Извеждат ли децата ви в градините през студените дни?

  • 2 226
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За мое съжаление - не и няма да ги изведат цяла зима. Основната причина са големия процент зиморничави майки. Това ми е болна тема.

И за мое съжаление дъщеря ми няма да си покаже носа навън тази зима Cry...изрично понитах госпожите на родителската среща как стои въпроса - извеждат ги само когато не духа вятър, не вали, не е мъгливо и не е студено - излиза, че през зимата трудно ще се изпълнят всичките условия Tired и децата ще си стоят вътре.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мария, там е работата, че и да и е студено не казва. Нима е нормално на 4 градуса миналата година да излезе по блузка. Било и е студено при всички случаи. Резултата след това беше цистит. Може би затова сега се притеснявам много. Въпреки, че сега се е сетила да си сложе якето ама разкопчано при тези температури едва ли и е било топло.

# 18
  • Мнения: 3 506
Не знам. Аз лично си мисля, че децата, когато имат проблем, обикновено си казват. Не мога да си представя, че на някой от моите мрънчовци ще му е студено и ще премълчи (освен ако не е нещо стресиран от госпожите, не е за първи ден на градина и т.н.). Всичко друго са наши интерпретации. Казваш "Било и е студено при всички случаи". Откъде знаеш? Децата имат различно усещане за студ от нашето (особено пък ако сме по-зиморничави). И ако и е било студено, защо да не ти каже, вместо да търпи newsm78 Циститът може да е бил просто съвпадение...

# 19
  • София
  • Мнения: 1 456
Не - за мое огромно съжаление!
Дори наскоро попитах как ще стои въпроса в тихите и приятни зимни дни, но също ми отговирха, че няма да ги извеждат.

Единствената разходка навън ще им бъде в деня в който имат музикални занимания и то до големия салон на яслата. Това е веднъж седмично!
Не знам какво да кажа- така ли е по-добре иначе ли newsm78, но много ми се искаше да прекарват малко време навън поне в по-топлите дни.

# 20
  • Мнения: 46 518
Не - за мое огромно съжаление! ...

Кажи на учителите да я закопчават, щом държиш на това, аз на моето не слагам нито шал, нито шапка, не държа и да е закопчана.

# 21
  • Мнения: 2 722
И ва нашата градина чист въздух ще се диша чак напролет. Специално питах как стои въпроса с извеждането - ами оказа се, че аз съм единствената на мнение че трябва да излизат.
Една срещу 28 - ами не ми се влиза в битка и опит за превъзпитаване  Joy
Намерих решение на проблема - градината е на 5 минути бавен ход от нас - излизаме сутрин в 7,15 и пристигаме в градината в 8 - замръзнали като шушулки, но щастливи.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Станно ми е какво е удоволствието да се разхождаш в студа премръзнал?

# 23
  • Мнения: 2 401
Днес в 8ОДЗ децата бяха навън - всичките добре опаковани.

# 24
  • Мнения: 2 722
Станно ми е какво е удоволствието да се разхождаш в студа премръзнал?

За мен никакво, но ако успея да убедя сина ми да ми каже защо предпочита студа, ще споделя с вас веднага. За сега отговора му е - това ми харесва, това обичам  newsm78

Всъщност той май обича да е навън, без значение какво е времето, само да не се затваря между стени. За сега уважавам желанието му до разумна степен.

# 25
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Точно вчера големите са били навън (4-та група), моя е с маратонки, не му пречи, и аз през цялото време бях навън, идеше ми да си съблека якето. Малките не са ги извеждали (1-ва група). А и никога госпожите не са отказвали да помагат при вързването на обувки или закопчаването на якета, даже и в 4-та група.

# 26
  • Мнения: 104
Ние сме в първа група и аз също се оказах неприятно изненадана, когато установих чрез собствено разследване, че навън са само големите деца  и то  в топлите остомврийски дни. Когато попитах, ми казаха че малките още не ги извеждат защото се адаптирали!!! После дойде зимата и вече съвсем не извеждат никого навън. А иначе са залепили режим на вратата където пише от 11 до 12 часа занимания на открито. Аз също съм на мнение, че децата трябва да се извеждат макар и само за половин час. С обличането и събличането обаче не знам как биха процедирали, може би е въпрос на организация и добро желание.

# 27
  • Мнения: 104
А между другото как обличате децата си за градина като сутрин навън е кучешки студ а пък вътре е топло.

# 28
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
А между другото как обличате децата си за градина като сутрин навън е кучешки студ а пък вътре е топло.
Аз слагам потник ,гащи,блузка /не е дебела/,панталон и чорапи ама такива до коляното.
Отгоре им мятам по едно елече,ако искат да си го свалят или обличат.
Ботушите,якето ,шапката и в колата... Laughing

# 29
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Ние сме в първа група и аз също се оказах неприятно изненадана, когато установих чрез собствено разследване, че навън са само големите деца  и то  в топлите остомврийски дни. Когато попитах, ми казаха че малките още не ги извеждат защото се адаптирали!!! После дойде зимата и вече съвсем не извеждат никого навън. А иначе са залепили режим на вратата където пише от 11 до 12 часа занимания на открито. Аз също съм на мнение, че децата трябва да се извеждат макар и само за половин час. С обличането и събличането обаче не знам как биха процедирали, може би е въпрос на организация и добро желание.

Това за първа група беше само за вчерашния ден. Иначе са ги извеждали досега. Спомням си даже миналата (не миналата, тогава нямаше сняг, значи по-миналата) година - оставаха сутрин в 8 часа направо навън да се наиграят със снега. Значи е бил във 2 група.

Общи условия

Активация на акаунт