Усещам, че майка ми ме мрази много и се чудя възможно ли е

  • 28 778
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 757
А това човек да скача на бой на майка си си е съвсем нормална работа, така да знаете. hahaha

Съгласна съм, че е ненормално и много ясно, че съжалявам за това, което правя и казвам, в момент на истерия. Ама ти си представи за себе си до каква лудост трябва да те докара човек, и то майка ти за да изгубиш  контрол до степен на безумие  и да я удариш. И аз си мислех, че никога няма да го направя, ама... животът предлага изненади

# 121
  • София
  • Мнения: 1 529
 newsm78
PolarFox, гледачка каквато ми трябва да ми е винаги под ръка много ясно, че ми е скъпа. Но нормална почасова не е проблем, просто няма да е точно това, което искам.
С майка ми не се понасяме, но тя въпреки всичко предпочита тук да остане да гледа децата, дори одеве ми го каза, защото както ви казах се изживява като тяхна майка и много се е привързала.
Навремето малко преди да родя се убедих окончателно, че от мъжът ми и родителите му помощ няма да получа. Тогава пратих смс на майка ми и я питах, дали е готова да дойде тук да помага с бебета и да ПРАВИ КАКВОТО  АЗ И КАЖА във връзка с децата. Отговорът беше: За теб ще направя всичко.
А резултатът - както винаги обещания и после си прави квото си иска, има си свои виждания за моите и на децата ми нужди и не се интересува аз какво всъщност искам от нея. А то никак не е много, само да гледа децата като се наложи за малко да излезем, или едното като водим на лекар да пригледа другото и сутрин да седи с тях докато аз подремна. Нищо друго не прави - не чисти, не готви. Само мие чинии понякога и глади, но без да я карам, даже съм и казала да не го прави. Така че цял ден или се търкаля по земята с бебетата или ги влачи и приспива. Не и е зле тук никак така че не знам защо се държи така, че да я изгоня. Но това си е неин избор - аз до ден днешен я предпочитам нея щото на друг не смея да оставя децата. Ама в крайна сметка и аз трябва да съм жива да си ги гледам, няма смисъл чак такава жертва да правя със себе си
Нямам коментар Много си противоречиш. Голяма жена си вземи решение,дори да е болезнено. Дано само да не ти се върне същото отношение от твоите деца. "Хем го сърби хем го боли." "Хем ми се иска ,хем не ми стиска".

# 122
  • Мнения: 47 996
моята майка неми е гледала децата и час, така че явно е много по-зле от твоята
но пък баба ми е идвала от друг град за да ги гледа, и да, досаждаше ми с много неща, но търпях защото ми гледаше децата много добре, е- имаше доста дреболии като гледането на сапунки и прекаляването със дрехите и сладкото, ама като няма пари за гледачка ЧОВЕК СЕ СЪОБРАЗЯВА и си мълчи

# 123
  • София
  • Мнения: 5 074
От всичко дотук прочетено, стигам до извода, че проблема е в теб. Не тя не те обича - ти не я понасяш. Но, иначе като ти гледа децата  е добре. Казваш даже ти помага и в домакинството? Имаш избор, мисля. Като не се понасяте, кажи и да си дойде в БГ. Ако ли пък не, ще трябва да я търпиш с всичките и странности.

# 124
  • Мнения: 94
здравей,NikiFin Simple SmileЧак да те мрази не ми се вярва,но да пренебрегне децата си заради себе си да.Не всички майки могат да се нарекат такива или пък да са всеотдайни Rolling EyesНие с мъжа ми живеем при майка ми,но проклинам този ден и сега все се мъчи да ни изгони  и ни праща на квартира.Дори всява интриги между мен и мъжа ми така че и аз не разбирам майка която не се радва за щастието на дъщеря си каква майка е newsm78Просто си гледай семейството и не и обръщай внимание ако имаш нужда от съвет съм насреща Hug

# 125
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Ники, достатъчно хора те нападнаха тук, аз няма да го правя, но сама си отговори на въпроса: Не ти ли се  струва, че ту майка ти ти е крива за нещо, ту съпругът ти не се интересува от децата достатъчно, ту сестра ти виновна, че е много "се мазни", ту някой друг те мрази. Само хората около теб ли са такива гадни, или може би има и нещо друго?  Peace
Пък като не става, намери начин да си далече от нея, иначе наистина ще се побъркаш така. А сигурна ли си, че ако нея я няма, няма някъде другаде да насочиш гнева си? От всичко написано останах с впечатление, че майка ти не създава напрежението ти, а сякаш само дава поводи да го изкараш...
Също така имаш доста остър език. Той е катализатор на проблемите. Това го казвам от личен опит, най-вече с моята майка!  ooooh!

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 18:26 от Noemy

# 126
  • Мнения: 7 803
противоречие след противоречие пишеш  Shocked а дали не е добре да поговориш със специалист психолог  Thinking

# 127
  • Мнения: 2 757
Тези, които ме пращат на психолог не ми отговориха от къде са толкова сигурни, че ще ми помогне - личен, чужд опит или просто гледат много филми.
Тези, които ме нападнаха просто не схванаха за какво говоря. Някои неща явно трябва да ги пробваш за да повярваш в тях. Радвайте се, че не сте на мое място

# 128
NikFin, според теб децата ти са твоето "наказание", майка ти е "вещица", "дявол", "к..ва" и каква ли още не, мъжът ти и родителите му са безотговорни. Ами извинявай, ама не е нужно някой лично да е ходил на психолог или психиатър, за да знае, че ти имаш нужда от такъв, защото и с просто око се вижда колко си зле! Умът ми не го побира как е възможно в теб да се е акумулирала толкова много злоба, негативна енергия, ярост и агресия, с които направо заливаш темите, в които пишеш. Искрено съжалявам хората, които са принудени да живеят с теб и да търпят неспирната омраза, която прозира зад всяка твоя дума, а явно и действие. #Crazy

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
ами, тежко му е на момичето. Затова е пуснала такава тема. Ако й беше много весело, щеше да пише в други мента на форума, където се обсъждат циците на еди-коя си чалгаджийка, кой се бил развел и всякакви от жълтите вестници.
Само не ми казвайте, че на всички ви е било добре през цялото време и винаги сте проявявали цялото уважение на света и сте обсипвали с любов всички около себе си. Защото тогава със сигурност трябва да се посети съответното консултантско лице.

 Знам, всички сме много благопристойни, демострираме социално желателно поведение, за да се харесаме на другите и да си кажем колко сме велики.

И наистина, колко от съветниците са имали вземане-даване с психолози и психиатри като "клиенти"?

# 130
  • северно море
  • Мнения: 321
Цитат на: mamavassi link=topic=240805.msg5637519#msg56375сапунки и прекаляванетосъс дрехите и сладкото, ама като няма пари за гледачка ЧОВЕК СЕ СЪОБРАЗЯВА и си мълчи
[/quote



Доколкото ми е известно от постовете които съм про4ела,NikiFin
плаща на майка си.Първо се осведомете и тогава пишете.
Като ви 4ете 4овек,да не повярва колко сте оправни и безгрешни.
На 4ужд гръб и сто тояги са малко
Лек ден

# 131
  • Мнения: 47 996
ами тогава да плаща на друг
имам информация от роднина, работеща в ДАНИЯ, за колко гледа дете и чисти цялата къща, никак не е скъпо за дания
иначе, както казах, и моята майка не е гледала децата и час,в много лоши отношения сме, имало е и обиди, и натякване, но аз не съм искала от нея да гледа болното ми дете и да ми помага, а после да я плюя
никифин, дано темата ти действа разтоварващо, иначе друга пола не виждам от нея
проблемите с майка ти няма да можем да решим, а и единствения вариант е да я разкараш, скоро сама ще го видиш
скоро близнаците ще дръпнат, няма да ти е толкова трудно и няма д аимаш нужда от нея
аз по-скоро бих се притеснявала от реакциите на мъжа ти- моят не се държи така с децата, не мисля че е нормално

# 132
  • София
  • Мнения: 1 481
Ники, мисля, че майка ти не те мрази. Има такива хора- вечно недоволни, недооценени, обвиняващи, очакващи от останалите някаква свръхестествена способност да разбират нуждите им. Майка ти е класически случай на енергиен вампир, вбесява те, кара те да излезеш от кожата си и се зарежда от това.
Тя няма да се промени никога... ако можеш да я приемеш по-спокойно, да не обръщаш внимание на поведението и обидите и, ще е по-добре за теб. Общувай "служебно".  Ако не можеш- отпрати я и това е.
От написаното разбирам, че си супер изнервена и на предела на силите и търпението си, не е сега моментът за анализ на връзката дъщеря-майка. Справяй се с настоящата ситуация по егоистичен начин, гледайки най-доброто за себе си и децата.

# 133
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Тези, които ме пращат на психолог не ми отговориха от къде са толкова сигурни, че ще ми помогне - личен, чужд опит или просто гледат много филми.
Тези, които ме нападнаха просто не схванаха за какво говоря. Някои неща явно трябва да ги пробваш за да повярваш в тях. Радвайте се, че не сте на мое място
Как откъде да сме сигурни,че ще ти помогне ?!?!
Ами от личен опит ти го казваме бе момиче,не разбра ли вече Joy
то тая тема е за психари.......

# 134
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Niki, опитай се да предпазиш от това отношение децата си .. ... предполагам е трудно, но винаги, когато си писала лоши неща за детето си, колко било лошо и прочее , винаги съм си мислила, че има нещо такова, че имаш лош спомен от детството си, че това е твоят опит ... Кофти е ...според мен не трябва да се чувстваш виновна и ако трябва я забрави тази жена ... и наистина иди на психолог, незнам защо приемаш толкова обидно този съвет ...ако те заболи корем- отиваш на лекар, ако те заболи душата- на психолог

Общи условия

Активация на акаунт