За противозачатъчните..мнения и опит

  • 9 136
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 113
Здравейте и от мен!
И аз се чудя на какво средство да се спра. Моят гинеколог ми пепоръча Логест. Аз никога не съм пила противозачатъчни хапчета и съм много притеснена и от напълняване и от други сранични ефекти. Той ми каза, че са много изчистени. Чух положителни отзиви и за Ясмин. Ако някоя мама е ползвала един от тези продукти моля за съвет.

# 16
  • Мнения: 1 069
Аз тази седмица изтръпнах - закъсня ми със 7 дни, като започна със зацапващо течение близо седмица - имаше съмнение за извънматочна бременност, вчера ходих и дадох кръвен тест - слава богу е отрицателен. НО СПИРАЛА СЛАГАМ - още утре съм на преглед да видим какво ще кажат.

Не че не искам още едно дете, но близнаците са ми само на 3 месеца, а са родени секцио. Просто е много рано....

# 17
  • Мнения: 7 640
Аз тази седмица изтръпнах - закъсня ми със 7 дни, като започна със зацапващо течение близо седмица - имаше съмнение за извънматочна бременност, вчера ходих и дадох кръвен тест - слава богу е отрицателен. НО СПИРАЛА СЛАГАМ - още утре съм на преглед да видим какво ще кажат.

Не че не искам още едно дете, но близнаците са ми само на 3 месеца, а са родени секцио. Просто е много рано....

кой доктор те посъветва на 3 мес след секцио да слагаш спирала Shocked
Първото дете вагинално ли ти е родено?

Отделно, че не можеш да очакваш нормален цикъл към момента.
Ако не кърмиш- ОК са перфектен вариант.

# 18
  • Мнения: 256
Дълго време прди да имам деца пиех хапчета-Цилест и после Жасмин.
Никога не съм имала проблем с килограмите,напротив,а лицето ми винаги е било перфектно с хапчетата,лек и кратък цикъл. PeaceСлед като родих и кармата ми спря веднага започнах отново Жасмин-много съм доволна от тях.
Никога не съм ползвала спирала,но имам доста резерви,дори и сега като родила вече..... Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 069
кой доктор те посъветва на 3 мес след секцио да слагаш спирала Shocked
Първото дете вагинално ли ти е родено?

Отделно, че не можеш да очакваш нормален цикъл към момента.
Ако не кърмиш- ОК са перфектен вариант.

Още не съм ходила - утре... Не знам какво ще ме посъветва ще й обясня всичките ми притеснения. ДА - Първото дете ми е вагинално родено

Не не кърмя...

Честно казано не обичам вариант аборт (имах спонтанен преди първото ми раждане и от тогава имам лоши спомени). Даже се бях замислила ако има някакъв шанс да износя детето щях да го родя, но нямаше да правя аборт... Страх ме е (честно казано изтръпнах при мисълта "Прохождащи близнаци - а аз пресно родила или в 9-ти месец"  Sick #Crazy Sick)

# 20
  • Мнения: 7 640
скромното ми мнение е, че не е разумно толкова рано да се поставя спирала след секцио- да не влезе в цикатрикса, най-грубо казано.
Но- последната дума има лекарят ти Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 83
здравейте мамичк!
Реших да се включа в разговораПреди да забременея с близначките пиех Гравистат Родих и за да съм сигурна че няма да има изненади продължих с него до преди 1г Тогава моята лекарка ме прати на гинеколог Той така ме стресна като ми каза че много време ги пия/около10г/ и докато се натуткам да сложа спирала вече бяхме заредили фурната Родих здраво и хубаво момиченце новече сложих спирала и засега съм спокойна

# 22
  • Мнения: 903
Ние сме на презервативи. Пила съм противозачатъчни и определено си имат странични ефекти, а за спирала не смея. Така свикнахме с презервативите ,че не ми пречат и сме спокойни. Е, то никой метод не гарантира  100%, но... Определено и аз не мисля за ново бебе в момента.

# 23
  • Мнения: 67
Аз съвсем наскоро поставих спирала.Да ви кажа честно много болеше,така че следваща не знам дали ще слагам.Освен това получих и кръвоизлив,доста силен и продължителен,та се наложи да пия и лекарства.По принцип не съм чувала добри отзиви за спиралите,ама на сложих си.

# 24
  • Мнения: 4 965
Ние сме на презервативи. Пила съм противозачатъчни и определено си имат странични ефекти, а за спирала не смея. Така свикнахме с презервативите ,че не ми пречат и сме спокойни. Е, то никой метод не гарантира  100%, но... Определено и аз не мисля за ново бебе в момента.

За мен най-сигурен си остава презервативът. Още повече, че не ни пречи и на двамата - дори има различни видове, които увеличават удоволствието  Blush.
А ако стане гаф, винаги мога да реша дали да пия "хапче за след това" или да оставим на природата да реши дали да имаме още едно бебе /и без това искаме още едно дете по-натам/. Sunglasses

# 25
  • Мнения: 355
Днес се разделих с моята спирала....Както си бях доволна и не ми създаваше грижи и взех, че получих кървене. Отидох  на лекар, и той ми препоръча да я махнем веднага. Обясни ми, че след секцио не се препоръчва, дразни стената на матката, там където вече е имало интервенция (разрез). Било често срещан проблем. Изписа ми противозачатъчни, за които се чудя дали изобщо да започвам. Иначе и ние искаме още едно бебе, след време, та ще видим.....

Общи условия

Активация на акаунт