да цъфне, но не го огря.......И днес бе много щастлив!
И аз съм същия случай с това коледарче....ама моето не ще и не ще да цъфне...... newsm45

# 62
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
момичета как да зазимя тия сакъзчета бе ,те си цъфтят хич не им пука ,че идва зима  ooooh!а доколкото знам ако цъфтят зимата ,лятото няма да имат толкова обилен цъфтеж Tired
чудя  се какво да ги правя  newsm78

# 63
  • Мнения: 3 622
Днес ми дадоха две семки от авокадо. Някой от вас сял ли е да ми каже нещо повече  newsm78

# 64
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
аз имам авокадо от миналата година просто си го засях в почвата на по плитко и то си поникна  Peace

# 65
  • Мнения: 3 622
Чародейка има ли значение как ще посея семката, че гледам в единия край е по заострена.  newsm78
Преди време ми бяха дали авокадо вече изникнало, но умря много бързо дано този път успея да го прихвана

# 66
  • Мнения: 2 085
Чародейка има ли значение как ще посея семката, че гледам в единия край е по заострена.  newsm78
Преди време ми бяха дали авокадо вече изникнало, но умря много бързо дано този път успея да го прихвана
мисля, че заострената част трябва да е нагоре Thinking

# 67
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
аз го сложих с задстрената част настрани ,но мисля ,че няма значение ,тя костилката се разпуква и от нея излиза стръкче ,поне аз това видях понеже моетовсе го разравях ,да го проверя ,което не е желателно ,не го преполивай много ,за да не загние ,това е засега , Peace

# 68
  • Мнения: 2 591
момичета, здравейте  Hug тези дни съм доста заета и нямам никакво време за форума  Confused но виждам, че добре напредвате  Peace

чародейка, сакъзчетата ги прибери на студено и не ги поливай (често) и те сами ще спрат да цъфтят! иначе се изтощават и лятото ще цъфтят малко Rolling Eyes

аз да се похваля - хризантемите и тагетиса ми цъфтят като луди в този студ на терасата, освен тях да цъфти е решила и една маргаритка, която цяло лято се куми в сандъчето ooooh! та сега имам отново красива и цветна тераса  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

освен това нарцисът е започнал да се подава от саксийката, но съм казала, че този път ще го оставя вън на студено, иначе не цъфти  #Cussing out

купих си прекрасно каланхое от практикер Rolling Eyes

а за анкетата - аз ги поливам веднъж в седмицата, но ги гледам дали е влажна пръстта Rolling Eyes пръскам ги с вода почти всеки ден (ако не забравя Mr. Green)

# 69
  • Мнения: 2 591
Моето каменно цвете ще цъфти...

Посред зима  Shocked
Много странно лятото не цъфтя ли

и моето цъфти! подариха ми го юни месец цъфнало, цъфтя си нормално през лятото  и тъкмо мислех, че ще заспива, то взе че покара цветоносни стебълца и сега цъфти с пълна сила  Thinking

а как го приспивате newsm78 сами ли му падат листата newsm78 на студено ли трябва да е или само на тъмно newsm78

# 70
  • Мнения: 3 622
schneee моите Каменни цветя спирам да ги поливам и листенцата им сами изсъхват и падат. После ги прибирам в някой шкаф или ги слагам някъде в къщи на по - хладно и където няма толкова светлина. Към февруари започвам да ги поглеждам, че понякога от по рано започват да изкарват листенца
Всичките съм ги зазимила с изключение на едно което започна по  - късно да цъфти и сега го чакам да му падне последния цвят

# 71
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
schneee сакъзчетата са на терасата ,не мисля ,че е толкова топло навън newsm78,а ако ги прибера вътре е топло  Tired

# 72
  • Мнения: 2 591
Таша, мерси за инфото Hug и аз мисля да изчакам да спре да цъфти и ще спирам поливането! само още нещо: като спра поливането, да ги местя ли веднага на тъмно, или да изчакам да паднат листенцата и тогава newsm78 извинявам се, ако въпросът ми е тъп, но не съм гледала до сега Rolling Eyes

Чародейка, не знам тогава - нямаш ли някоя студена стая да ги прибереш newsm78 моите са в спалнята Wink или в мазето - знам, че си в къща Rolling Eyes

# 73
  • Мнения: 3 622
Първо ги чакам да паднат листенцата тогава ги прибирам

# 74
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
В къщата навсякъде има парно с изключение на тавана ,но там пробвах една година и им окапаха листата ,а после и самите стебла изсъхнаха  Cryи така аз всяка пролет садя нови ,миналата зима забелязах ,че по доста тераси сакъзчетата са навън и отцеляха ,затова изках и аз сега да пробвам ,но май пролетта ще трябва да си садя нови коренчета ,а на тях им трябва  време да започнат да цъфтят Tired

Общи условия

Активация на акаунт