Другата страна на медала - наказанието, наречено БЛИЗНАЦИ

  • 12 747
  • 150
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 895
...А таткото изобщо ли не ви помага Thinking,откъде накъде ще се нагърбваш сама с всички трудности от всякъкъв характер сама,след като в крайна сметка децата са общи?!!!? Я го строй малко,че никак,ама никак не е честно,а да не говорим,че си има и съответноте институции,до които според поведението му може да се допре,или не Naughty Naughty Naughty

Обичам, когато се дава акъл за "институции и мерки", без да се чете! НикиФин никъде не е казвала, че таткото изобщо не им помага. През деня човека работи, а вечер поема грижите за големият им син! Майка й също е там и помага! Предлагам да се спре  със спекулациите и търсенето на теле под вола Naughty

# 61
  • Мнения: 517

Рита Хаберкорн "Какво трябва да знаят родители и педагози за близнаците (Was Eltern und Pädagogen wissen müssen *Zwillinge" (1996) спец. литература

и

Ева Мария Харден "Двама наведнъж струват по малко (Im Doppelpack billiger)" (раzкаzи от личен опит)

Това са единствените две книги, които открих в местната библиотека, а в най голямата книжарница имало литература само по поръчка  Grinning. След като ги прочета смятам да поръчам малко по актуални Заглавия.

Майка ми, която от дълги години е библиотекар състо потвърди, че това била една от областите със сравнително малко литература.

# 62
  • Мнения: 7 803
Lale32, мерси много  Hug покрай тези намерих още няколко

# 63
  • София
  • Мнения: 137
Здравей!Езвинявай за любопитството, но имат мнго хубави гръцки имена, в Гърция ли живееш?Аз също имам нещо гръцко, но съм от София и мената няма да съ гръцки.
Здравей, Поликсения! И добре дошла при нас! Виждам, че си към края вече, та преди всичко много късмет и успех  Hug Много се радвам, че ще си имаме още една двойка бебчета с българо-гръцка жилка  Heart Eyes Имената на децата са гръцки, защото баща им е грък. По-точно са кръстени на двамата дядовци (баща ми е Димитър)  Wink Живеем в София, но често пътуваме до Гърция.
Момичета, извинявайте за спам-а Embarassed
 

# 64
  • Мнения: 34
Здравей Мики!наистина съм към края и доста ми тежи , а ти кога ще раждаш? Значи баща ми е грък, но аз съм.бащата на девойките е българин, момичета са за сега. А аз преди често ходех до Солун, а вие от къде сте? Simple Smile
Надявам се всичко да мине ок с раждането Praynig

# 65
  • Мнения: 4 965
Кала е сте, кориця?

И моят татко е грък, а Солун ми е най-любимото мчсто на света.
 Hug

И аз съжалчвам за спама, но не се сдържах.

# 66
  • София
  • Мнения: 137
... ти кога ще раждаш? Значи баща ми е грък, но аз съм.бащата на девойките е българин, момичета са за сега. А аз преди често ходех до Солун, а вие от къде сте? Simple Smile
Надявам се всичко да мине ок с раждането Praynig
Хахаха, като ти прочетох поста направо се почувствах бременна Joy Дали да не взема да напиша писъмце на Дядо Коледа?  Laughing
Моите сладки и любими "наказания" Heart Eyes Heart Eyes са почти 20-месечни.
Азафче, приятно ме изненада с татко си. И той ли е като нашия "бабА" най-добрия, готиния и грижовен на света?  Laughing
НикиФин, огърчихме ти темата... шъ исфиняваш мноооого пак  Embarassed  bouquet Има ли подобрение ситуацията?

# 67
  • Мнения: 34
Кала е сте, кориця?

И моят татко е грък, а Солун ми е най-любимото мчсто на света.
 Hug

И аз съжалчвам за спама, но не се сдържах.

супер много се радвам,че не съм явление Flutter пиши ми на лични или да си направим тема направо Grinning

# 68
  • Мнения: 1 217
...А таткото изобщо ли не ви помага Thinking,откъде накъде ще се нагърбваш сама с всички трудности от всякъкъв характер сама,след като в крайна сметка децата са общи?!!!? Я го строй малко,че никак,ама никак не е честно,а да не говорим,че си има и съответноте институции,до които според поведението му може да се допре,или не Naughty Naughty Naughty

Обичам, когато се дава акъл за "институции и мерки", без да се чете! НикиФин никъде не е казвала, че таткото изобщо не им помага. През деня човека работи, а вечер поема грижите за големият им син! Майка й също е там и помага! Предлагам да се спре  със спекулациите и търсенето на теле под вола Naughty
Приемам забележката за недостатъчно внимателното прочитане на началото  на темата,но не и обвиненията за "спекулации" и "търсене на теле под вола".Така ми прозвуча,съжалявам,сякаш почти няма на кого да разчита.Нищо против таткото нямам,нито против семейството като цяло Naughty PeaceИзвинявай,NikiFin,ако с мнението си не само не съм ти помогнала,но и съм те натоварила допълнително Peace Hug Hug Пожелавам много здраве,уют,разбирателство и обич и на теб,и на цялото ти семейство!  bouquet Peace Hug

# 69
  • Мнения: 2 757
тинтириминтири, всъщност не е съвсем да си разбрала неправилно, защото от мъжа ми има още какво да се очаква по грижите за близнаците. За големия ми син наистина почти изцяло го е поел, но за бебоците тия дни дори се карахме и човекът започна да се старае сериозно - определено знае как да направи добро впечатление когато го притисна.
Но мамка му, наистина е кошмар с 2 несгодни бебета, на които хобито им е да реват. Особено нощем, това неспане вече почти 9 месеца е убийствено. И най-тъпото е, че (понеже майка ми си тръгна и имам детегледачка, която идва през деня да ми помага) и през деня вече не може да се спи, защото бебоците лазят из цялата къща, като хлебарки са и няма как да и ги оставям и двете, тя не може да се разкъса милата. Взе даже откача от стрес и бебешки рев и стана традиция да пие хапчета притв главобол всеки ден. Като за капак и Ева реши, че иска да съм нон стоп пред очите и та когато дори за малко се наложи да и ги оставя и двете и Ева не спира да реве  ooooh!. Ами от много гледани точки гледано си е живо наказание това близнаците, и за околните и за самите тях, щото едва ли му е гот на едното да реве, докато мама дундурка другото

# 70
  • Мнения: 1 165
Толкова ли тежко ще става  Rolling Eyes Sad!? NikiFin, не знам как да ти помогна. Дано един ден децата ни отчетат какво сме правили за тях, и ни обичат така, както ние тях.
Аз нямах деца пет години и страдах ужасно много. Сега когато ги имам, и когато ми е много тежко, плача хем от умора, хем от радост, че ги имам. Гледам ги сама през деня, само едни път в седмицата идва майка ми за една нощ и половин ден, но и на това съм благодарна. Не знам обаче как ще се справям сама като проходят  newsm78. Мъжът ми ми помага след работа и уикенда, грижи се за тях много. Дано имаме сили да се справим.
А на такива майки като теб се възхищавам. Имаш моята виртуална подкрепа   bouquet. Аз много искам да имам момиченце, дано да имам сили да отгледам двамата разбойника, за да не се откажа от мечтата си Laughing!

# 71
  • София
  • Мнения: 1 727
Хайде, и аз да ви се оплача.
От 2-3 дни не сме спали, двамата реват през половин час - явно зъби ги мъчат, нямат нито един. Единия даже така пищи, все едно го дерат жив. Най-интересното е обаче, че двамата са дълбоко заспали, и изведнъж ревват - все едно са се наговорили. Няма дори секунда закъснение, да кажеш, че примерно единия е събудил другия. И соетветно, и дваата трябва да станем, за да дундуркаме и двамата.
Снощи в 4.00 часа баща им вика: "Ей сега мама отваря продавалника и пуска обява, че подарява близнаци. Ще ви пишем, че сте кротки".
Абе най-тежко е според мен да се издържи на неспането нощем - аз първите 3 месеца нямам спомен да съм спала. Ако може де се наспиш като хората през нощта, някак си на сутринта не всичко изглежда толкова ужасно Simple Smile
Абе да са ни живи и здрави децата, пък като попораснат малко и ще почнем със шамарите - това ме крепи Simple Smile

# 72
  • Мнения: 1 165

Абе да са ни живи и здрави децата, пък като попораснат малко и ще почнем със шамарите - това ме крепи Simple Smile

Нали се шегуваш? Laughing

# 73
  • Мнения: 4 965
Значи май аз трябва да благодаря на Господ и на всички светии, че не съм имала подобни проблеми.
Е, Еса е невероятен инат и от известно време се е научила да "играе театър" и да се дере (т.е. крещи) с всички сили, ако нещо не е на нейната, ама неспане, ревове и непрестанно ходене по мен не е имало никога. Даже искам още 2 накуп, ама май е важна и гледната точка на майката - ако повярваш, че е трудно, наистина става трудно; ако си оптимист, гледането е песен. Peace

...
Снощи в 4.00 часа баща им вика: "Ей сега мама отваря продавалника и пуска обява, че подарява близнаци. Ще ви пишем, че сте кротки".
...
Joy
Тази сутрин, след поредното тръшкане на Еса, че ще си остане да се наспи и после сама ще иде на градина  Confused, ми се въртяха същите мисли - "Искам да я подаря на някого." Crazy Joy

# 74
  • София
  • Мнения: 1 727

Абе да са ни живи и здрави децата, пък като попораснат малко и ще почнем със шамарите - това ме крепи Simple Smile

Нали се шегуваш? Laughing
Въобще не се шегувам. Вярвам във възпитателната сила на боя! Разбира се, трябва да е строго дозиран, щото ако се прекали, няма ефект.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт