отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 834
  • 759
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 599
Колкото до факта, че държи спермограмите да са правени там смятам, че е напълно оправдано, тъй като се отнася за много сериозно изследване и човекът иска да е напълно сигурен в резултата- все пак и той ги прави  Peace

Хахаха, какво щяха да й изследват като час и половина не я бяха погледнали ( нали си я взехме като се отказахме и си ни върнаха парите), а някои неща се изследват до 20-тата минута. Резултатът щеше да е чуден просто  Joy

# 361
  • Мнения: 313
Колкото до факта, че държи спермограмите да са правени там смятам, че е напълно оправдано, тъй като се отнася за много сериозно изследване и човекът иска да е напълно сигурен в резултата- все пак и той ги прави  Peace

Хахаха, какво щяха да й изследват като час и половина не я бяха погледнали ( нали си я взехме като се отказахме и си ни върнаха парите), а някои неща се изследват до 20-тата минута. Резултатът щеше да е чуден просто  Joy

Ами ето край на спора, не ви харесва там отказали сте се. Аз пък бих изчакала срещата с д-ра, щях да му споделя притесненията, че е минало час и половина за спермограмата, че работя и времето ме притиска и т.н. Ако разсъждавах така недоверчиво можеше още след първата среща с него да си кажа, леле искат да ми вземат парите защото ми казаха ин-витро нямаш шанс за нормално забременяване. Да ама не спестих си много повече, защото повярвах.
Ако там не сте се чувствали на място това си е ваше право. Пожелавам ви от все сърце да намерите решение, за да сте спокойни.Успех момичета.

# 362
  • Мнения: 4 651
С Александров имах една среща. Направи ми прегледа, каза, каквото има да казва, пуснах си хормоните в лабораторията им, платих без да ми издадат нито касов бон, нито пък документ, че имам да взимам нещо от тях. Беше ми назначена цветна снимка за Х ден в 8,30 сутринта.
Отидох във въпросния ден, изпих си аулинчето(30 мин преди процедурата-така ми беше казано), платих си таксата + спермограма ( имахме такава от преди 2 месеца, но трябвало в тяхната лаборатория да се прави. ми добре - 50лв. къде ли не съм дала) и зачаках.
Доктора дойде в 9ч. на работа ( ако в толкова му започва раб.ден, защо ми казват в 8,30, та даже в 8 ми казаха да съм там).
Нищо чаках си търпеливо, когато извикаха друга преди мен за ЦС в 9,20ч. Сигурна съм, че бях първа записана за този ден в календара ( видях с очите си, че няма други, затова и бях за 8,30). Когато попитах не се ли спазват някакви часове, въпросната Ани (така и не разбрах каква е там) с леден тон ( почти ми се скара) ми каза, че ЦС може и на обяд да ми я направят  Shocked и ако искам, може и да се откажа. Ами отказах се-щом като не знаят как да ми вземат парите, аз пък се убедих, че не искам да им ги дам.
Доктора може и да нямаше вина в случая, но и не взе отношение, а предостави всичко на въпросната персона да ми се обяснява и да ми се репчи, все едно им дължа нещо. Напротив - те ми дължаха, след като си плащам, очаквам най-малкото поне нормално отношение да получа. Жалка картинка беше после ровенето по джобовете да си ми връща парите  ooooh! Несериозно е клиника, претендираща да е една от най-добрите във Варна, работеща само и единствено срещу заплащане, да процедира по такъв махленски начин. Да не говорим, че обстановката е като в долнопробна болница. Поне като взимат пари без да им плащат данъци, могат да си поспретнат малко етажчето.

Отдавна се чудя дали да пиша в тази тема, но постът ти ме провокира. Въздържах се, защото Александров ми направи много добро впечатление и веднага спечели доверието ми. Но екипа му и организацията .... просто ми е трудно да ги опиша, та хем да е реално, хем да не е твърде емоционално ...

По същите причини и аз се отказах да бъда пациент на тази клиника. Александров е лекарят, който ми вдъхна най- голямо доверие от всички, при които съм била, но организацията е под всякаква критика. Не съм съгласна да им платя хиляди левове за такова обслужване и отношение.

За първичният ми преглед се бях настроила да чакам много, но останах приятно изненадана, че ме приеха почти навреме. За цветната снимка, както na_ga ми бяха казали точен час, в който да дойда и половин час по- рано да се натъпча с аулин, което направих и което нямаше никакъв смисъл предвид, че изследването ми бе направено след 4 часово чакане. Изследванията за халамидия не бяха излезли, по- младия доктор, който прави ЦС ми обясни, че нямало страшно. Преди самата ЦС трябваше да си купя контрастното в-во, обиколих доста аптеки, трябваше да го съхранявам в хладилник и пр. за нещо от 12 лв, което можеха спокойно да ми го включат в 200 левовата сметка.
След цветната снимка ми даде своя визитка, ако искам да посещавам него.
Часът ми при него беше за 8:30, два пъти изрично се уговаряхме и го помолих да бъде точен, защото имах време само до 10:30. Той дойде на работа в 9, определено небързащ, разбирам че му е традиция. Започнаха да се трупат момичета за цветни снимки и едно за прием за лапароскопия. В следващия половин час персонала се моташе по коридора и си хихикаше. Ани донесе с асаньора някакви стерилизирани инструменти, натрупани в инвалидна количка. Опитах се да напомня за себе си и часът си в 8:30, което беше посрещнато с ледена физиономия от страна на Ани. Започнаха да влизат момичетата за ЦС за ехографски преглед и стана ясно, че първо ще им правят снимките. Ей тук вече много се разбеснях. Предишния път чаках 4 часа прегледи, за мина ЦС, сега бях за преглед и щях да чакам да минат всички ЦС. Такъв хаос не съм виждала и в кварталните поликлиники. Към 11 не се стръпях и си поговорих с Ани, която ми обясни, че това не е поликлиника и би трябвало да знам, че ако искам да ме прегледат трябва да си отделя поне 5-6 часа в деня на прегледа. Разбира се, любезно благодарих и си тръгнах.

Съжалявам, но дори не знам как да го коментирам. Просто съм готова да изтърпя доста неща, но не и това което се случва в тази клиника. Дори и да трябва да чакам 5 часа, има начини да ме накрат да чакам с кеф, да им дам 5 хиляди без да ми мигне окото и после да съм им благодарна цял живот, че са сбъднали мечтата им.

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 12:08 от f(x)

# 363
  • Мнения: 1 165
Защо пък за спермограма да се чака час и половина??? Когато ние правихме спермограма си записахме час предварително /което доколкото знам за спермограмата е задъжително/.Отидохме,понеже сме от друг град и нямаше как да носим материала от вкъщи,защото няма как за 20 мин да изминем 100км,заведоха мъжо в една стаичка,даде си материала и веднага го дадохме на Ани Несторова.Без да чакаме никакъв ред.Тя го предаде веднага на Д-р Александров и след 2 часа се върнахме в клиниката за резултата.
Аз също не мисля,че е комерсиален,защото нашите спермограма и цветна снимка са от преди година и 3 месеца и сега,преди инсето ми казаха че няма да правим нови,признават ми ги.

# 364
  • Мнения: 4 651
За това, че всеки доктор иска да работи с позната лаборатория за изследвания и спермограми, аз съм съгласна. Последващите процедури са много скъпи, за да си позволят да рискуват. Александров е добър човек и специалист, убедена съм, но както казах по- горе - организацията и отношението на персонала му са нещото, което отблъсна мен.

# 365
  • Мнения: 599
Абе Илианка, ти разбираш ли, че материала го предадох в 8ч., а докторът дойде в 9 на работа, а 30 мин. по-късно си го взехме заедно с парите ( нали се сещаш, че ако беше направено изследването, нямаше как да си ни върнат парите).
Аз си помислих, че са я изследвали вече, а то какво се оказа  ooooh!
f(x) , много сме такива с това мнение за жалост Peace

# 366
  • Мнения: 1 165
na ga то за това е най-добре материала да се дава на място  Peace

# 367
  • Мнения: 599
na ga то за това е най-добре материала да се дава на място  Peace

Знам - първото изследване така го направихме.
За въпросното - дадоха ми бурканчето и ми казаха като идвам за ЦС, да нося и материала ( живеем много близо до АГ-то, та нямаше проблем относно бързината за доставката).
Въпроса е, че този материал не ставаше за изследване вече, а ако не беше станал проблема, щях и "резултат" да си получа от него.

# 368
  • Мнения: 822
доста се въздържах, но реших, че трябва и аз да напиша нещо.
na_ga като толкова държиш на стриктността и времето, защо първо не се запозна малко със спермалния анализ - та то втечняването е след 30 мин. и какво ще гледат преди това?
това ,ч еза първи път си видяла доктора в 9.30 ч. не означава, че той тогава идва на работа и аз и момичетата можем да ти кажем, че сутрин първо док. гледа ембрионите в лабораторията, за да знае какви трансфери ще има и тогава всичко останало.
освен това не се ли замисли, че като се е наложило да чакаш док. е бил зает все пак това е болница и може да е имал спешен случай, може някое бебе да е идвало на бял свят.
освен това клиниката не е ресторант за бързо хранене та персонала да те чака пред асансьора готов да звеме твоята поръчка.
расъждаваш много егоистично, но това си е твой проблем, не ти харвесва отиваш си и никой от клиниката нищо лошо не ти е направил, това, че ти го възприемаш по този начин не означава, че всички ние, които сме били пациентки и се каним пак да бъдем сме длъжни да се впечатлим от твоите претенции.
Хилади благодарности на д-р Александров.

# 369
  • Мнения: 1 165
ddnchv добре казано,подкрепям с две ръце  Peace

# 370
  • Мнения: 599
ddnchv, не знаех, че темата е само за доволните и няма място за негативно мнение.
Ти ако си останала доволна, аз не съм и имам право да го кажа. Просто си споделям, а и така поне ще знаят следващите, че като им кажат 8,30, значи 12,30ч.
А относно спермата:
-  Препоръчително е спермограмата да се прави на място в специализирана лаборатория.В случай, че това не е възможно, материалът за изследване /спермалния секрет/ да се достави в срок до 20 минути след еякулация.
-  Вискозитет на спермата- до 20 минути.
Намалява с времето след отделяне на еякулата.Ако спермата е с хипервискозитет,тогава се препоръчва ин витро оплождане. 
- ............
А това, че го видях в 9,00ч.( не 9,30), означава, че си идваше на работа човека, съвсем цивилен и т.н., а ако е имал да си гледа нещо, да е дошъл по-рано, не аз да го чакам. Спирам да споря с вас, чакайте си колкото искате и където искате.
Аз ще си ходя в друга частна клиника с отлични специалисти, където такива проблеми няма и си давам парите с кеф в идеална обстановка и усмихнат персонал.
А относно това: расъждаваш много егоистично, но това си е твой проблем, не ти харвесва отиваш си и никой от клиниката нищо лошо не ти е направил, това, че ти го възприемаш по този начин не означава, че всички ние, които сме били пациентки и се каним пак да бъдем сме длъжни да се впечатлим от твоите претенции.        - Ми нали точно това направих-тръгнах си и няма да повторя да отида там. Или не трябваше да го споделям? И въобще нямам намерение да ви впечатлявам с постовете си. Те на такива като вас разчитат там  Peace
Бих казала, че давате подвещаща информация на бъдещи пациентки, като издигате в култ тази клиника.

# 371
  • Мнения: 1 165
Аз предлагам да се сложи край на спора.Всеки си има своето лично мнение и сме тук за да го споделяме...не да го оспорваме или да го налагаме.За всеки човек,за всяка работа,за всяко нещо си има и положителни и отрицателни мнения.Така е,и така ще бъде.
na ga само нещо последно искам да кажа по темата-така както за теб ние издигаме в култ клиниката,така пък за нас,доволните от работата там,ти я потъпкваш.Така,че сме квит.
КРАЙ НА СПОРОВЕТЕ!!!!!  Hug

# 372
  • Мнения: 1
Здравейте момичета и от мен, вчера прочетах на един дьх всичко което сте споделили за д-р АЛЕКСАНДРОВ,реших се и аз да споделя с вас моето мнение за него и екипа му. Само ведньж сьм ходила в клиниката му,преди няколко дена и след 2 седмици ми предстои вече ин витро. Взех много бьрзо решението,още докато разговаряхме с него,защото ми писна 2 години да се лутам по лекари и всеки да ми казва че моите и на сьпругьт ми изследванията са пркрасни а бебе да не става. Той още докато ми видя цветната снимка и каза че сьм за ин витро,сьгласих се с него защото неможе толкова дьлго време хем всичко да е наред,както твьрдяха всички останали,пьк хем да не става.Определено някьде имаше нещо в изследванията което не беше наред и той го видя. След толкова размотаване по клиники и изследвания,след толкова хвьрлени пари за нищо,няма причина да не му се доверя и да продьлжавам да се зальгвам че и този месец може да не ми дойде. Бях на пьрви преглед в сьбота,след 10 дни чакам да ми дойде цикьла и веднага на другия ден започваме с подготовката и стимулацията за ин витро. Успех на всички момичета които и те като мен се доверяват на Д-р Александров.

# 373
  • Варна
  • Мнения: 686
Те на такива като вас разчитат там  Peace

Нага, това е грубо. Ние разчитаме на лекарите там, а не те на нас. Повярвай ми имат си достатъчно пациенти, въпреки че отказаха да работят с ФАР. И на други хора се е случвало да не им направят спермограма, защото доктора е закъснял, познавам го момичето, има дъщеричка от първия опит ин-витро там. Това не е голяма драма, така че... не драматизирай толкова Grinning. Ставала съм свидетел на много грозна сценка - чакахме сигурно около 10 човека, слиза от асансьора едно момиче и пита за д-р Александров ли чакате, при което една от вече крайно изнервена от чакането мома отговори "Не, за асансьора". Еми, това не е нормално...
Всеки си преценява, има Олимед, новата клиника на д-р Георги Козовски, Майчин дом.
Там работят хора, не роботи. И повярвай ми работят без почивен ден, моята пункция ще бъде в неделя. Поглеждали ли сте от другата стара - и те си имат семейства, и те искат да почиват като всички нормални хора, но са там.

# 374
  • Мнения: 822
това направо е феноменално - вижте успеваемостта на клиниката за последните 6 месеца 60,58%
http://ivfcentre-varna.com/index.php?option=com_content&view … 80&Itemid=159

Общи условия

Активация на акаунт