Всички започнаха да ме упрекват за дългото кърмене

  • 2 212
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 243
Petty, не се ядосвай. Това са хора от друго поколение, те така са си гледали децата и вече са толкова твърдоглави станали от годините, че неприемат друго мнение. Поговори със сина им, той е баща на детето и ако още не е разбрал, крайно време е да разбере защо се кърмите. Обясни му, че е много важно и за двете ви отбиването да стане, когато му е времето. Ти надали си поставяш за цел да кърмиш малката до пети клас, нонасилственото отбиване под давление на родата може да е много травмиращо и за нея, и за теб. Обясни му ги тия неща, но прецени какъв да е подхода - ти си го знаеш най-добре. И не се връзвай на глупостите на старците, свекървите са за това - да правят нерви на снахите  Grinning

# 16
  • Мнения: 1 289
Вчера гледах по Анимал Планет един филм за парадоксите в животинския свят. Парадокса при човека е, че е единствения бозайник който се грижи толкова дълго за децата си - 18-20 години. Това го лишава от възможността да има голямо поколение. При другите примати максимумът е 5-6. Е какво, да не се грижим и за децата си, защото не е естествено ли Confused:  Мила, ти имаш щастието да кърмиш детенцето си. По различни причини аз го нямах. Така че му се радвай максимално и не обръщай внимание на хорските сплетни. Просто се опитай да привлечеш съпругът си на твоя старана и ти желая успех и все толкова здраво бебче. Grinning

# 17
  • София
  • Мнения: 726
Мила, няма нищо по-хубаво от отва да кърмиш колкото се може по-дълго!!!!!!!!!!!!!!!
За съжаление моята кърма спря когато Жожи беше на 6,5 месеца, иначе бих го кърмила докато имам мляко!!!!
Вземи му обясни на тоя твой мъж колко безценна е кърмата, дай му малко книжки да чете, да се пообразова в това отношение, а да не слуша майка си! Това е вашето дете - какво се бърка дето не и е работа!?!?!?! Дай му да разбере, че държиш на това, заведи го при педиатъра да обсъдите ситуацията, ако трябва!!!!!
АМА КАКВО СЕ БЪРКАТ ТЕЗИ БАБИ КЪДЕТО ТРЯБВА И НЕ ТРЯБВА!?!?!?!
АМАН ОТ БАБЕШКИ СЪВЕТИ!!!!!

ТИ ЗНАЕШ КОЕ Е НАЙ-ДОБРЕ ЗА ТВОЕТО ДЕТЕ И ТИ СИ ТАЗИ, КОЯТО РЕШАВА!!!!!

Поздрави и дръж фронта!!!

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Аз ти пиша само, за да ти изразя съпричастност. Аз съм "лоша" - снаха-звяр, и затова съвети не получавам  Mr. Green
Говори с мъжа си, ако трябва, вмъкни доводи за естествено отбиване в разговора (от статиите в Библиотеката). Важното е той да е с теб...свекървите да си гледат работата. Истина е, че вече са със закостеняло мислене, което ти тепърва едва ли ще промениш... но все пак - пробвай с разговор, ако са от типа хора, които четат - дай им статии за четене; ако не стане - игнорирай, все пак не живеете заедно и ти си гледаш детето, както намериш за добре.

# 19
  • Мнения: 1 517
И аз свекърва ми много-много не я слушам, но тя е ужасно властна, свекър ми също. Постоянно дават пример с познати бебета, които поради липса на кърма преминали на "обща храна", както се изразяват, още на 6 месеца. И затова сега били по-едри от Маринка. Дава ми пример и с брата на мъжа ми, който според нея минал на обща храна - от кухня - още на 3 месеца, защото свеки нямала кърма. Не че му има нещо, ама трябва ли да следвам нейния пример. Но като са били малки, мъжът ми и брат му са били постоянно по болници, чудели се какво да ги правят, мъжът ми и рахит е имал. Но иначе тя все знае най-много.
Съжалявам, че ви занимавам с моите проблеми, но ми писна от разни нетърсени, но за сметка на това налагани със сила съвети. И то от хора, които не са си гледали децата кой знае колко добре. Лошото само е, че карат и мъжа ми да им вярва. Надявам се като сме отделно да успея да го убедя в моите разбирания. А да му показвам статии от тук няма смисъл, защото смята, че са пълни глупости. Свекър ми, който преди изнасяше лекции как било безсмислено да имаш компютър без интернет, сега е върл противник на нета само защото аз съм четяла "глупости" от там.
С една дума - на никого не пожелавам свекъри като моите!

# 20
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Виж Пети, Много обичам мъжа си. Хич не обичам реплики като " Майка ти това, майка ти онова..." НО. В случай като твоя няма да се поколебая да кажа това на мъжа ми"Майка  ти като ви е гледала толкова добре защо сте били все по болници и че и с рахит сте били???" Честно ти казвам ще го кажа и окото няма да ми мигне. Но виждам че ти си една душичка(каквато бях аз като родих първото ми дете и слушах баберите Arrow дечко първия месец ревеше от глад защото трябвало да му почива стомаха #Shocked ) та ще те посъветвам както и други мами по- горе- вербувай някой от който имат респект-например педиатъра. Да те похвали че кърмиши да те насърчи да кърмиш пред мъжа ти. Също може да вербуваш и приятелки всеки път като се видите да споменават колко страхотно е да кърмиш така дълго. Со кротце со блого и со малко кютек ще им набиеш канчетата:) Покажи че си права и си уверена в себе си:)Успех!!
Между другото ужасно властните хора като ги поставиш веднъж на мястото им и стават едни такива мекичкиии- като пластелин.

# 21
  • Мнения: 1 220
Ти колко вода дава6 дневно, горе-долу!?

# 22
  • Мнения: 1 220
Извинявай, не разбрах ве4ер на карма ли е или ве4еря + карма?!

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Всъщност те да не би да ти завиждат че имаш кърма и си по- добър родител?

# 24
  • Мнения: 6 206
Е, баси и простите свекъри. Извинявай, Пети, ама си е така.
За да видиш, че има надежда, ще ти кажа - как е при мен. Свекърва ми е мед.работник - лаборант, изключително ерудирана жена. Изгледала е две деца и на зълва ми е помагала много пак с два броя. На мен Спасчо ми е първо бебе. В началото изключително много ми помогна в кърменето /тя е кърмила до годинка децата си/. После не беше съгласна с джипито с толкова ранно захранване, но пък и мойте идеи от тук й се видяха прекалени. Обаче аз започнах да й говоря, също и да й разпечатвам да чете, включително и препоръките на СЗО от кутиите за  бебешки храни. Разбра ги нещата жената, сега дори си говорили с една друга майка с по-малко бебе и свекърва ми й обяснявала "сега последните препоръки са само на кърма първите шест месеца."
Но по принцип ако не бях срещнала подкрепата й, пак бих правила каквото сметна за необходимо, въпреки че сигурно щях да бъда в твойта ситуация, защото свекърва ми е голям авторитет за мъжа ми. Но май има за какво.

# 25
  • Мнения: 1 517
Цитат на: nadq
Ти колко вода дава6 дневно, горе-долу!?

Уф, не съм гледала. Просто давам след ядене, когато сметна за необходимо. Истината е, че доскоро въпросът с водата не ми беше ясен, пък и се кърмехме повече и смятах кърмата за достатъчна. Може би това ги е ядосало. Но пък беба не ми е изглеждала жадна.

Цитат на: nadq
Извинявай, не разбрах ве4ер на карма ли е или ве4еря + карма?

За вечерята също отскоро направихме промяна. От седмица е на кухня и давам супата вечер, и без това е доста гъста. Струва ми се, че вечер само кърма вече не е достатъчна. Преди лягане може и да кърмя, може и да не. През нощта обаче най-често ми се буди.

# 26
  • Мнения: 1 220
И аз това щях да ти кажа, 4е ве4ер само карма не е достата4но, а за водата, моята г-ца е на по4ти 11 месеца и като види 6и6ето с водата реве до като не и го дам!

# 27
  • Мнения: 385
Оттук нататък ще ти трябват доста здрави нерви, защото ще си от единиците майки, които кърмят след годинката. И мен вече не ме окуражават да кърмя, но поне мъжът ми не слуша майка си и до голяма степен ме поддържа. Вижда, че буденето нощем не винаги е защото детето е гладно. Много често детенце се буди, защото е яло повечко. Но винаги се успокоява щом му предложа да суче.

Когато бяхме на вашата възраст мислех, че нещата с другата храна ще вървят постепенно към намаляване на кърменето. НО се оказа, че всичко е на приливи и отливи. Сега ни никнат три зъба наведнъж и все висим по гърдите. Само че когато не искаме да ядем друго поне кърма не отказва и това е много важно. Кърмата си е хранителна. А в това съм се убедила вече.

По отношение на водата. На вашата възраст или малко по-късно синът ми започна да пие от неразливаща се чаша. Никога не следя колко е изпил. Просто следя да му предлагам след другата храна или пък да оставям чашата на ниско, че когато иска да пие, да посегне и да си я вземе. Не те съветвам да даваш от биберон. Ако детето иска да суче, трябва да бъде слагано на гърда. Това е нормалното, другото е заместител.

Е, за лекуване на нервите ти предлагам да висиш повече във форума, където ние ще те подкрепяме.

# 28
  • Мнения: 8 463
Пети,искам да ти кажа,че ти като майка знаеш най-добре,кое е добро за детето ти и кое не..Ако твоите мили "роднини"не възприемат какво правиш,опитай се поне да привлечеш мъжа си на твоя страна и в случай че не живеете заедно-не им обяснявайте много-много как се храни детето.Ако обаче живеете заедно,ще се наложи да бъдеш по-твърда/едновременно с това и тактична разбира се за да не избухва война

# 29
  • Мнения: 8 463
Много съм разсеяна.Чак сега видях че сте били на гости у свекърва ти.В такъв случай половината въпрос е решен-стига мъжът ти да не се влияе толкова от тях.Успех! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт