Прави ли се все още така?

  • 6 756
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 803
Едно време леля ми/ лекарка в Пирогов/, хвърляше кашони с бонбони, защото не сварваха да ги ядат и се разваляха..оттогава имам лоши спомени и затова ми е такова смотано.

Баща ми няколко години работеше в Медицинска академия (София), но не като лекар. Беше в отдела за чуждестранни студенти. Аз бях малка тогава, 90те години, и много се радвах защото постоянно носеше бонбони, шоколадови яйца и всякакви други неща. Нищо не е искал, не беше и на някаква ръководна длъжност, но все се прибираше я с уиски, я с нещо сладко, а веднъж някакъв арабин му беше подарил часовник.

Иначе и мен ме е срам да да поднасям разни торбички на доктори, дано да не се налага пак ( в смисъл, че не искам пак някой от нас да попада в болница), но явно това е масова практика.

# 16
  • Мнения: 491
Торбички,парички.....Имам познат доктор който казва,4е цветя и бонбони не пият!!!

# 17
  • Мнения: 13 512
ами да го бях питала какво пие?! Какво е универсалното питие? Jack Daniel's? Ballantine's? Водка Доктор'с? Laughing

# 18
  • Мнения: 5 468
това с бонбоните и бутилката ми се струва даже обидно, не знам.
Хич няма да се обидят, бъди сигурна Peace.

# 19
  • Мнения: 3 323
Ми да ти кажа - и свекър ми и свекърва ми са доктори... уважават си ги питиетата.... Кога за пиене, кога да подарят...И бонбони не връщаме - има си хас с тая пълна къща Grinning! Ама квото и да вземеш - ще хване дикиш. Може  вино - по стилно е... На докторката дето ми "раждаше" малкия син - сребро подарих, носеше жената... На следващия път като ходих - закичила се беше....

# 20
  • Мнения: 13 512
Виж, за виното си права... червено вино. Ще отида сутринта до Варчев да видя какво има интересно. А на сестрите? На тях торта ли? Ужас... аз на сватба ли съм тръгнала? То и печено пиле да им занеса...  Laughing

# 21
  • Мнения: 214
Когато януари месец си тръгвахме от Пирогов с детето, оперираха го - перитонит, благодарих на сестрите за грижите с кутия Illy /имаха кафе - машина/, кутия луксозни /много я обичам тая дума/ бисквити, натурални сокове. На завеждащия Реанимация дадох бутилка Johny и кутия Merci /тези четири дена, докато Иван беше там са ми най-дългите в живота/. А на лекаря, който го оперира, платихме. Той човека преди да влезе в операционна ни попита "Какво ще се разберем, за да мога да работя спокойно?"  Confused

На всички съм безкрайно благодарна, спасиха ми детето.  bouquet


После някой ще каже, че заради такива като мен те си искат или очакват да получат нещо.
Човек изразява отношението си по собствена преценка, няма правила.

# 22
  • Мнения: 25 620
Когато бях със сина ми в болница, нищо не черпих на самото изписване, но на втория ден след операцията, сряда беше, майка ми донесе голяма питка, кафе, безалкохолно и някакви сладки май, и ги занесе на персонала да се почерпят за здраве. Харесало им беше, после идваха да питат за рецептата за питката. При изписването черпих с бонбони само другите болни, такава е традицията от едно време.
Моя позната медицинска сестра ми е разказвала, че не само си правят устата за почерпка, но и намеци, че им е втръснало от бонбони и кафета, искали вино и мезета. И хората носят, какво да правят. А, и на цигари много се радват.  Confused
Лекарите повече се радват на пари кеш, но и на почепка не се назлъндисват.

# 23
  • Мнения: 2 161
Монда,с бутилка хубаво уиски никога няма да сгрешиш.Дори да не обича доктора това питие,все двайсет грама от грижа за сърцето ще си налива.Изборът на вино е по-рискован,според мен.Не всеки пие вино,а може и марката да не улучиш.

# 24
  • Мнения: 4 733
 Освен на изписването след раждането ми (когато повода беше слънчев и близките носеха да почерпят ), всички останали мои близки пребиваващи в болнца са ги изписвали вече не на този свят. Идвало ми е с картечница да отида, а не с уиски.

# 25
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Получават и имат по много бонбони и уиски ,както си  и спомняш,но пък няма те върнат Wink Получават и кокошки и яйца  Laughing
За по различно можеш да вземеш от Пикадили онези метални кутии с коледния сладкиш. Бутилка хубаво вино е по добре от уиски.

# 26
  • Мнения: 1 418
Наскоро баща ми го изписаха от болница и аз взех
бонбони "Мерси" и уиски.

# 27
  • Мнения: 81
моя приятелка има хранителен магазин,та при нея двама лекари си оставят "торбичките",един ден една баба дошла и поискала шоколадови бонбони с подарък.-Нямаме такава игра!!!             А бабата казала, че вчера си купила бонбони с подарак 50лв вътре.А тези двамата от години си продаваха "торбичките"Поуката е НЕ НОСЕТЕ ТОРБИЧКИ

# 28
  • Мнения: 3 861
моя приятелка има хранителен магазин,та при нея двама лекари си оставят "торбичките",един ден една баба дошла и поискала шоколадови бонбони с подарък.-Нямаме такава игра!!!             А бабата казала, че вчера си купила бонбони с подарак 50лв вътре.А тези двамата от години си продаваха "торбичките"Поуката е НЕ НОСЕТЕ ТОРБИЧКИ

хахаха, браво на бабата  Laughing

А иначе по темата, дава се обикновено бутилка уиски и бонбони.
Мен обаче ужасно ме е срам и не съм давала  Embarassed

Дори, когато се роди Калоян, мъжът ми беше купил и донесъл и трябваше да ги дам, но ме беше срам, след това събрах смелост, но не намерих тези на които трябваше да ги дам, след това лекаря, който ме оперира и общо взето ни спаси с Калоян излезе в отпуск...
След това дойде време за изписване, суматоха и метнах плика в стаята на акушерките, взех си ревящото пакетче и си тръгнах.  Дали са разбрали откъде им е дошло не знам, но и не ме вълнува особено, така или иначе не бяха те заслужилите...хахава работа

# 29
  • Мнения: 2 467
Прави се.
За доктора може бутилка алкохол някакъв  и кутия бонбони. За сестрите пакет кафе, бутилка кола, бонбони.

Общи условия

Активация на акаунт