Има ли Господ и вярвате ли в него? - V

  • 28 591
  • 860
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 135
Deepinside,задавал ли си си някога въпроса истината ли търсиш или поредното доказателство за хипотезата,която ти считаш,че е правилна?
Имаш ли силата да се откажеш от някоя своя любима теория,ако действителността ти покаже,че не е вярна?
Би ли могъл за момент да оставиш настрана нещо,в което си силно убеден и да се опиташ да погледнеш на света абстрахирайки се от него?   


на това трябва да е способен всеки, който върви в духовния път! Иначе не е ли гордост и щеславие?
Аз май зададох в предната тема подобен въпрос, не помня дали някой ми отговори.
Иначе за да съм убеден в някои неща и да ги представям дори пред непозната публика, има сериозни основания, базирани на лични опитности, нееднократни, и то за неща, които специално съм изследвал. Чудеса няма, има използване на неизвястни за повечето хора закони и методи! И не виждам нищо лошо в Познанието, ако то се използва за служене и за Слава Божия!
Смятам че в историята на църквата има конкретни указания за съзнателно и целенасочено "изкореняване" на древната Мъдрост и преследване на тези, които са ..."Инакомислещи".
ТО може би се  е пренесло на повечето християни, смятам все пак че не всички са готови да те заклеймят само щото не вярваш като тях.

Вече живеем в 21 век!

# 76
  • Мнения: 822
Дийпинсайд, щом като имаш Библия сигурно си чел историята за Моисей и фараона! Спомняш ли си жреците на фараона? И те извършваха чудеса, да! Със собствени сили да! С магьоснически умения, да! Но каква беше разликата между тях и Моисей - огромна. Моисей не извършваше чудесата, а сам Бог, чрез него. Жреците бяха само едни жалки имитатори, използвайки окултните си умения!
Чудесата ги върши Бог, а не хората! Силата е Божията сила, а не човешката! Хората са само инструмент, чрез, който Бог действа - със или без тях Той ще извърши волята си!
Има и един много добър имитатор, който се опитва по всякакъв начин да копира божията сила! Не знам дали вярвате, че съществува или не, защото не съм ви засичала да го споменавате. Този, който излъга Ева в райската градина, този, който се опитваше и все повече се опитва да заблуди и погуби всички души.
Той също цитира Библията, също прави чудеса - методите му са много хитри и изпитани с времето.
Дори да се нарича с най-светли имена и да се представя за "носител на светлината" не може да заблуди  Святия Дух!  Peace

# 77
  • Мнения: 3 674

Розке с този си пост не се заяждам с теб.
Категорично искам да отбележа за да не остана неразбрана.

Чудя се защо когато Silvy цитира какво е Библията не се хвана за него . . . ., а го подмина без коментар  newsm78



Цитат
"Всичкото писание е боговдъхновено и полезно за поука, за изобличение, за поправление, за наставление в правдата"
2 Тимотей 3:16


Голденова...ама аз чета и библията... Simple Smile но парарлено с нея и друга литература.. Hug Иначе съм комнтирала библията много пъти....макар да съм била неразбрана. А циата на Силвито  ми харесва...Срещала съм го вбиблията....така че не го виждам за първи път. Grinning

# 78
  • Мнения: 3 674
..................
Чудесата ги върши Бог, а не хората! Силата е Божията сила, а не човешката! Хората са само инструмент, чрез, който Бог действа - със или без тях Той ще извърши волята си!

Малка попарвка мила... Wink  Чудесата ги върши БОГ чрез ХОРАТА...Има такива които носят неговия Божествен Дух...от там се казва че  и хората могат правят Чудеса...стига Бог да се е "вселил" в тази душа...

А Бог преценя дали тази душа е достатъчно развита  духовно и дали е готова да приемем този товар на плещите си...и ТОГВА Бог се открива по този начин на хората ,чрез желание на душата да учи и  да познае Истината.А познанието идва с търсене и упорита труд и работа ....а не  само със сляпа вяра в Нещо си.Та тези  хора  които са получили познание,/ тъй като БОГг е РЕШИЛ да им го даде.../ ТЕ  правят чудеса в името на Бога. Лекуват,спасяват болни.... Разбира се има и такива които правят чудеса и в името на Станата..но за тях не иде реч тука.  Peace

Последна редакция: нд, 18 ное 2007, 17:59 от roza66

# 79
  • Мнения: 1 849
Роза, в твоите книжки може така да пише...
Но в Библията единственото условие, за да се случат чудеса, чрез някого е вяра колкото синапово зърно и вяра в Него...
 "5 И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.     
16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.    
17 И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;    
18 змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.    
19 И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога.    
20 А те излязоха и проповядваха на всякъде, като им съдействуваше Господ, и потвърждаваше словото със знаменията, които го придружаваха. Амин."
Марк 16 глава

Първия път когато Бог изцели човек след моя молитва е било преди да съм навършила и година във вярата...

# 80
  • Мнения: 135
Има някои неща, които за някой може да са чудеса, а за други използване на определени закони и методи, непознати на повечето хора. тоест чудото не е чудо, както и превръщането на водата във "вино" не е чудо, а вид алхимически процес! (в което надали някой тук ще повярва).
Човек не трябва да оставя своята работа на Бога, друг е въпроса че може да се моли за Божията помощ, това не е едно и също.
"Помогни си сам, за да ти помогне и Бог" !
В тази връзка ако човек има знания и способности и ги използва да служи на Бога и да помага на ближните си, нищо лошо не виждам в това, защо някои биха искали вярващия да е просто вярващ без отговорност и усилия е друг въпрос. И без реална връзка с Висшите Светове?
Дори в Библията има градация, прочетете. там определено не всички вярваши се разглеждат на едно ниво, тове е естествено и няма нищо страшно в това. А от кого са знанията и силите на един човек, това Господ го знае. Вие може и да не го знаете.
Човек отговаря пред Господа,  поне аз нямам намерение на Негово място да поставям пастор, църква или папа!

# 81
  • Мнения: 3 674
.........
Човек не трябва да оставя своята работа на Бога, друг е въпроса че може да се моли за Божията помощ, това не е едно и също.
"Помогни си сам, за да ти помогне и Бог" !
В тази връзка ако човек има знания и способности и ги използва да служи на Бога и да помага на ближните си, нищо лошо не виждам в това, защо някои биха искали вярващия да е просто вярващ без отговорност и усилия е друг въпрос. И без реална връзка с Висшите Светове?
.......
И аз не виждам нищо лошо в това  човек  да има способности и познания и да  ги използва да служи на Бог и да помага на другите. И напълно съм съгласна и с това което си казал "Помогни си сам, за да ти помогне и Бог" ! Тъй като  сме  едно цяло.. Тоест Той е в нас..и ние в Него.Това ще е така само ако човек живее в мир и в хармония със себе си...тогава  той е и в мир и в хармония с Бог.

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 02:29 от roza66

# 82
  • Мнения: 3 674
Роза, в твоите книжки може така да пише.....
Но в Библията единственото условие, за да се случат чудеса, чрез някого е вяра колкото синапово зърно и вяра в Него..
.

 "5 И рече им: Идете по целия свят и проповядвайте благовестието на всяка твар.     
16 Който повярва и се кръсти ще бъде спасен; а който не повярва ще бъде осъден.    
17 И тия знамения ще придружават повярвалите: в Мое име бесове ще изгонват; нови езици ще говорят;    
18 змии ще хващат; а ако изпият нещо смъртоносно, то никак няма да ги повреди; на болни ще възлагат ръце, и те ще оздравяват.    
19 И тъй, след като им говори, Господ Исус се възнесе на небето, и седна отдясно на Бога.    
20 А те излязоха и проповядваха на всякъде, като им съдействуваше Господ, и потвърждаваше словото със знаменията, които го придружаваха. Амин."
Марк 16 глава

Първия път когато Бог изцели човек след моя молитва е било преди да съм навършила и година във вярата...

Да ама книжките не са мои... Laughing А относно вярвата в Исус  и в чудесата ....разбира се че е нужна вяра. И аз я имам. 

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 00:41 от roza66

# 83
  • Мнения: 822
Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?

 
Ние сме наречени "храм". Каква е ролята на храма? Да провъзгласи сам себе си за Бог? Или пък да смята, че след като Бог обитава в него и той самия може да бъде Бог?

Тези, които правеха магии в Новия завет, след като повярваха донасяха книгите си и ги изгаряха, тези, които се покланяха на ефеската богиня и многото други богове, след като повярваха приеха ЕДИНСТВЕНО спасителната жертва на Христос, защото апостолите проповядваха не друго учение, а това, което сам Христос им беше предал!
Никой не може да служи на двама господари, нали?
И Симон магьосникът искаше да има силата на Святия дух, заедно с другите си магически способности, но не се получи. Защо ли? Защото там, където обитава Бог няма място за окултизъм - там действа единствено Святия дух и никой истински божий служител не е засвидетелствал притежание на собствени свръхестествени сили - всичко е чрез Бог! Човекът е проводник, служител. Това вече го споменах, но Розичка старателно е пропуснала да го прочете и ми е направила след това една "попарвка"!

"Дори в Библията има градация, прочетете. там определено не всички вярваши се разглеждат на едно ниво, тове е естествено и няма нищо страшно в това. А от кого са знанията и силите на един човек, това Господ го знае. Вие може и да не го знаете.
Човек отговаря пред Господа,  поне аз нямам намерение на Негово място да поставям пастор, църква или папа!"

В Библията има "тяло Христово", което е Църквата! Там всеки има свое служение, според дарбите на Святия Дух ! Но всички са едно цяло и глава на църквата е сам Христос!
Да, Господ знае от кого са силите и дарбите на всеки човек - Той изпитва сърцата ни и ни познава най-добре! Но рано или късно всичко излиза на яве. За това Бог ни е оставил Своето Слово, да изпитваме всичко и Святия Дух, който живее в тези, които са повярвали и са се новородили изпитва човека. Нали си чел Библията - знаеш за Ананий и Сапфира, които се опитаха да излъжат Святия Дух и какво стана след това!
Аз горещо ти препоръчвам Деяния на апостолите! Там е истината за църквата и служителите!
Лек ден на всички   bouquet !

# 84
  • Мнения: 1 849
Едни мои приятели преди години бяха направили мюзикъл "Танцувал ли си с ангели", беше много силен, за съжаление тогава не разполагаха с техника да заснемат представленията...
Та разказваше се за един уличен музикант, които се чуди има ли смисъл да живее и постоянно дявола му нашепваше "Какъв е смисълът да си на този свят?"... и точно преди да се застреля, той извика "Ако има някой, ако някой ме чува, помоооощ!" и Бог му се откри...
Тогава му показа колко много хора са се молили за него преди, за които той дори не е и подозирал... Та пееха една песен "Ти не си сам, ти не си сам, някой се моли за теб в нощта..."
Това е за теб Рени  Hug Просто извикай, към Него и знай ти не си сама!



Най-накрая видях къде е хостната.
http://hvalenie.com/arc.php?a=%CD%EE%E2%EE+%CF%EE%EA%EE%EB%E5%ED%E8%E5

Към края на списъка има две песни "Танцувал ли си с ангели" и "Ти не си сам", девета и десета от долу на горе... Ще се радвам да ги чуеш, жалко, че не са хостнали целия мюзикъл на едно място, а сега е разхвърлян из другите песни...

Тези две песни са това което бих искала да ти кажа, ако имах възможност... Hug

# 85
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Тези две песни са това което бих искала да ти кажа, ако имах възможност... Hug
Непременно ще ги изслушам като се прибера  bouquet

# 86
  • Мнения: 720
 eee migito ,мерси много за песничките  bouquet

много си харесах песничката на Илия Панов''аз няма да умра но ще живея''  /номер4 в някава класация/ ромски глас...ромско хваление Heart Eyes

сега ще послушам и другите. Peace

# 87
  • Мнения: 282
Винаги съм имала някаква вяра , но тя не е била чак толкова силна.Но сега вече  вярвам на 100% , че има Господ и  той е с нас и бди над нас и прави чудеса  когато човек има силна вяра и се моли със силно чувство и  от сърце.Чрез чудесата си Господ ни доказва съществуването си  и ни прави вярващи .

# 88
  • Мнения: 3 146

A според теб какво означават думите на Исус:"Идете и проповядвайте благовестието на всяка твар,който повярва ....".Ясно е,че Христос          е считал,че за да повярват хората преди това е трябвало да им бъде казана "добрата вест".
Ако приемаш споделянето за Исус като опит да се убеди някого в нещо това е тема на друг въпрос.Не виждам защо трябва да те притеснява,че съм решила,дори и да е за 8 888 888път да бъда свидетел,че само Той е пътя. 
Римляни10:"Защото"всеки,който призове Господното име ще се спаси"Как прочее ще призоват Този,в Когото не са повярвали?И как ще повярват в Този,за Когото не са чули?А как ще чуят без проповедник?..и тъй,вярването е от слушане,а слушането-от Христовото слово"

Тъй като отново започнаха масови цитати от Библията и странно подкрепени тълкувания, както и отново се вижда хегемонията на Дийпинсайд и роза, ще отговоря само на mummy, тъй като има възражение директно към казано нещо от мен.
Тези думи на Иисус са отправени към апостолите, което не е случайно. Не всеки може да разпространява Благовестието, епископите имат тази задача, както и свещениците, но те трябва предвалително да са подготвени за това, Св. Дух им дарява дарове на Петдесетница, които енергийно протичат през Църковната йерархия. Всеки си има дължествуване и служение в нея. Енориашите не се занимават с разпространяването на благовестието, а се опитват главно да живеят в Христа и това е най-силното проповядване на Благовестието. Колкото до предаването и тълкуването на Писанието, това не може да си го позволява всеки, защото ако не е подготвен, може да въведе в заблуждение не само себе си, но и други хора.
Затова се отнасям крайно скептично към всички тълкуватели на Словото във форума.

# 89
  • Мнения: 3 674
Аз явно пак съм криворазбрана...но нищо де,това е нормално тук Simple Smile След като  Бог "влее Духа си",   душата е готова за посрещането на Бог в "храма"/сърцето/  и  е готова да служи на Бог.
Почнахме с цитата..и ще довършим с цитати...


Цитата на Мама Галка:
Цитат
Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас?

 Ние сме наречени "храм". Каква е ролята на храма? Да провъзгласи сам себе си за Бог? Или пък да смята, че след като Бог обитава в него и той самия може да бъде Бог?

Не става въпрос човек да се провъзгласява за Бог ...а става въпрос че човек се слива с Бог  тъй като е приел Духа Божий. И този Дух е в храма на човека...и те се сливат. Тоест стават едно ЦЯЛО..Казано е на много места... Бог е в мен и аз съм в Него.

Ролята на храма е да се приемем Бог в "храма" /  храм =сърце/ Служим на Бог... тоест  се учим да бъдем съвършени човеци... Това  Бог иска от нас. За това ни е създал "по негов образ и подобие"...Чрез учението на Хрсито например   ВСЕКИ човек  може да бъде съвършенен... а не само някои...ВСЕКИ човек на земята Simple Smile  


Цитат
“Всичкото Писание е боговдъхновено и полезно за поука, изобличение, изправяне и назидание в правдата, за да бъде Божият човек съвършен и годен за всяко добро дело.
/ІІ Тимотея 3:16,17/

Какво е служене на Бог...как го разбирате вие?

Цитат
Защото човеците ще бъдат себелюбиви, сребролюбиви, надменни, горделиви, хулители, непокорни на родителите, неблагодарни, нечестиви,
без семейна обич, непримирими, клеветници, невъздържни, свирепи, неприятели на доброто,
предатели, буйни, надути, повече сластолюбиви, а не боголюбиви,
имащи вид на благочестие, но отречени от силата му; тоже от такива страни.
 / Тимотей 3:2-6/[/b]

Това ли е съвършения Божий човек... ??

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 15:34 от roza66

Общи условия

Активация на акаунт