да поговорим за любовниците

  • 7 088
  • 122
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 3 390
Ами зависи от поведението на третия.
Тези, които се държат интелигентно, нямат вина.
Тези, които звънят на съпрузите/съпругите или спретват нарочно ситуации, имат вина.

# 91
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
мога само да кажа евала на тези ,които не побързаха да дадат осъдителна присъда,защото са достатъно разумни и честни със себи си,и знаят че живота е непредсказуем и не се знае какво ще ти поднесе и в каква ситуация ще попаднеш.Лицемерно е да съдиш човек за постъпка (само за да успокоиш съвеста си колко морален си),за която ти самият не можеш да дадеш 100 % сигурност,че няма да я извършиш,а ако се намери такъв за мен е лъжец.Има една приказка - "никога не казвай никога"  и според мен е много правилна

Да не би да искаш да кажеш, че нямам право да нарека някой, който пресича на червено "нарушител" защото и аз мога да мина на червено ?
малко примиренчески ми звучи това .....

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 19:54 от Labrador

# 92
  • София
  • Мнения: 3 901
Законът ми забранява да пресичам на червено. Но не може да ми забрани да бъда и да спя с когото и да било. Едното е въпрос на права и задължения, другото на лични морални принципи.

# 93
  • Мнения: 851
Винаги съм смятала, че вината е на изневеряващия. Ако един човек не иска да изневери на половинката си никой и с нищо не може да го накара Crossing Arms

# 94

Да не би да искаш да кажеш, че нямам право да нарека някой, който пресича на червено "нарушител" защото и аз мога да мина на червено ?
малко примиренчески ми звучи това .....
[/quote



Кое му е примиренческото?

# 95
  • Мнения: 3 641
Много познати и колеги се заричаха пред мен.Цитирам: О, как ще изневеря, не ужас, това е нещо гнусно и долно. И какво става по-вече от половината го направиха, а за някои се превърна в практика.

# 96
  • София
  • Мнения: 3 901

Да не би да искаш да кажеш, че нямам право да нарека някой, който пресича на червено "нарушител" защото и аз мога да мина на червено ?
малко примиренчески ми звучи това .....
[/quote
Кое му е примиренческото?

Много ясно, че е примиренческо - щом не скачаш веднага да оплюваш любовниците и да хвърляш камъни по тях, значи се примиряваш с тяхното съществуване.

# 97

Да не би да искаш да кажеш, че нямам право да нарека някой, който пресича на червено "нарушител" защото и аз мога да мина на червено ?
малко примиренчески ми звучи това .....
[/quote
Кое му е примиренческото?

Много ясно, че е примиренческо - щом не скачаш веднага да оплюваш любовниците и да хвърляш камъни по тях, значи се примиряваш с тяхното съществуване.

тук не става въпрос за примиряване или не,ти като не се примиряваш,както рабирам,какво-с калашника ли ходиш да ги стреляш?

# 98
  • София
  • Мнения: 3 901
Не, с ирония го казах по повод думите на Labrador, че поста ти звучал примиренческо. Иначе съм напълно съгласна с теб.

# 99
  • Мнения: 192
Обикновено до паралелни връзки и изневери се стига когато нещо куца в семейството.
Но пък си има и хора за който всичко в семейството е ОК но пък са по сексуални и имат нужда от нещо допълнително.

За мен и в двата случая не виждам с какво е виновна любовницата. Ако не е конкретната набедена ще е друга.
Всичко друго е борба с последствията, не с причината.
"Абе моичкият не хойка ама тая като му е завъртяла главата"... дай да я застреляме... 

# 100
скъпи събеседници,в резултат на всичко което изчетох по темата ,която пуснах ,пък и не само в нея,си мисля  едно:възможно ли е наистина човек да намери в себе си толкова сила и енергия когато трябва да обвини друг за своите грешки,а не успява да намери същата тази сила и енергия за да понесе сам последствията от действията си.

# 101
  • Мнения: 1 226
Любовниците нямат вина.
Подкрепям това мнение. Peace
И аз го подкрепям.Що се отнася до обвиненията, по-лесно е да обвиниш другия, отколкото да погледнеш себе си.

# 102
  • Мнения: 46 597
скъпи събеседници,в резултат на всичко което изчетох по темата ,която пуснах ,пък и не само в нея,си мисля  едно:възможно ли е наистина човек да намери в себе си толкова сила и енергия когато трябва да обвини друг за своите грешки,а не успява да намери същата тази сила и енергия за да понесе сам последствията от действията си.

Има хора, на които винаги друг им е виновен, така че, да, много са тези, които си правят кефа, а хвърлят вината в/у половинката си.

# 103
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
скъпи събеседници,в резултат на всичко което изчетох по темата ,която пуснах ,пък и не само в нея,си мисля  едно:възможно ли е наистина човек да намери в себе си толкова сила и енергия когато трябва да обвини друг за своите грешки,а не успява да намери същата тази сила и енергия за да понесе сам последствията от действията си.

Възможно е, но трябва да победи егото си .... твърде малко вероятно е да се случи.

# 104
  • Мнения: 32
Любовницата никога не е виновна. Възможните причини партньора ти да ти изневерява са толкова безбройно много, че дори не си заслужава да се обсъждат като общи такива. Има вариант любовницата/любовникът да се окажат любовта на живота ти... Чудно това как се категоризира?! И в райна сметка, никой не е роб на другия. И ако така някой ще е по-щастлив, защо не??? 

Общи условия

Активация на акаунт