кокоши трън??+

  • 205 779
  • 285
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 767
Преди мноооого години, когато бях ученичка, четох в сп. Здраве за леко мазохистичен метод за премахване на кокоши трън - няколко пъти се докосва със запалена цигара. Успях само веднъж ..., а уж търпя на болки. И о, чудо, след няколко дена ни следа от ТЯХ. Да, всичките бяха изчезнали, което означава, че съм улучила майката!
Миналата година пък използвах едно немско мазило в шишенце и четчица за разнасяне - от аптеката. Много ефективно, но не му помня името.

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 13:04 от petu6ka63

# 271
  • Мнения: 53
Момичета ще ви кажа при мен как се махнаха ужасните тръни. По принцип моите наистина бяха много на брой (около 12 общо на двата големи пръста на краката) и големи. Около една година продължи цялото лечение, като основно лекувах с мазилото на Шол  Corn and Callus и всеки ден изрязване с нокторезачка. В края на юли месец започнах активна атака с това мазило, на ден поне по два пъти, една седмица всяка вечер чесън със салицил на прах с обут чорап и така се преспива, следващата седмица картоф със салицил на прах, и два три дни домат със салицил. Просто всичко, което бях прочела тук. Краката ми бяха деформирани от рязане, налагане на зеленчуци, плодове, орехи, смокини и още куп неща. Просто не вярвах, че едни ден краката ми ще изглеждат нормално като всички други. Но стана чудо и всичко изчезна (чак ме е страх да се зарадвам от факта newsm17). В момента няма наистина нищо, пръстите ми се мекички и гладки отдлоу newsm44. Просто трябва наистина много търпение и много постоянство. Успех на всички, дано ви помогна Hug

# 272
  • Мнения: 123
За втори път ми се обели кожата, но не успях да махна кокошия трън...сега расте 3ти път...казаха ми, че в Пикасо ги горели с лазер Thinking...болезнено ли е това горене? От един път ли се решава проблема? ...омръзна ми вече да се занимавам с него  Tired

Ходих във варненския 'филиал' на Пикасо с надеждата, че с лазерния апарат ще се отърва веднъж за винаги от тази гадост.За съжаление служителката, която работеше с машината не беше никак опитна и крайният ефект беше обратен - след като се затвори дупката, кокошия трън стана още по-голям и по-упорит.

Не искам да ви отчайвам, че с лазер не става. Напротив, лично според мен това е най-смисленото решение на проблема, стига да има добър специалист, който знае къде, какво и колко да дълбае.

Процедурата се прави с местна упойка, която е неприятна, най-вече заради болната тъкан (където се е заселил тръна). След това започва прогарянето с фокусирания лазерен лъч, разбира се нищо не се усеща.

Поздрави и успех на всички!

# 273
  • Мнения: 595
На мен много ми помогнаха лепенките на Urgo за мазоли. Кърглички с дупка в средата напоена със салицил. Точно 6 дни им отне да го унищожат. Кожата стана като мехур, отлепя се цялата и с нея пада и трънчето, това не боли. Но не беше и супер безболезнено де. При мен бяха 2 тръна едни до друг, не много стари, на около 6 месеца.

# 274
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Ами аз продължавам да го мажа с моя си лек...падна кокошия трън, но си мисля че някъде надолу е останала основата...едвам забележимо тъмно петънце...и продължавам да го горя с "Gal la" - та ми   Tired

# 275
здравейте.
преди 3 години ми излезна трън на възглавничката на крака след пръстите.отидох на кожен и ми го изгориха с азот.не след дълго ми излезна пак.за щастие-макар и смешно ми стана инфекция на стъпалата много ми се изпотяваха краката на същото място ми изпада кожата до месо-инфектира се.след акто с евъзстанових пак ми излезна и сега си го имам пак.ужасен е този трън.вече повече от годиан го третирам с бабини измишлиотини.няма лекар няма доктор братче.помагайте.да ме режат ли не искам.кажете нещо

# 276
  • Мнения: 120
Да ви кажа как се отървах от моя 10-годишен трън. След прочетеното тук започнах първо с картоф и салицил, чесън и салицил в продължение на месец след което резултата беше само оголване на тръна и много болезнено при докосване.След което отидох в аптеката и силно ми препоръчаха ГАЛА САЛЕКС - Лосион за мазоли, брадавици и кокоши тръни(струва около 5 лв). След едноседмично третиране с лосиона, тръна се умъртви и падна без никаква болка.Силно го препоръчвам този лосион , според аптекарката е много по-добър от едновремешния Мазолек.

# 277
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Да ви кажа как се отървах от моя 10-годишен трън. След прочетеното тук започнах първо с картоф и салицил, чесън и салицил в продължение на месец след което резултата беше само оголване на тръна и много болезнено при докосване.След което отидох в аптеката и силно ми препоръчаха ГАЛА САЛЕКС - Лосион за мазоли, брадавици и кокоши тръни(струва около 5 лв). След едноседмично третиране с лосиона, тръна се умъртви и падна без никаква болка.Силно го препоръчвам този лосион , според аптекарката е много по-добър от едновремешния Мазолек.


И аз точно за този лосион писах по-горе...за сега нямам проблеми...беше много болезнено, защото пластовете на кожата там изгаряха малко по малко, но за сега всичко е наред...надявам се да не ми излиза пак  Whistling

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
Да споделя - аз като по-малка имах такъв на петата,не ме болеше и не го усещах.Но после ми излязоха  и на другата пета и под гол.пръст на крака,който вече много болеше чак си изкривих походката!И кака го махнах-с вадене на корена на най-стария трън,но от фелдшер/познат/,болеше,но като го махна изчезнаха и другите!
Успех!

# 279
  • Слънчевия дом
  • Мнения: 131
Аз имах един доста голям отстрани на петата ,който вече  ме болеше и още няколко по малки , започна да  ми е  трудно да си обувам затворени обувки ,и се притесних.Един познат ми предложи да ме заведе на баячка , на мен ми се струваше доста фалшиво но реших да опитам , ако не ми помогне няма и да ми навреди.
Пребая ми човека и аз забравих , но месец  и полвина след това къпейки се си погледнах петите и там нямаше вече кокоши тръни всичко беше изчезнало . Това е едно баене ми помогна а не съм се лекувала по никъкъв друг начин .

# 280
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 261
Чела съм, че кокошият трън се маже всеки ден с рициново масло или химически молив.

# 281
  • Мнения: 4 754
Нищо не помогна на дъщеря ми и крачето и се беше сдобило с 5-6. Жалих я, жалих я и минахме на амоза. Отърва се детето.

# 282
  • София
  • Мнения: 2 521
Нищо не помогна на дъщеря ми и крачето и се беше сдобило с 5-6. Жалих я, жалих я и минахме на амоза. Отърва се детето.
А какво е амоза?

# 283
  • Мнения: 4 754
Боже, извинявам се Embarassed Азота си мислех че пиша ама бебетата ми настискаха по клавиатурата и е станала грешка Embarassed
Прощавайте!

# 284
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Аз имах от 10 години кокоши трън. От тийнейджърска възраст още. На мекото до петата. Чоплих го много, мажех го с какво ли не - със сок от смокини, с чесън, компреси с картоф, с домат, абе ужас. Нищо не ми действаше или не съм била толкова постоянна. Купих си и лекарството на д-р Шол и мажех всяка вече. Но това вече накрая. Ефект нямаше. Тръните с годините станаха много, но все в тази област. Абе, някъде към 15 може би. Миналата година в началото ми се появи и един трън на другия крак след поредното чоплене. Отвътре между палеца и показалеца. Тогава се ядосах, че съм безсилна и си запазих час в Пикасо. Биха ми упойка. Реших да махна тръна-майка и още два тръна, които бяха по-големи. Стана една голяма дупка и две по-малки. Странно ми беше, че дупките не сатолкова дълбоки, колкото широки, но си замълчах. Жената ми предлагаше да отреже всичките тръни, но не посмях, защото не знаех каква ще е болката след това. Направи ми компрес и ми предписа Брауновидон крем, което е на йодна основа, но не щипе, а само дезинфекцира и бързо заздравява. Всяка вечер си сменях превръзката сама в продължение на две седмици. На третата седмица спрях да се мажа с крема всеки ден, а през две вечери и гледах като съм в нас да ходя боса, за да диша раната. На края не месеца, или след месец и половина нямаше и помен от раните. След  два-три месеца може би от само себе си изчезнаха и ВСИЧКИ останали тръни, включително и този, дето беше на другия крак, без никакви процедури. Явно просто се е махнала майката. Не ме е боляло изобщо, нито манипулацията, нито раната след това. Но и аз не съм стъпвала на нея, пазех я като очите си. Само малко е неприятна упойката, но е за секунди.

А моят мъж си маха един трън с азот преди години. Два пъти седмично ходеше да му капят 50% азотен разтвор. На всяка манипулация подпикваше от болка и после часове след това не беше в състояние да пипа нищо. Трънът се махна, но след два месеца ходене по мъките и ужасни болки. Просто не си го причинявайте!

Общи условия

Активация на акаунт