Прави ли се все още така?

  • 6 793
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 952
Имам си лекар в къщи, редовно носи:
1. Бонбони
2.Кола
3.Нес кафе
4.Виски, Вино и Ракия
5.Парфюми, долнопробни
6.Икони
7.Бижута
8.Вълнени чорапи
9.Нощна лампа от магазин от 1лв
10.Обувки също е имало
11.Боб, сирене, мляко, месо, орехи...
и други подобни безумия
Кръстихме ги фонд ББН - Българско благодарно население.

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 09:32 от The same myself

# 31
  • Мнения: 366
А пликчета с пари не носи ли? ... и какво не е безумие.

# 32
  • Мнения: 5 370
МОНДа, няколко варианта и от мене.
1, Някаква хубава, достатъчно голяма торта, задълже да има занесено и при сестрите. Мноооого ревнуват, да знаеш, аз поне имам такива спомени от моя престой след секциото-въпреки че като цяло копче не мога да кажа. (мъжът ми беше дал фирмени запалки и химикалки да раздам, ама съм пропуснала точно тези акушерки, дето ме израждаха, не са били на смяна, а другата, от ЖК, им се похвалила .....и първите не пропуснаха да ме "ухапят" при визитацията Mr. Green Нищо, де, и тях ощастливих.)
2. Спомням си, че свекърва ми донесе един ден някаква голяма, вита баница и сухи мезета(луканкови). Специално беше питала доктора ми и той казал, че по се радвали на солено.

# 33
  • Мнения: 2 161
Аз бих подарила на лекаря един красив букет,ама като ги знам какви са алчни...Задължително трябва да има нещо по-материално в торба.

# 34
Една моя позната мед.сестра,ми каза,"тия хора ме побъркват,като вземат да ми носат бонбони и коли,не може ли едно печено пиленце и някаква фанта,кафе също може" Crossing Arms,а аз и викам ама хората от къде да знаят къде те сърби та да те почешат newsm78

# 35
  • Мнения: 7 186
Занеси им печени пилета, пита и вино и със сигурност ще те споменават с добро, вервай ми Grinning
Друг вариант- хубава торта, безалкохолно и кафе.
Бонбоните определено са втръснали, въпреки че една луксозна бонбониера, кафе и бутилка хубаво уиски винаги са добре дошли.
Може още уиски или вино, ядки, сухи мезета.
Но наистина, соленото си е солено Grinning
Почерпката, която е за целия персонал я дай лично на сестрите, защото някои лекари си ги прибират за тях Twisted Evil
Ако държиш на персонален подарък за лекуващия лекар или сестра, може да е почерпка, може и някакъв подарък, примерно по един хубав парфюм, ти си по тая част.

# 36
# 37
  • Мнения: 1 952

Кое ти се струва несериозно, за да ти кажа кое е сериозното.

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 7 042
Лежах 2 месеца в родилно отделение - всеки божи ден  носеха на персонала торти и пици, освен обичайните бонбони и бутилки.
Казваха ни "Моля ви, като родите не ни носете торти, втръснаха ни!"  Grinning

Монда, аз бих занесла  в отделението нещо, което да ползват всички, например кафе-машина (ако нямат).

# 39
  • Мнения: 2 386
Отношението ти/ви към подаръците на благодарни пациенти.
Кой колкото може - важното е, че е от сърце.
Никой не е длъжен! ooooh!

И, между другото, абревиатурата не ти се връзва.


По темата: бонбони и вино, за рутинна работа - рутинен дар.

# 40
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Монда, аз бих занесла  в отделението нещо, което да ползват всички, например кафе-машина (ако нямат).

Айде, стига. Цяла кафе-машина ми се струва малко множко за рутинен престой в болницата. Аз съм за тортата, плюс бутилка хубаво уиски, да се почерпи целия персонал, отговарящ за лечението. А и няма опасност после да "продадат" подаръка.  Peace

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 7 042
Ako уискито е наистина хубаво + почерпки отделно за доктори и сестри, се връзва колкото една прилична машина за всички. 
Всеки преценява според случая, възможностите и желанията си.  Peace

# 42
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 861
след престой на моя мъж в болница, на сестрите занесохме сладоледена торта, беше края на лятото, подходящо, но защо да не става и сега newsm78 все пак е нещо по-различно. а за хирурга беше бутилка уиски. спред мен няма значение дали нещото е голямо и скъпо, а да е елегантно и поднесено от сърце. ако не ви идва от вътре да подарявате, по-добре не го правете.

МОНДА, пожелавам ти никога повече да не ти се налага да пускаш подобна тема и да стоите цялото семейство далеч от болниците Hug

# 43
  • Мнения: 911
Не носи нищо. Това им е работата.

# 44
  • Мнения: 7 186
За рутинен престой, както в случая на Монда, наистина и само почерпка е достатъчна, въпреки че една кафе- машина или тостер за сандвичи примерно, среден клас марка, не биха излезнали кой знае колко по- скъпо.
Но за битови подаръци е най- добре да се пита от какво имат нужда.
Има благодарни пациенти, които са подарявали дори телевизор, хладилник, микровълнова, видео, пералня, климатик, по свое желание, други са си тръгвали, без да кажат довиждане, всеки си преценява, никой не е длъжен в крайна сметка Peace

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 09:45 от Lady Marmalade

Общи условия

Активация на акаунт