Остра уртикария

  • 19 454
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 063
Благодаря ти, iskam !
А на теб какви противоалергични ти предписаха? Разбира се, ако е удобно да напишеш.
Подозирам, че и моето състояние е сходно с написаното от теб. Tired Податлива съм на емоции...

# 16
  • София
  • Мнения: 66
Ив пила съм Ериус,Зиртек и още няколко вида по схеми разни чиито имена непомня вече.Аз посещавах проф.Жени Милев в кабинета й на бул.Прага и тя ми е назначавала различни лечения в зависимост от състоянието ми.Но имах чувството,че обривите отшумяваха с времето ,а не благодарение на лекарствата,защото противоалергичните имат моментно действие.

Трудно се намира източника на дразнение за организма в нашите случай.

До скоро.

# 17
  • Мнения: 5 140
На мен за уртикария ми изписваха Ксизал, помога ми.
Излизат ми пъпки, огромни на нервна почва.

# 18
  • Мнения: 1 063
От няколко дни имам кризи. Мислех, че се възстановявам, а се върнах в начален стадий. След 3 месеца лечения. Rolling Eyes
Проф. Ж. Милева също ме консултира.
iskam, без да искам следвам твоите стъпки. Hug
Не ми правиха тест за алергия. А трябва ли?

Продължавам с инфо за облекчаване на уртикария, полезно за някой.
Знам, че всеки дерматолог ще предпише индивидуални продукти.
Ефикасен шампоан за раздразнена кожа на главата (и за себореен дерматит):  Kelual DS на Ducray, от който съм особено очарована.
Sensibio H2O на Bioderma - вода за почистване кожата на лицето.

# 19
  • София
  • Мнения: 66
Ив,
знаеш сигурно какво представляват тестовете.Изследват те за основни дразнители.
Помня,че на мен всички проби ми бяха положителни,т.е предизвикващи уртикария.
Така,4е ако искаш и не си си правила тест до сега може и да си направиш.

Синеоч и на мен Ксизала ми помага,но само докато го пия.Когато го спра става ужас.

Ив,мислиш ли,4е външно се облекчава утрикарията?
Каквито и мазила да ползваш всичко е вътре в организма и главата/като на мен Laughing/.

# 20
  • Мнения: 1 063
iskam, шампоана, който посочих е страхотен. Облекчава. Сега ползвам пак на Ducray за чувствителен скалп Elution, но с него имам сърбежи, разликата между двата е голяма. Налага се да сменя Kelual DS, поне за малко.

Кремчетата на Avene са медицинска козметика - нощният е истинско чудо, т.к. ми се появяват зачервявания и по лицето тези дни от пристъпите, това кремче облекчава сърбежите и ги скрива в рамките на половин час, 40 мин.
Дневният ползвам превантивно, така или иначе никаква друга козметика (грижа за кожата) не мога да си позволя поради свръхчувствителността ми. Освен това той е за зачервявания, такава е серията.
Но за обривите по тялото, нищо не съм търсила, само с лосион за тяло, който ми помагаше в началото, но тези обриви и сърбежи са вече патологични за мен.
Досега съм само с Aerius, който ще вземам още два месеца.

# 21
  • Мнения: 1 063
Учудващо добре ми се отразява пиенето на вода с капки Цитросепт (екстракт от семена на грейпрут), както и промивки с този разтвор върху местата с обриви. Да видим докога.
iskam , при теб не са ли направили предположение за невродермит? В тази посока един от лекарите разглежда здравословният ми проблем. Но все още не съм направила тестовете за алергия.

# 22
  • Мнения: 1 984
невродермит и уртикария са съвем различно неща... разбира се че е нужен тест... и не е скъп... ако обаче е невродермит се лекува много различно.... и затова антихистамините няма да имат никакъв ефект...

# 23
  • Мнения: 1 063

Не, не е невродермит.
Хронична уртикария, която боря вече, много успешно засега.
Просто смених дерматолога.
Тест за алергия - категорично не за моя случай!

# 24
  • Мнения: 1 798
И аз имам хорнична такава, идиопатия казват всички лекари и толкоз.Пила съм   лекарства ,не помагат.
Хомеопатия сега. И солариум.Има  подобрение, нямам кризи от месец май.
Имам ги от 10 години.

# 25
  • Мнения: 1
здравейте.за пръв път пи6а във форум затова може да допусна някоя грешка за което ме извинете.аз също имам такъв проблем с уртикарията която не ме остава на мира само по някога спира за по седмица.искам да попитам това за солариума вярно ли е

# 26
ами Орбазон инжекции ще те оправи със сигурност, само че трябва да се внимава с дозите, тъй като е кортикостеруиден препарат и след 5-6 инжекции зависи от състоянието ти лекчение няколко дена с Преднизолон таблетки ще ти свършат работа и непременно диета!

# 27
  • Мнения: 1 798
здравейте.за пръв път пи6а във форум затова може да допусна някоя грешка за което ме извинете.аз също имам такъв проблем с уртикарията която не ме остава на мира само по някога спира за по седмица.искам да попитам това за солариума вярно ли е
За солариума-при мене повлия благотворно.Ходя от август миналата година, сега  по 1 път седмично.

# 28
Борила съм се с уртикарията 3-4 месеца, спазвах диета, от традиционните лекарства съм пила противоалергични /няколко курса и няколко вида/, последваха  кортикостероиди -2-3 курса. Тези лекарства имаха резултат само по време на приема, после обривите избиваха пак. Оправих се с хомеопатия. ефектът беше интересен- на 2-рия 3-тия ден от приема на лекарствата на целия корем изби много голямо червено петно/колкото голяма чиния/, оттам нататък всичко постепенно затихна,постепенно. Моят съвет е да пробваш хомеопатия, ако трябва няколко пъти/може от първия път да не се уцели лекарството

# 29
Някой лекувал ли се е с преднизолон F?Качват ли се килограми от него?

Общи условия

Активация на акаунт