Прави ли се все още така?

  • 6 772
  • 142
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 186
сестра ми е лаборант.Най-нестандартните неща,които са и давали са яйца,и сутиен! Joy

А, и домашни буркани носят някои- мръвки, сладко Mr. Green
Или домашни суджуци, увити във вестник Grinning
Има някои бедни хорица от село, дето нямат пари, пък искат да се отблагодарят и носят каквото имат.

# 61
  • Мнения: 11 747

А, и домашни буркани носят някои- мръвки, сладко Mr. Green
Има някои бедни хорица от село, дето нямат пари, пък искат да се отблагодарят и носят каквото имат.
така е,те нищо и не са длъжни да и носят
ама да подариш на непозната жена-медицинско лице сутиен е доста нестандартен подарък... Laughing

# 62
  • Мнения: 7 186
ама да подариш на непозната жена-медицинско лице сутиен е доста нестандартен подарък... Laughing

И нощници подаряват, и гащи Laughing

# 63
  • Мнения: 4 753


И нощници подаряват, и гащи Laughing
О, Боже!

# 64
  • Мнения: 17 409
Монда, не знам в кое отделение  е майка ти. НА повечето лекари и сестри им еписнло от торбички, обаче въпреки това не спират да се тъпчат Mr. Green На мен веднъж една баба ми донесе локум- 2 кутийки, направих локумки и занесох на другия ден на работа. Аз лично не съм по тая част и е дно Благодаря стига.  На въпроса ти- да, практика е. Ама вместо да се чудите що така или иначе, просто не носете нищо Peace

# 65
  • Мнения: 1 426
торбички не искат лекарите, а парички

# 66
  • Мнения: 1 312
Винаги ми е било адски тъпо и тривиално да подарявам цветя,алкохол и бонбони,но това е най-подходящото и неангажиращо нещо,което можеш да дадеш на непознат човек.Козметика и парфюми са доста специфични неща,на познати дори не правя подобни подаръци.
Занеси едно плато с различни видове баклави,локуми и петифури и две кутии натурален сок да се почерпят в сестринската стая,а на доктора може отделно да дадеш нещо.Последното,което подарих беше кутия с приспособления за вино-тирбушон,тапи,пръстен,термометър и още някакви+2 бутилки "Черга"-бяло и червено.

# 67
  • Мнения: 17 409
торбички не искат лекарите, а парички

Много мразя такива обобщения. Приемам го лично Wink

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Е какво толкова се срамувате. В торбичката може и да не е уиски а голям пакет кафе, сладки, ядки, натурален сок, такива неща. Казваш: "Заповядайте да се почерпите по случай изписването на майка ми". И толкоз. Не е рушвет, а почерпка  Grinning
Като ходим при личната на Влади тя все го черпи с нещо. Майките носели разни неща и тя ги пази за децата. Един път го черпи, втори път го черпи. Накрая и аз занесох, та да има да се черпят децата.  Laughing

# 69
  • Мнения: 1 674
Защо трябва да им се дава каквото и да било,за да си свършат работата?Вие,като работите,някой дава ли ви .Така сме ги научили-гледат те в ръцете .А който иска нека си дава това е негово право.

# 70
  • Мнения: 4 435
На моята най-добра приятелка родителите са лекари.Имат наистина безумни подаръци- като се почне от Българска роза,през терлици,бахур,150гр.салам Камчия,кремове всякакви,клечки за учи и какво ли не.Аз просто съм падала от смях.Наистина им е втръснало от бонбони и алкохол.По-добре нещо от сората на нес-кафе голям буркан,ядки,нат.сокове,такива неща.

# 71
  • Мнения: 289
Ами май си се носи... какво обаче е отделен въпрос - от гледна точка на лекарите трябва да са пари..
Имам един познат лекар, който се беше разбрал със собственика на един магазин, в който занасяше това, което са му дали пациентите и му даваха парите  ooooh!

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 795
...като се почне от Българска роза,през терлици,бахур,150гр.салам Камчия,кремове всякакви,клечки за учи и какво ли не....

 Joy Joy Joy

# 73
  • Мнения: 674
 Прави се! Би трябвало да се прави от благодарност към доброто и професионално отношение от лекар и персонал. В наблюдаваните от мен случаи (с сравнително малък град, където много от хората се познават) се прави, защото, ако не занесеш торбите Money, ще запомнят, че нищо не са взели и ако не дай си боже ти се наложи да отидеш пак.........няма и да те погледнат! Close

# 74
  • София
  • Мнения: 1 480
Имам си лекар в къщи, редовно носи:
1. Бонбони
2.Кола
3.Нес кафе
4.Виски, Вино и Ракия
5.Парфюми, долнопробни
6.Икони
7.Бижута
8.Вълнени чорапи
9.Нощна лампа от магазин от 1лв
10.Обувки също е имало
11.Боб, сирене, мляко, месо, орехи...
и други подобни безумия
Кръстихме ги фонд ББН - Българско благодарно население.


Същото положение, майка ми е лекар, за нея най-доброто е когато пациентите спазват това, което им се предписва след операция и се чувстват добре. Майка ми не пие и по тази причина у нас винаги е пълно с всякакво уиски. Не ми се влиза в темата - така сме ги научили, гледат ни в ръцете, но не pepa_, не всички лекари гледат в ръцете. И не трябва да им се дава, правят го хората, които оценяват труда им, явно не си от тях - тогава не го прави.

За Монда, ако си благодарна на целия екип им занеси екипно една малка торта, ще си я хапнат там и ще им е приятно Peace

Общи условия

Активация на акаунт